Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy nagy családban öngyilko...

Ha egy nagy családban öngyilkosság történne akit nagyon lehetett szeretni, de lelkileg szenvedett, a kisgyerekek hogy reagáltak? Hogy lehetett nekik elmondani?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Te vagy az, rébusz?
ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem hiszek az ilyen "öngyilkosságban" ellenben hiszek abban, hogy az ilyen emberek környezetében mindig van 1 db. kakukkfióka, aki az illetőt gyűlöli, irigy rá, és ha módja és lehetősége van, van veszélyes számára, akkor olyat tesz ami után már nem lehet embernek nevezni az illetőt.
ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
*an veszélyes számára=vagy veszélyes számára, mert túl sokat tud
ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Túl specifikus a kérdés. Az oldal olvasóinak 100%-a nem volt ilyen helyzetben, és nem tud érdemi választ adni.
ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kisgyereknek a korától és érettségétől, valamint a saját értékrendjüktől függően mondják majd el a szülők. Minél kisebb a gyerek és minél kevésbé volt szoros a kapcsolat, annál kevésbé mennek bele általában a részletekbe.


Egy 3 vagy 5 éves nagyon másképp érzékeli a világot mint te felnőttént, valószínűleg észre sem fogja venni hogy "eltűnt" Kati néni, akivel évente 2x találkozott. Minél nagyobb gyerekről, minél közelebbi rokonról és szorosabb kapcsolatról van szó, annál valószínűbb, hogy valmailyen formában elmagyarázzák, hogy pl. Pali bácsi, aki itt lakott nagymamánál és sokat játszott veled a homokozóban, na ő miért nincs már itt.


Olyan részletekbe, hogy miért/hogyan halt meg, pl. öngyilkos lett egy bizonyos kor alatt szükségtelen belemenni, leginkább azért mert nem érti a gyerek és nincs is jelentősége számára a gyászhoz (még ha szoros is volt a kapcsolat egy 5 vagy akár 7 éves gyereket teljesen szükségtelen azzal terhelni, összezavarni, hogy Kati mama öngyilkos lett vagy rákban hunyt el, és hogy ez egyáltalán mi a francot jelent), majd az idők során, ahogy emlékeznek rá, beszélgetnek róla általában ezek a részletek kiderülnek, ahogy a gyerek a korának megfelelően egyre többet kérdez.


Nekem nagyapám lett öngyilkos, 7 vagy 8 éves voltam, nem volt túl szoros a kapcsolatunk, általában évente 2-3x találkoztunk, megsimogatta a fejem, megdicsért, hogy milyen nagyot nőttem, adott ajándékot és aztán a felnőtek beszélgettek én meg mentem játszani az öcsémmel. Már akkor beteg volt egy ideje, rákos, de csak annyit tudtam, hogy beteg, kórházban van, és aztán hogy meghalt, azért sír apám. Évekkel később tudtam meg, hogy egyébként nem a rákban halt meg, hanem öngyilkos lett.

ápr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!