Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted jó, hogy van lombikb...

Szerinted jó, hogy van lombikbaba-program? Mit gondolsz, tényleg nem kéne megszületnie ezeknek a gyerekeknek, mert a természet/Isten nem így akarta?

Figyelt kérdés

Esetleg lesz ebből valami hátrányuk (pl. betegebbek, mint a spontán fogantak)?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2013. jún. 14. 23:43
 1/10 tetris ***** válasza:
100%

Abban van valami, hogy a lombikprogram valahol a természet megerőszakolása. Azonban mérhetetlen örömet jelent azoknak a pároknak, akiknek másképp nem lehet gyermekük.

Nem hinném, hogy a lombikbébiknek bármilyen betegségük lenne csak azért, mert kissé kacifántos volt a fogantatásuk. Belegondolva sok megtermékenyített petesejtből nem mindegyik ágyazódik be. Valszeg a természet valahogy kirostálja azokat, amelyek nem életképesek. Amelyik meg ilyen beavatkozás után képes életben maradni, beágyazódni és még ki is fejlődni, az szerintem nagyon is életrevaló.

2013. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A lombik úgy működik hogy, egészséges férfiakból nyerik a gyerekhez valót, még azt is kikötik milyen társadalmi rang-ból való adhat spermiumot

Tehát a betegségek minimálisak, általában okosak születnek, megfigyelte az orvostudomány


Igazából ez a lombik azért jöhetett létre mert pár nő kénytelen volt elfogadni hogy nem képes beágyazódni, így kiharcolták hogy legyen ilyen megoldás


Végtére, ha ilyen választás elé kerülnék most hogy lombik álljon a házhoz én bevallom nem nevelném fel más gyerekét, inkább elválnék a nőtől békességben

21/F

2013. jún. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2: milyen más gyereke??? A lombikprogramban általában a férj spermája termékenyíti meg a feleség petesejtjét, persze van olyan eset is amikor kell a donor, de rokon párnál nem volt rá szükség. Az ő sejtjeik, az ő gyerekük, nem másé.


Amúgy engem nem zavar, sokkal jobban, hogy sokan vállalnak gyereket úgy a nagy semmire, hogy közben cigire, energiaitalra jut... Na azok a gyerekek sokkal veszélyeztetettebbek mint egy lombikos.

2013. jún. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hát ez egy nehéz kérdés, és úgy főleg nehéz megválaszolni, ha nem vagyok érintett.


de alapvetően az volt mindig a véleményem, hogy én nem lombikoznék. több okból sem, az egyik az, hogy oka van annak, ha nem lehet gyerekünk, és az esetek 90-95%ban azt látom, eszükbe sem jut sem az embereknek, sem az orvosoknak a lelki okokat megkeresni, gyógyítani (szóval szerintem nagyon hamar, kb egy év után kijelentik,h meddő vagy, jöhet a lombik) erre jó példa az, hogy hány és hány párnak születik természetes úton gyermeke, miután megkapták a lombikbébit. mert megnyugodtak, a stressz elmúlt.

szóval biztosan alternatív dolgokban gondolkodnék, mert hiszek benne, hogy lelki blokkokról van szó.


másrészről meg azért nem vállalnám, mert a környezetemben erre sokak egészsége ráment. a rengeteg hormon, stb, volt aki autoimmun betegséget kapott, volt, aki rákot, volt akinek ki kellett végül szedni a petefészkét, és van, aki agyvérzést. szóval én nem tenném ezt magammal.

2013. jún. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. az kimaradt, a betegségekre térve, ami a gyerekeknek lehet. nem tudom. én 3 lombikos gyereket ismerek, az egyik agyvérzést kapott születése után, a másik bukósisakkal járkált 5 éves koráig, mert nem voltak reflexei, és ha elesett, szétverte a fejét, a harmadik meg 3 éves és még mindig nem beszél.

most hogy ez a lombik miatt van, vagy amúgy is ilyenek lennének, nem tudom, de emiatt is vannak fenntartásaim.

2013. jún. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Persze. Ennyi erővel ne gyógyítsunk semmilyen betegséget sem, mert az is a természet megerőszakolása, a természetes szelekció ellen való cselekedet. Hogy van lombik, azt nem a helyzetüket elfogadni képtelen nők harcolták ki maguknak, kedves 21/F, bár erről biztos többet tudsz. Halad az orvostudomány, ezzel nyílnak a lehetőségek is.


Ezek a gyerekek semmiben sem különböznek spontán fogant társaiktól, azért, hogy ettől függetlenül mégis néhányuk betegen születik, nem a lombik számlájára írnám, hanem a környezeti hatásokra, felgyorsult világra.


S a természet valóban szelektál, nem csak a fogantatás pillanatáig dönti el, sajnos később is halnak meg babák, ha nem lennének egészségesek.

2013. jún. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyébként utolsó, felháborodásodban leírtad a lényeget. így van, bár nagyon jó dolog, amikor minket, vagy rokonunkat meggyógyítják betegségekből, kaphatunk új szerveket, és ültetnek be bármit, de ez pontosan a természetes szelekció kiírtása, és a szívbeteg és a vesebeteg szaporodhat tovább, aki továbbörökíti a hibás géneket. így az emberiség satnyul. ne érts félre, én örülök, ha valaki meggyógyul, de teljesen tárgyilagosan nézem a dolgot, óriási hiba a gyengét menteni, míg az erősre nem futja pénz és erőforrás. tudom, hogy kegyetlen, de ez az igazság. jó példa erre, mikor az értelmes, ügyes, tehetséges gyerek nem tud zongorázni tanulni, mert nincs pénz a szüleiknek hangszert venni, vagy nincs a környékükön zeneiskola, hiszen arra sincs pénz, de sok beteg gyerekkel évekig foglalkoznak, és amikor 10 év kemény munka, és sok-sok millió Ft állami befektetésből ki tud választani 3 tárgy közül egyet, amelyik kék, akkor ujjong mindenki...pedig sajnos többre mentek volna 200 egészséges ember támogatásával, mert abból, hogy ő felismeri a színeket, a társadalomnak konkrétan nulla haszna lesz .
2013. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt gondolom, hogy a lombik megadja a lehetőséget azoknak a pároknak a gyerekvállalásra, akiknek természetes úton nem jön össze a fogantatás. Ha innen nézem, nekik jó, és nem is ítélem el azokat a szülőket, akik igénybe veszik ezt a lehetőséget.


Valahol viszont azt gondolom, jogos a kérdésed, és én is azon a véleményen vagyok, hogy lehet oka van annak, ha spontán nem jön össze a baba. És lehet nem kellene beavatkozni (?) a természetbe.

Mondom ezt úgy, hogy én is így születtem, lombik segítségével, mert másképp nem jött össze. És valahol az is igaz lehet, hogy öröklődik a dolog, mert az orvosok szerint nekem sem fog sikerülni spontán teherbe esni, mert a testem nem alkalmas erre (?) ahogy anyámé sem volt az.


Én most azt mondom, ha ez így lesz, nem szeretnék segítséget kérni ilyen téren, mert nem akarom átörökíteni a hibás géneket. Ettől függetlenül nagyon szívesen fogadnék örökbe, és akkor is ezt mondanám, ha nem tudnám a "diagnózist". Persze az sincs kizárva, hogy valami csoda folytán én teherbe tudnék esni, de ha nem, hát emiatt nem mennék a Dunának.


Ez az én véleményem, és tényleg nem ítélem el azokat, akik ehhez a lehetőséghez nyúlnak, mert nincs is jogom, meg ez mindenkinek az egyéni, illetve a párjával közös döntése kell legyen.


22/L

2013. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon érdekes volt olvasni a különböző véleményeket. Én is érintett vagyok, lombikkal születtem. :)

Kedves utolsó! Megkérdezhetem esetleg, mire alapozzák azt, hogy nem lehet gyereked? Mármint vizsgálat, stb. vagy csak mert anyukádnak sem sikerült?

Én nem tudom, mit választanék ha nem lehetne gyerekem (eddig mondjuk még nem mondták), az örökbefogadás nekem is szimpatikus, van a környezetemben egy házaspár egy örökbefogadott kisbabával, imádják. :)

2013. jún. 16. 00:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze, nem titok. Hormonvizsgálat alapján jutottak a dokik arra az álláspontra hogy valszeg a spontán fogantatás nálam sem jönne össze. Van benne valami, mert alapjáraton nincs például peteérésem, "magamtól" nem jön meg a menstruációm, vagy ha igen, akkor félévente egyszer, így most fog. gátlót szedek, de az ugye nem rendes vérzés..A diagnózis PCO egyenlőre, csak egy "speciálisabb" formája, ezért mondták. Rákérdeztem, anyukámnál ilyen diagnózis nem volt, de hát nem úgy jöttem össze, ahogy azt tervezték. A doki annyit mondott, hibás a gén, öröklődött, ha lenne gyerekem jó eséllyel örökölhetné ő is, és így tovább.


De mondom én azon vagyok éppen ezért, hogy nem akarom továbbadni, így ha nem jön össze spontán, maradhatna az örökbefogadás.. Csak hát kérdés, hogy ezt vajon van olyan férfi, aki el tudja fogadni (?)

2013. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!