Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megyek majd vigyázni egy...

Megyek majd vigyázni egy kisfiúra,4 éves. Tanácsolnátok nekem jó játékokat, amiket játszhatok majd vele a kisautók tologatásán kívül?

Figyelt kérdés

Gondoltam, olvasok majd meséket is neki, és elviszem majd játszótérre is, de nem nagyon szoktam ilyen pici gyerekek közelében lenni, ezért tanácsokat várok!

Köszönöm ! :)



2013. jún. 2. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:

ó legyél természetes,azt kész ,

egy 4 évessel már nagyon jól ellehet lenni ,megtervezett programok nem igazán kellenek hozzá,

2013. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább azt tanácsolnám, ha nem gond, hogy nézz körben egy könyvtárban, és keress pár könyvet a kisgyerekek neveléséről.

A játék lesz a legkisebb gondod. :)

De erre is találsz remek ötleteket, barkácskönyveket, meg ilyesmit.


A legtöbb gyerek szeret labdázni, focizni, homokozni, gyurmázni, festeni, nyomdázni, bábozni, társasozni (van olyan, ami ebben a korban is érthető számukra), építőkockázni, gyöngyöt fűzni, stb.

Jó esetben rendszeresen foglalkoznak vele otthon és az oviban is, így ő is fogja mondani, mit játszatok, mit szeret és mit nem.

A játszótér remek ötlet, mert egy négy évesnek a többi négy éves a legjobb játék, szükségük van a hasonló korúak társaságára, amit nyári szünetben elsősorban a játszótéren tudsz neki te is biztosítani.

Egy-egy rövid kirándulás, séta is jó szórakozás neki, hamar elfárad, és délután már a "leülős" játék is lefoglalja, vagy tud aludni ebéd után.

Ha van rá lehetőség (kertes házban, nagy teraszon), hogy felállíts egy pancsolót, abban fél napokat ellesz meleg időben, csak a napégésre nagyon figyelj!

Imádni fogja, ha pl. egy-egy alkalommal elmentek fagyizni, cukrászdába beültök. Ez olyan "felnőttes" program.

2013. jún. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha most nincs túl sok ötleted és elképzelésed:) Majd ő irányítani fog, biztosan fel fogja vetni, mivel játsszatok. A fantáziájuk már elég nagy ebben a korban, tehát bármilyen játékot fel lehet dobni szerepjátékkal, azt nagyon élvezik. Én kisfiam 3 éves, sokat autózunk, de hogy ne legyen unalmas, egyszer versenyezünk, egyszer szerelőhöz visszük az autót, egyszer gumishoz, van hogy csak úgy kocsikázunk, megállunk egy étteremnél....., és ezeket mind ő találja ki, én csak partner vagyok benne. Ez menni fog neked is:)
2013. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. jún. 3. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!