Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vodkával öngyilkosságot...

A vodkával öngyilkosságot megkísérlő 13 éves iskolás lány ügyében ki tud többet vagy ki ismeri az ügy végkimenetelét?

Figyelt kérdés

[link] Részletek olvashatók itt.


De valami hihetetlen számomra mennyire mocskos ez a fiú. És mocskosnak kell neveznem a tanárokat is, bár magam is tanári végzettségű vagyok, hogy ez a tetű gyerek az erőfölényét kihasználva ütögetett egy lányt, de megbüntették a lányt is. MILYEN ALAPON??


Hol volt ez az iskola? Kedvem lenne a szemébe nézni az iskola vezetőinek.


Az eset több mint egy éve látott napvilágot. Most mi a helyzet? Az a mocskos kölök kapott vmit?



dec. 12. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez én nem értem: kapot a lány szaktanárit, mégsem tudták a szülők, mi van? Zavaros kissé az egész cikk, de az jön le, a szülők sem vették komolyan az egészet, amíg a lány meg nem próbálta az öngyilkosságot.


Egyébként az iskolától mit vártál volna? Olvashattad, hogy nem érdekelte az igazgatói sem a fiút.

Az igazgató felesőssége abban áll, hogy a folyosófelügyeletet nem szervezte meg, illetve ha úgy érezte, nincs elég pedagógus hozzá, nem jelezte, hogy iskolarendőrre lenne szükség.

dec. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És akkor ezt a tetvareket az iskolában kellett tartani, ha megfékezhetetlen? Nem azt kell nézni ölbe tett kézzel, ha ilyet nem érdekli az igazgatói, de az aljasságait folytatja és fenyegetőzik is.
dec. 12. 20:38
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Még mindig nem írtad le, Te mit csináltál volna máshogy.
dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. a lányt eszembe nem jutna felelősségre vonni. Ezt nem tanár teszi, ezt egy egocentrikus nagyokos, aki a párt segítségével szerezte a végzettségét.


2. azt a mocskos fiúgyereket azonnal elküldöm az iskolától, hogy oda ne járjon és ne ütögesse semelyik gyereket.


3. orvosi vizsgálat elvégzését javasolnám vele szemben, mert kétségtelen, hogy istenkomplexusa van.

dec. 12. 22:52
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

1. ok, de nem hiszem, hogy ezen bárki is vitatkozott volna

2. folytatta volna máshol, illetve iskolán kívül is. Ha a lány a szüleinek nem merte elmondani, akkor a tanárok mennyire voltak képben? Gondolom, tisztában vagy, mi a módja egy tanköteles diák eltanácsolásának

3. és ezzel mire mész? Egy tanár nem tud mentális zavart diagnosztizálni. Ráadásul az istenkomplexus nem is egy orvosi szakszó.

dec. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A 2-es pont kapcsán most ennek az adott iskolának a helyében mit cselekedtem volna, azt írtam le. Sajnos egyértelmű, hogy folytatta volna, de elképzelhető, hogy más iskolában akár megoldást találhattak volna vele szemben.


Fenntartom továbbá azt, hogy a kölök beteg, mert azt képzeli mindent megtehet és fittyet hány minden szabályra, mert perspektívátlan, ugyanis nem a tanulással képzeli el a jövőjét. Megkockáztatom azt, hogy felnőttként bűncselekmények elkövetéséből élne és feltett szándéka gyilkosság elkövetése is.

dec. 12. 23:04
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

A felnőttek között is sok az aljas, rohadék ember, de az iskolás korúak között valósággal farkas törvények uralkodnak. Többségüknek még nincs kifejlett értékrendje, mennek arra, amerre úgy gondolják, hogy jobb pozíció kínálkozik nekik. És igen, ehhez hozzá tartozik, hogy a gyengébbet elnyomják, akár fizikailag is. Ha pedig az elnyomott ezt nem tudja helyén kezelni, akkor jönnek az ilyen tragikus esetek. Meg sok tízezer, ahol "csak" lelki nyomorék lesz az illető.


A tanárok felelőssége is egy kényes kérdés. Én pályám elején tanárként kezdtem. Ami ott volt (egyébként egyházi általános iskola), kis híján engem is lelkileg kikészített. Erőszak, drogozás, testi, és lelki bántalmazások. És sok közülük így vagy úgy, de kivételezett gyerek volt. Apuci támogatta az iskolát, a lányának ezért elnézték azt is, hogy másokat (néha elég durván) bántalmaz, egyszer kórházba is kellett vinni az egyik sértettet. De mégsem kapott semmit, sőt, volt rá példa, hogy az egyik tanár adott neki egy figyelmeztetőt, utána az iskolavezetés konkrétan meghurcolta az adott tanárnőt. Egy közönséges, átlagos tanárnak ilyen helyeken nincs szava. Persze, lehetne mondani, hogy ettől függetlenül erkölcsi kötelessége lenne tenni valamit a bántalmazottak megvédése érdekében, de a másik oldalon meg ott van az, hogy nekik is meg kell élni valamiből, sokuknak családja, gyerekei vannak, és nem kockáztathatják azt, hogy elveszítsék az állásukat. (Jogilag persze ezért nem lehetne őket kirúgni, de nem nehéz valakit rávenni, hogy "önként" távozzon. Láttam már sokkal kisebb dologért is "önként" felmondani tanárt.)

Meg aztán egy tanárnak ma eszköze sincs megfékezni a deviáns tanulókat. Nemrég azért hurcoltak meg egy tanárt, mert a táskájánál fogva visszatartotta a rendbontó diákot. Ezek után mire számítsunk? Senkinek nem hiányzik az, hogy bíróságra kerüljön, adott esetben soha többé ne is végezhesse a szakmáját csak azért, mert megvédett valakit. Ezekben az esetekben ez teljes egészében a rendszer hibája. Alapvetően elrontott rendszer az, ahol több joga van annak, aki mások emberi jogait semmibe veszi.

Aki viszont még a lánynak adott szaktanárit, az mélységesen elítélendő. Erre nincs mentség. De őt nem szabad egy kalap alá vonni azokkal, akik valamilyen retorziótól tartva nem mertek cselekedni.

dec. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mikor 9 éves voltam, egy hozzán visszabukott 12 éves fiú minden lányt fogdosott, engem meg a fogdosáson kívül még az asszonyának is hívott. Az összes lány szülei tettek panaszt az igazgatónál, és mondtam anyukámnak, hogy neki is be kellene mennie, mert én vagyok az egyetlen, akinek még a szülei nem tettek panaszt, és ezért az összes lány az osztályban kiközösít. A srác verte a fiú osztálytársait, minket, lányokat meg tapizott. Nekem anyám nem ment be, azt mondta, védjem meg magam, meg is tettem, egyik nagyszünetben elvertem a srácot (a lány gerekek kamaszkodig erőssebbek, mint a fiúk), kitaláljátok, ki kapta meg aznap élete első igazgatóiját? Én, nyilván. Semennyire nem érdekelte a dolog az iskolát. Külön szép volt, mikor már erősebbek lettek a fiúk nálunk, és iskola után próbáltak fizikailag kényszeríteni akár engem, akár osztálytársnőimet, mert látták, hogy bármit lehet.

Én azt láttam megoldásnak, hogy átjelentkeztem egy egyházi iskolába, ott meg az ment, hogy ha passzos farmert veszel fel (2009-2014 közt kb. csak skinny jeanst lehetett kapni a boltokban), akkor kvázi kihívod magad ellen a sorsot, az a fiú diákokat, meg a férfi tanárokat (!!!) provokálja, és ezután megérdemled, ha bármi történik veled, esetleg zaklatnak, esetleg megerőszakolnak, miért kellett úgy öltöznöd, mint akkoriban mindenki másnak, meg amúgy is, minek mentél oda.

Undortó az egész. A tanároknak nincs eszközük megfékezni ezeket, a szülők meg szarnak rá.

dec. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Gratulalok anyadnak is, nagyszeru szulo👏👏👏👎
dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Es akkor az ember ne legyen onbiraskodo amikor a f***szopo rendorok se csinalnak semmit

En is ismeretlenul is megvarnam a sracot es addig utnem amig mozog

Legalabb megtudna milyen amikor b**szakodnak vele

dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!