Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nettó 400 ezer forint épp...

Nettó 400 ezer forint épp arra lenne elég, hogy kijöjjek egy hónapban, velem van a baj, vagy tényleg ennyire kevés ez a fizetés?

Figyelt kérdés

Otthon élek még a szüleimmel, mivel pályakezdő vagyok, és egyenlőre még elvagyok itthon, kíváncsiságból elkezdtem tudatosan odafigyelni a költségeimre, hogy ez a fizetés mire lenne elég ha mondjuk elköltöznék egy albérletbe.


Nem fővárosi árakról beszélek, és egyedülállóként számolok:


Egy 1,5 szobás albérlet a környékünkön 120 ezer forint + rezsi, ami legyen mindennel együtt (telefonszámlával, előfizetésekkel együtt mondjuk 50 ezer forint) -> összesen 170 ezer forint

9 ezer forint a megye bérlet

15 ezer forint a kondibérlet

amit költöttem a hónapban 1 főre a boltban (alapból nem csak magamnak szoktam főzni és vásárolni, de most kíváncsi voltam, hogy a kaja mennyiből jönne ki nekem) -> 85 ezer forint

A havi diákhitelem -> 35 ezer forint


És azzal számoltam, hogy ilyen egyéb nem fix költségekre elmenne mondjuk havi 60 ezer, ami lehet bármi, kell új cipő, esetleg szülinap, vagy valakivel elmenni szórakozni, vagy étterembe, vagy fürdeni, és így hónap végére -4000 forintban lennék.


Természetesen most az albérlet árát félretudom tenni sőt még többet is, illetve a diákhitel is már csak 1,5 évig lesz aktuális, de akkor is szomorú lettem, hogy ha elköltöznék itthonról, akkor csak vegetálni tudnék, vagy költözhetnék egy szobába közös albérletbe mással, de akkor meg már inkább a szüleimmel lakok együtt mint idegen emberekkel.


máj. 24. 13:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Valamiről le kell mondani és máris nem vegetálni fogsz, hanem még marad is egy kicsi. Azt betolod a diákhitelbe, hamarabb letudod, aztán szabad vagy.
máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Sőt, ha most megmarad az albérlet, told csak szépen bele és pár hónap múlva volt-nincs.
máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből azért ki lehet jönni, egy kicsit okosan még kevesebből is.
máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én a lakbért leszámítva, rezsivel, kajával, mindennel a negyedéből megvagyok egy hónapban.

És az átlag messze nem keres 400at.

máj. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az ilyen számítások szerint a pedagógusok pl már halottak? Mert hogy hiába dolgoztam több közoktatási intézményben nem volt aki a 400 nettó közelében lett volna.
máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%

170 ezer + 9 ezer + 15 ezer + 85 ezer + 35 ezer + 60 ezer = 374 000


"így hónap végére -4000 forintban lennék."


wtf??


400 000 - 374 000 = 26 000


Ha már kamu kérdést írsz ki, legalább az összeg egyezzen! De így gyenge vagy.. nagyon!

máj. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Magyarban ez egy jo fizetes. En nem koltoznek alberletbe, hanem azt a penzt, amibe kerulne, felretennem onerore egy lakashoz. ;-)
máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A 400.000 nettó Magyarországon nem rossz.. Inkább a diákhitel, meg a kondibérlet a necces. Lehet a kiadásodból végy vissza egy kicsit, vagy vállalj be plusz munkát.
máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ha elvagy a szüleiddel, akkor inkább rakd félre a pénzt. A diákhitelt nem éri meg előre kifizetni, mert fixtörlesztős (gondolom) és úgyis elinflálódik. Próbálj minél több pénzt félretenni, tedd be állampapírba vagy valami jobba, és néhány év alatt lesz önerőd egy hitelhez. Ha egy kicsit meghúzod magad képes lehetsz egy év 3 millió forintot is félretenni + kamat. Ez egyáltalán nem lehetetlen, ugyanis a szüleidnek gondolom nem kell fizess albérletet meg rezsit sem. Vannak akik nem bírnak a szüleikkel együtt élni, így nekik ez nem opció, de ha te eggyezel velük, akkor érdemes így csinálni. 30 éve is így csinálták az emberek. Az is lehet, hogy ha a szüleid látják, hogy van félretett pénzed, akkor ők is segítenek majd néhány millióval (ha van nekik).

Én ha elölről kezdhetném hasonlóan csinálnám. Sőt, ha túl nagy lakást veszel a végén és nem bírnád a törlesztővel, akkor az egyik szobád kiadhatod majd, legalább addig míg a törlesztőd inflálódik. (Az egyik kollégám 10+ éve vett fel hitelt 50 ezres törlesztőre, ami akkor soknak számított, most meg semmi)

máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Szikszai.B ***** válasza:
100%

Szépen ki lehet jönni 400 ezerből egyedülállóként, ha te nem tudsz, akkor veled van a baj.


Azt a havi 60 ezret mégis mire számoltad? Havonta veszel két pár új cípőt 30 ezerért?

máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!