Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vőlegényemmel már rengeteg...

Viktória22 kérdése:

Vőlegényemmel már rengeteg lány, és fiú nevet néztünk, hogy melyik lenne a legjobb választás, a pocakomban növekvő manómnak? Sajnos kevés sikerrel!

Figyelt kérdés
Eddigiek alapján,a lánynév ami legjobban megfogott a :PANNA,fiúnév pedig a: NIMRÓD! Vélemények?!

#pocakmanó
2013. jún. 10. 18:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A Nimród is és a Panna is nagyon szép.

Én most a Rózáért vagyok oda, fiúban a Sebestyén tetszik. De írok még párat:

Milán, Norbert, Levente, Roland, Vendel

Villő, Hédi, Heléna, Kármen, Alma, Izabella, Emília, Kinga, Anikó, Kamilla

Ezek tetszenek, de igazából mindenkinek annyira más tetszik, pont ma "vesztünk össze" neveken a barátnőimmel... :)

2013. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A Nimród tetszik, viszont a Pannán én még gondolkoznék. Semmi személyeskedés, de én azt is figyelembe venném, hogy adott név mennyire előnyös kiejtésileg is. Vannak olyan nevek, amelyekbe soknak belebotlik a nyelve. Én ismertem olyanokat, akik ha mentek valahova külföldre, akkor gyakran gond volt a nevük kiejtésével, és egy idő után zavaró lehet, hogy mindenhol betűzd a neved. Praktikusabb, ha valakinek univerzálisabb neve van, a Panna pont nem ilyen, az " a " betű miatt, ami az Alexnél simán átalakul és Álex lesz belőle, de Pannából " Pánná " lenne.

Szerintem ilyen aspektusokra sem árt odafigyelni, nekem például édesanyám mondta, hogy ő ezt is figyelembe vette, amikor nevet választott nekem, hogy ne legyen olyasmi, amit folyton félre fognak ejteni.


Sok szép lánynév akad, a Viktória is ilyen különben :), és az például fonetikusan is jól hangzik, hogy " Viktóriá " ( spanyoloknál például ), úgyhogy én a te helyedben még keresgélnék.

2013. jún. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Lánynak én az Annát adnám inkább, azt is lehet Pannának, vagy Panninak becézni. Azért, mert gyereknek cuki név a Panna is, de felnőtt nőként szerintem elegánsabb az Anna.


A Nimród szerintem nem rossz.

2013. jún. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Vagy Hanna? :) Szerintem az is szép. :)
2013. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Amado atya ***** válasza:

Nagyon egyszerű, bár elég "ingoványos". Fontos szerepet játszik az is, hogy nektek tessen, de ugyanakkor illik belegondolni egy kicsit a születendő baba helyzetébe, hogy vajon ti szívesen élnétek -e a szóban forgó keresztnévvel, és a többi nem normális óvodás/iskolás, későbbiekben pedig munkatársak csúfolódását mennyire tudnátok elviselni egy balszerencsésen kiválasztott keresztnév (uram bocsá' vezetéknév+keresztnév -párosítás) miatt.

Az általad (általatok) kiválasztott keresztnevekre nem mondanék sem pozitív, sem negatív véleményt, mert ezt nem tisztem eldönteni. :)

2013. jún. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget mindenkinek! Szerintem a Panna az marad! Engem ez fogott meg leginkább! A fiú név még nincsen eldöntve....:( Amúgy én is Viktória vagyok,de ha lányom lesz nem igazán adnám neki ezt a nevet....:) bár én szeretem,de nem akarom ezt a hagyományt örízni.
2013. jún. 11. 15:17
 17/20 anonim ***** válasza:

A Panna tényleg jó, a legjobb barátnőmet is így hívják. Fiúnak pedig... Zsolt, Bence, Bálint, Patrik, nekem ezek a kedvenceim. A Nimród nem igazán. De még jó az Ábel, Ákos, Ármin, Barnabás.

Majd írd meg, hogy alakult. :)

2013. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megírom,ha megszületett a döntés!:D
2013. jún. 12. 05:56
 19/20 anonim ***** válasza:
Na mi lett a kis fattyú neve?
2018. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
"pocakomban növekvő manóm" :'DDDDD mikor már azt hiszed, nincs lejjebb
2018. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!