Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tanulni vagy dolgozni jobb?

Tanulni vagy dolgozni jobb?

Figyelt kérdés
20éves vagyok, egyetemen tanulok, az állam finanszirozza ívgy tehát havi 60ezer körül kapok pénzt (családi+árvasági). Most akadt egy remek munka lehetőség ahová most rögtön felvennének . Persze az első 3hónapban minimálbért kapnék, utána emelkedne. Tanuljak vagy dolgozzak?
2013. jún. 13. 06:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőséged, tanulj! Dolgozhatsz még épp eleget.
2013. jún. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
mi mondjuk meg, hogy mit akarsz?
2013. jún. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj barátom, hidd el nekem annél nincs jobb!

Bár én is tanulhatnék még, de hát ilyen ez az élet, amikor lehetőség van rá az ember utálja, utánna meg csak szeretne, de nem tud...

2013. jún. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tanulj. Nem nevezném remek munkalehetőségnek a minimálbért. Az emelkedés-ígéret sem jelenthet jó jövedelmet.
2013. jún. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
havi 60 ezerért tanulj.de amúgy te tudod mit akarsz..én ha lehetne tanulnék +dolgoznék mellette...
2013. jún. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
#5 írta a legértelmesebben és tényleg az lenne a legoptimálisabb, ha meló mellett tudnál tanulni is. Nem derült ki, hogy mit tanulsz és mit melóznál... Egy hosztesz melóért kb bármilyen tanulmányt kár feladni. Ugyanakkor az informatikai iparban ha tudsz fejlődni, akkor sokkal jobban jársz, mint ha a padban ücsörögsz.
2013. jún. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vazeratti-val értek egyet. Nem mindegy, hogy milyen munkáról és milyen tanulásról beszélünk.

Azt mérlegeld, hogy hosszútávon melyik volna az értékesebb.

2013. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, ne félj gondolkozni, és saját eszed szerint döntést hozni. A dogmákra nem jó hallgatni. Én otthagytam a sulit, mert nem nekem való volt, és nem bántam meg. Persze mindenki hülyének tartott akkor miatta... Nem mondom, hogy te is ezt tedd, hiszen neked nem biztos, hogy ez a jó választás. Lényeg, hogy tudd, mit csinálsz, legyen egy logika benne.

Sajnos sok ember van aki a klasszikus jógyerek sémát követi, rendesen tanul 25-30 éves koráig. Nem közöttük vannak a legboldogabb emberek, és még a legsikeresebbek sem, ahogy elnézem.


31F

2013. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Függ a munkától is persze de a legjobb együtt csinálni a kettőt.
2013. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem "jobb vagy nem jobb" kérdése!

Mindent a maga idejében jó csinálni. Neked most még az az idő van, amikor tanulhatsz. Ezt használd ki, ugyanis ez garantál(hat)ja, hogy a későbbiekben esetleg még jobb ajánlatok közül válogathass majd.

2013. jún. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!