Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik gitár a legjobb választás?

Melyik gitár a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Msa/Toledo/Valencia/ ?

20 ezer alatt szeretnék vásárolni nylonhúros klasszikus gitárt. Kezdő vagyok.Igazából a valenciát és a toledot ajánlották nekem,de az msa val mi a gond? Ti melyiket mondanátok? Melyik fajta felelne meg egy kezdő gitárosnak?



2013. jún. 2. 20:53
 1/9 A kérdező kommentje:
azt még hozzá tenném , hogy 20 éves fiú vagyok, hobbi szinten szeretnék gitározni könnyű zenét :)
2013. jún. 2. 20:57
 2/9 anonim ***** válasza:

Első gitárunk megvásárlása olyan, mint az első párkapcsolat: ha rosszul választunk, jó időre elmehet a kedvünk az egésztől. Ezért a legfontosabb, hogy amennyiben lehetőségünk van rá, kérjük ki egy tapasztaltabb zenészbarátunk tanácsát vásárlás előtt, de még jobb, ha elcipeljük magunkkal a hangszerboltba.


Döntsük el, mit akarunk! Még ha egy zenész barátunk segít is a vásárlásnál, eldönteni nem tudja helyettünk, hogy mit akarunk. Elsősorban azt kell végiggondolnunk, milyen zenét akarunk majd játszani a leendő hangszeren, de persze vannak további fontos szempontok is (árkategória, kezelhetőség stb.). A gitár felépítése alapján két alapkategóriát különböztethetünk meg: az akusztikus és az elektronikus gitárt.

Akusztikus gitár , melynek első típusa a nejlonhúros (klasszikus) gitár, mely elsősorban klasszikus, latinos dalokhoz illik. Néhány gyakorlati tudnivaló vele kapcsolatban:a nejlonhúr lágyabb, így nem készíti ki annyira az ujjakat, a hangja nem olyan csengő, mint a fémhúrosé, és általában már elég olcsón hozzá lehet jutni egy elfogadható minőségű darabhoz belőle. A másik típusa a fémhúros gitár, mely könnyűzenéhez (rock, pop, blues stb.) a legmegfelelőbb. Néhány gyakorlati tudnivaló vele kapcsolatban: a fémhúrok a kezdetekkor sértik az ujjbegyeket, így a kevésbé elszántak 10 perc után általában fel is adják a gyakorlást, néhány hét után azonban a bőr már megkeményedik. Teljesen más a hangzása, mint a klasszikusé, a többségnek általában ez jobban tetszik.


google...

2013. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jo ez rendben van és köszönöm ,hogy bemásoltad ! tényleg! csak még igy a felsorolt márkákról mindig nem tudok semmit hogy milyenek,egyáltalán megéri e ezekre beruházni :))
2013. jún. 2. 22:53
 4/9 anonim ***** válasza:
az MSA-val van tapasztalatom, az borzasztó. a másik kettőt nem ismerem.
2013. jún. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem lesz meglepő, hogy ebben a legalja árkategóriában nagyjából azt kapod minőségben, amit fizetsz, mindegy, milyen nevet írnak rá, az összes ilyen Kínában, Indonéziában, Vietnámban készül, a legolcsóbb, legkevésbé értékes anyagokból, a leglazább minőségellenőrzéssel.


Lehet, hogy teljesen jót kifogsz az áráért, lehet, hogy egy sokkal gyengébbet, kicsit lutri.

Ilyen 20e körüli gitároknál nagy különbség nem lesz, ezek úgyis csak fantázianevek, még az is lehet, hogy ugyanabban az ázsiai gyárban készülnek.

2013. jún. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Kezdésnek megfelelne ?
2013. jún. 2. 23:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapokat meg lehet rajta tanulni.

Nyilván nem érdemes 2-3x ennyit rákölteni, ha még nem tudod, mennyire csinálnád komolyan.

2013. jún. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:))

Ha van még valaki akinek vannak tapasztalatai ezekkel a márkákkal érdekelne:)

2013. jún. 3. 11:43
 9/9 anonim válasza:

Szia! Milyet vettél végül? Én egy MSA-t néztem ki, de most idetévedtem, és már nem vagyok benne olyan biztos, hogy azt kéne megvennem.

20/L :)

2013. szept. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!