Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ez lehetséges?

Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Most tegyük fel, hogy egy személy kiköltözik külföldre(kivételesen mindegy hova)

És évtizedekig ott él aztán arra kényszerül hogy magyarul szólaljon meg

Nyilván egyértelmű hogy úgymond “átállt” az agya a külföldi nyelvre és nehezebben fog sikerülni de szerintetek van arra esély hogy ebben a helyzetben a magyart egy idő után teljesen elfelejtse?


ápr. 13. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Elárulom neked, hogy a külföldre költözéskor, sem akkor mikor átléped a határt, sem akkor, mikor az első lakásbérleti szerződést aláírod, nem felejtődik el az anyanyelved, és nem is blokkolja semmilyen agyi funkció annak használatát.

Attól, hogy földrajzilag más pozíciót foglalsz el, még magyarul fogsz gondolkodni. Sőt, ideális esetben néha olvasol magyarul, hallgatsz magyar műsorokat, ne adj' isten, találkozol magyar barátokkal.

Használod a nyelvet.

Nem felejted el.

A kiejtésed persze egy idő után változik, hasonló lesz a napi szinten hallott-beszélt nyelv hangzásához, sőt, bizony pár évtized után előfordulhat, hogy az általad használt nyelvtan, a szórend is kicsit helytelen lesz.

De teljesen elfelejteni...? Kizárt.

ápr. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es: ez tévedés, ha külföldiek között élsz, dolgozol, velük vagy kapcsolatban egész nap, akkor egyrészt az ottani nyelven fogsz gondolkodni, másrészt a magyar háttérben fog szorulni, késöbb nehezebb lesz megszólalni is magyarul. Természetesen ha magyar környezetbe kerülsz, akkor elég hamar vissza fog jönni, de nem kapásból.
ápr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismertem olyat, aki '56 óta USA-ban élt. Két dologban látszott meg, hogy évtizedeket töltött más nyelvű kultúrában. A kiejtése kicsit csorbult, meg azokat a szavakat nem tudta magyarul, amik nem is léteztek mikor kiment.
ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2: 23 éve élek Németországban. Eleinte 2-3 évente jártam egy hetes nyaralásokra Magyarországon, mostanában volt, hogy öt évig nem jártam ott.

Legutóbb három éve voltam, idén majd talán ismét megyek.

Itt kerülöm a magyarok társaságát, nincs magyar kollégám, barát is csak 2-3.

Nem gondolkodom németül (de igen, munka közben sokszor, hiszen a szakmámat németül tanultam, nem is ismerem a magyar szakkifejezéseket). De ennek ellenére a magánéletben magyarul gondolkodom.

Nem tudom, mennyire jön át az írásomon, de szerintem nem felejtettem el magyarul.

Nagybátyám '56-ban lépett le Magyarországról. Harminc évig ha akart volna sem tudott volna visszajönni - de nem akart. Hatvan évvel később is szinte tökéletesen beszélt magyarul, pedig nem, magyarok között élt.

Nem tudom, honnan szeded az elképzeléseidet, és nem is érdekel. De néha nem ártana felülvizsgálni a forrásaidat, és nem szentírásként kezelni azokat.

ápr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!