Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tör rám a sírás ha rá...

Miért tör rám a sírás ha rá gondolok?

Figyelt kérdés

Megnéztem az alábbi műsort egy bakancslistás lányról aki április elején elhunyt, utánanéztem a közösségi oldalán, a nővére és édesanyja oldalán ahol részletesen megismertem a történetét és hogy hogyan élt, milyen is volt Ő. Nem ismertem a lányt (bár ismertem volna), de azóta nem bírom kiverni a fejemből azt ami vele történt és akárhányszor eszembe jut a sirás fojtogat. Nem szokott semmi ilyen erős érzelmi reakciókat kiváltani bennem, de már 1 hete ez van.. Miért lehet ez?


F 41


https://www.youtube.com/watch?v=9vzLmSvH8WU



#érzelmi reakció #bakancslistás lány #csire zsuzsi
ápr. 24. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Láttam róla egy Naplós riportot. A végén én is elsírtam magam. Olyan igazságtalan az élet. Akkor gondoltam bele, milyen jelentéktelen dolgokon nyavalygok, miközben benne meg mekkora élni akarás volt. Őszintén nagyon sajnálom, hogy így alakult az élete.

N

ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%
Én is halottam róla és az hogy a sírás kerülget szerintem arra utal hogy jó ember vagy
ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Látva milyen is volt Ő, számomra is átértékelődött a szenvedés fogalma. 40 műtét, 2 transzplant és egy fél életnyi kórházi lét után még mindig csak a szépet és a jót látta mindenben és mindenkiben. A nővérét rajongásig imádta és viszont. A családjának lehet a legnehezebb most. A fellelhető fotói, videói, írásai és minden rezdülése alapján egy csupa szív, örök mosolygós, tiszta lelkű kis teremtmény volt. Angyal volt életében aki élt és élni tanított. Már nincs több fájdalom, az égiek vigyáznak rá. Én pedig soha nem feledem.
ápr. 24. 22:32
 4/5 Bögyös Dávid válasza:

Érdemes végigolvasni, amiből remélhetőleg megérthető az álláspontom, és elmesélem a saját történetemet is!


Én nem fogom megjegyezni, de ne higye senki se, hogy olyan hamar elfelejtem, én is láttam, és már nem most, és én is emlékszek rá azóta. Az az érdekes, hogy én nem nézek ilyeneket, akkor miért dobta fel? - amúgy nem bánom, de különösebb érzelem nem fűz hozzá, kemény vagyok, nem szoktam meghatódni.

Tragikusan meghalt idén, 8. osztály elején a fizika tanárom, a top 3 tanár közt volt, de minden tanár nagyon kedves, ennél jobb nem nagyon lehetne, velem mindegyik nagyon kedves volt, de ő közőlük is kiemelkedett, főleg azért is, mert már 5. osztály óta ismertem informatika... bocsánat digitális kultúra órákról, technika órákról, és mivel rossz a szemem, és egy vele született betegségem+magas szemnyomásom van, és szépen lassan, már majdnem teljesen elromlott a szemem, szóval (egyálltalán nem magamat akarom sajnáltatni) sajnált, látta, hogy nagyon sokat romlott az utóbbi években a látásom. Idéntől dolgozok számítógéppel az iskolába, azelőtt digitális nagyítóval dolgoztam, alsóba még láttam közelről nagyító nélkül - hát azért nekem se szupi ez a helyzet, de ehhez a lányhoz képest, a halálhoz képest, ez az élet is egy álom, mivel nyilván meghalni nem fogok ez miatt, max lelkileg...

Voltam nála nyári táborban, 3 tantárgyból tanított összessen, már 5. osztályos korom óta, 3 éve, de ezek az évek nagyon összehoztak minket, bár nem vagyok olyan rendben lelkileg, introvertált személyiségem van nagyon, és ahogy mondtam a látásommal is küzdök, pontosabban a tudattal, hogy egyre rosszabb, és 3-4 év mulva mongyam, hogy látok még valamit, hát nem hiszem hogy azt fogom mondani.

A fizikatanárommal a nyári tábor, 1-2 kirándulás, de tényleg amikor sajnált, mondott nekem 1-2 szót, hát nagyon jó volt, sajnáltam, hogy ennyire sajnált...

A közös idő teljes pozitív képet állított ki a fizikatanáromról, de aztán jött a tragédia: az első óra dolgozás, azaz tanulás nélkül, kellemesen, szokásosan vele, jól telt, aztán beteg lettem, a tööbbiek azon a héten még találkoztak vele, egy hét után, mentem vissza hétfőn, még semmit nem tudtam, az osztályfőnököm mondta el olyan váratlanul zokogva a hírt, hogy teljesen lesokkoltam, durva volt, de inkább megrendültem és úgymond féltem... mindhogy végigázzon a sírástól a terem. (azért a késöbbi megemlékezéskor, meg amikor szó szerint visszaidéztem tetteit, hát akkor picit meghatódtam, de most is tök jól el vagyok, nem itatom az egereket... Úgy mesélek róla, mindha arról mesélnék, mit ettem reggelire.

Látszik azért, én is meg tudok néha hatódni, hiszen én is ember vagyok, de most ráadásul csak egy random hírtől én nem fogok elkezdeni szétsírni a házat, úgyhogy ilyen vagyok, és ilyen volt kedvenc és 1 fizika tanárom, (ÉN NEM SOKAT BESZÉLEK, SŐT SZINTE SEMMIT NEM MONDOK KI MAGAMTÓL, AZ ÚJ TANÁR MÉG HOZZÁM SE SZÓLT, TALÁN EGYSZER, AMIKOR PRÓBÁLT SEGÍTENI AZ OSZTÁLYBAN A PADOMHOZ TALÁLNI, DE IGAZÁBOL ODA TALÁLTAM, TEHÁT NEM VOLT SEMMI GOND, SZÓVAL A RÉGI FIZIKA TANÁROM VOLT A LEGJOBB, MOST MÁR 1 MILLIÁRD SZÁZALÉKBAN TUDOM Ő SAJNÁLT, MONDOTT NEKEM DOLGOKAT, BESZÉLNI AKART VELEM, DE AZ ÚJ TANÁR VALAHOGY NEM ILYEN ATTÓL MÉG, HOGY TUDOM NINCS SEMMI KÖZE A JÓ EMBEREKNEK A HALÁLHOZ ÉN IS AZT A KÉRDÉST TENNÉM FEL: MIÉRT MINDIG A JÓ EMBEREK?!)

ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is introvertált személyiségű vagyok és én sem szoktam könnyen megadni magam az érzelmeknek. Sok esetben, főleg idegenek közt csak csendes figyelőnek mondanám magam. Viszont tudatosan próbálok ezen változtatni és nyitni a világ felé, amennyire tőlem telik. Viszont racionális típus is vagyok, nem hiszek el mindent bemondásra, utánajárok a dolgoknak és mélyére ások ha érdemesnek találom rá.


Talán nálam azért tört el a mécses annyira, mert nem csak ezt a riportot néztem meg, hanem más vele készült riportokat, a lány közösségi oldalát is, ahogyan kommentelt, a testvéréét, barátjáét. A testvére YT videóit, amikben szintén ez a lány volt a főszereplő, mintha tudta volna hogy egyszer megtörténik és így próbálta megőrizni az emlékét.

Mindenből amit láttam, 1 dolog szűrődött le világosan: A végtelen szeretet ami ebből a lányból áradt és amit viszont kapott. Egy burokban élt a betegsége miatt, ezért Őt nem tudta beszennyezni a világ mocska, megmaradt olyan tisztának amilyenként megszületett. A fotókból áradó nonverbális kommunikáció is sokmindent elárul valakiről. A tekintet, érintések, testtartás, mimika, hangszín, stb... Introvertáltként, az ilyen jeleket könnyű felismerni.


Rávilágított, hogy mi olyan jelentéktelen, kicsinyes dolgokon tudunk fennakadni az életben, ami szóra sem lenne érdemes, miközben a valódi probléma az, amin neki kellett keresztülmennie.


Megnéztem a bakancslistáját is, ott is olyan végtelenül egyszerű dolgok voltak mint sátrazás, színház, festés, Golden Retriver simogatás... A legnagyobb kívánsága pedig, hogy eljusson egyszer a tengerhez. Szerencsére ezt még márciusban megkapta! Ebből is tisztán kivehető, hogy milyen lelkületű kis lény volt.


Nincs kétségem afelől milyen volt Ő és minden nehézség és megpróbáltatás ellenére erős és pozitív tudott maradni. Mindenki szerette és Ő is mindenkit szeretett.

Hiszem, hogy nem csak itt élünk és ha létezik túlvilág, másik létsík vagy bármi ami ezután következik, akkor ott Ő most biztosan boldog és egészséges, szenvedés többé nem kíséri útján.


Sajnálom hogy nem ismerhettem, mert nagy tanító volt, egy igazi tiszta lelkű kis kincs aki jobb életet érdemelt volna!


Vigasztalódást kívánok a gyászoló családnak e felfoghatatlan tragédiában!

ápr. 26. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!