Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hazudják az emberek...

Miért hazudják az emberek Magyarországon, hogy ők szegények?

Figyelt kérdés
Budapesten majdnem minden utcába egy öltönyös aktatáskás férfi, mindegyik ember kezébe okos telefon ez emberek közül a negyede a legújabb legdrágább okos telefont hordozza. Az ország 90százaléka élhető körülmények közt él míg a többi 10 szegény mégis sokkal több ember vallja magát szegénynek pedig nem az. Facebookon osszák az észt, hogy ők szegények pedig aki szegény annak gépre se telik és nem tudja magát felregisztrálni a facebookra sajnáltatni magát, hogy ő szegény, mint a többi. Ezzel gondolom még több pénzt akarnak maguknak azok akik nem a szegény kategóriába tartoznak. Ezzel a szegény emberek az igazi szegények még lejjebb csúsznak a létrán.
2013. máj. 30. 00:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Mert mindenki panaszkodni tud csak, egymást licitálják túl a nagy szegénységgel, nekem is rengeteg ilyen ismerősöm van, közben meg 2 hónapot volt az egész család Tajföldön. Mindig minden bolt dugig van vásárlóval, elég csak kintről benézni, teletömött kocsikat tolnak, pedig én csak egy kisvárosban élek. Nem vagyok gazdag, szegénynek sem mondanám magamat, két minimálbérből élünk, mégsem panaszkodom soha, és gyűlölöm a panaszkodókat, akik egymásnak teregetik a "nyomorukat", közben meg újépítésű társasházban élnek, két autóval, jó jövedelemmel.
2013. máj. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez jo kerdes.

En kulfoldon elek, nagyon sokaig elegge meg kellett huznunk magunkat, ma mar jobb bar most sem lakunk luxusvillaban csak egy 48nmes lakasban a getto kozeleben. Rohognom kell, amikor az otthoni ismeroseim mondjak mennyire irigyelnek. En sokszor csak ultem a berelt szobaban, ahol csak egy agy fert el, kozos konyha es egy kozos, peneszes furdot hasznaltunk masik 12 emberrel es csak pislogtam, hogy ismi mirol beszel? Hisz tudtam, hogy neki egy szepen berendezett, ujepitesu, kertes csaladi haza van, ket autoval, legujabb mobillal es evente minimum ketszer jar nyaralni, amibol egy kulfold. Es engem irigyelt...hahaha. Es ez csak egy pelda, mert a mai napig jobban elnek az ismeroseink, mint mi itt. Azon sirnak, hogy hitelre van mindenuk. Jah kerem, akinek szep haza van es meno kocsija, az itt is hitelre veszi ezeket. Nem tudom sokan mit akarnak, de hogy a valosagot nem latjak az is tuti.

Neha azon gondolkozom, hogy ezek az emberek azt szeretnek, hogy eszetlenul szorhassak a penzt, kozben azt nem veszik eszre, hogy akinek van, pont azert van, mert nem szorja eszetlenul es pont, hogy ok szorjak es epp ezert nincs. Nem tudom ez mennyire ertheto.

En elhiszem, hogy sokan estek bele a hitelcsapdakba, de nekem is vannak ismeroseim, akik ennek ellenere is menobb jargannyal jarnak, es szebven berendezett hazakban elnek, mint en, akinek nincs hitele. Illetve van, jelzalog, de olyan, amit tudok fizetni es epp ezert nyugodtan hajtom alomra a fejem. Ugyan nagyzolas sincs az eletemben...es megis az sir, aki 3 szobas, kertes hazban neveli a gyereket..en meg, haat, hagyjuk. De teny, igazuk van, jobban elek, mert elegedett vagyok. Veluk ellentetben.

2013. máj. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Van házam, öltönyöm, okos telefonom, lapos tévém, laptopom, kocsim, Bevásárolni is szoktam, és fent vagyok a fb-on. MÉG ez van!DE! Elvesztettem a Munkahelyem, a másodállásom megmaradt, elvesztettem egy családtagot, a temetés és a főállás hiánya miatt a tartalékaim kezdenek kimerülni, ha nem találok állást szűkös időn belül komoly gondjaim lesznek.Gazdag vagyok? Hisz a kívülálló lát egy felszerelt otthont, kocsit, havi kétszeri bevásárlást ezek szerint igen, DE amit nem lát a mindennapi spórolást honnan tudok lecsippenteni a költségekből, a szórakozást a net jelenti egyedül, háromszor meg kell gondolni egyek e egy fagyit ha megkívánom a legalapabb ételeket eszem.Szerintem szegény vagyok, mások szerint jó módú.

Nem látsz a dolgok mögé, örülj, hogy neked még nincsenek ilyen gondjaid.

2013. máj. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%

Nemkell ezt kamuzni, a kormány tesz róla hogy mélyszegénység legyen.

Nem a Rózsadombon kell őket keresni...

2013. máj. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%
nézz körbe budapesten alig vannak dugók az utakon. és nézd meg mennyit keresnek a szomszédaink. és azt, miért drágább itt minden mint máshol. meg nézd meg milyen kajakat vesznek az emberek a boltban.
2013. máj. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Először is a szegénység relatív, másodszor tudhatnád hogy Magyarországon mindenkinek hitelből van lakása, új autója, okostelefonja, mindene, harmadszor pedig mások pénzügyein csámcsogni legalább olyan gusztustalan, mint állandóan sírni a külvilág felé a pénz miatt...
2013. máj. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
88%

Van igazság abban, amit mondasz, de azért látszik az is, hogy szegényebbek az emberek.


Én pl egy megyeszékhelyen lakok, de gyakorlatilag a munkába menés és hazatérés idején kívül alig van autós forgalom. Pár éve folyton egymást érték az autók, nem csak csúcsidőben. Nem hiszem, hogy környezetvédő lett az egész város. Egyszerűen nincs benzinre, autó fenntartásra. Itt van tőlünk egy új lakópark, készen, tip-top, jó helyen, szép minden frankó, csak éppen az elmúlt két évben a lakások felét, ha belakták. A többi csak üres. Nincs, ki megvegye.

A filléres, akciós, saját márkás termékek virágoznak, van ami tényleg jó, jobb, de sok nem azért, mert olyan rohadt jó, hanem azért, mert nincs másra pénz. Az egész városban csak egy pláza van, de az is alig él meg, halljátok már turkáló meg kínai van a plázában is, kiadó üzlethelyiségek, cserélődő boltok, alig lézeng valaki az olyan üzletekben, ahol nem extra akciós olcsó cuccok vannak.


Múltkor voltam Nyíregyházán, szombaton a plázában, kora délután az üzletek fele zárva volt,már ami még volt, az egész városban szinte semmi sem volt nyitva, rengeteg helyen végkiárusítás, megszűnt, felszámolás táblák... Nagyon durva...


Tényleg szegényebbek vagyunk, mint régen. De az is igaz, hogy hitelből ment a szekér az országban, könnyű volt a seggére csapni annak...

2013. máj. 30. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy amit bírok, a külföldön sokkal jobban lehet élni szövegesek. Nekem is ilyen az egyik haverom, kiment Londonba, alja munkát végez ő is, meg a csaja is, a tesója meg a csaja, meg még valami haver mentek együtt és ÖTEN bérelnek egy három szobás lakást, egy nem túl jó környéken és akkor milyen jól élnek.


Banyek úgy itthon is lehet jól élni, ha öt dolgozó ember kibérel egy 2.5 vagy 3 szobás lakást. Akkor itthon is marad a fizetésből bulira meg cipőre. Csak ezt egyik se gondolta át, mielőtt elment szart lapátolni itthonról.

2013. máj. 30. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%
Ezt látod Budapesten. De nézz szét, heves, borsod kis falvaiban...
2013. máj. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

Miért gondolják azt egyesek, hogy csak az létezik, amit ők látnak? Miért ilyen szűklátókörüek az emberek Magyarországon?


Hord el magad

2013. máj. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!