Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elfogadott a katolikus vallás...

Elfogadott a katolikus vallás által, hogy ha a természetben szórják el az elhunyt hamvait?

Figyelt kérdés
Arról is írhattok, hogy nem maga a vallás által, hanem hogy úgy általában az ilyen vallásúak között mennyire elfogadott szokás ez. Arra gondolok, hogy az is lehetséges, hogy a vallás nem tiltja mégsem lenne ez jó szemmel nézve.

2013. jún. 10. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a keresztény hitben nem elfogadott a hamvasztás.
2013. jún. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia sehol sem tiltja a holttestek elhamvasztását, de azt se mondja, hogy el kell. Szóval kinek-kinek a belátása szerint, a feltámadás ettől nem fog függeni. Nekem személyesen nem tetszik, valahogy nagyon "furcsa" (nem igazán tudom megfogalmazni). De akinek ez ok, tegye.
2013. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MRC31 ***** válasza:
Miért akarnál más embereknek megfelelni? Ha már vallás akkor Istenről kellene szólnia, vajon Őt mi érdekli jobban? Az, hogy egy illető evilági formáját miként búcsúztatják vagy az, hogy amíg itt élt jót vagy rosszakat cselekedett?
2013. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hamvasztást a Katolikus Egyház tudomásom szerint nem tiltja - tehát elvileg lehet - de ellene van és a temetés hagyományos, keresztény módját vallja helyesnek.
2013. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

a hamvasztást szerintem sem tiltják, mert templomban lehet hamvasztás utáni gyászszertartást tartani.


A kérdés igazából nem is a hamvasztásra vonatkozik. Hanem arra, hogy a hamvakkal mi történik utána. Szabadon tehet vele bármit egy katolikus?

2013. jún. 10. 14:31
 6/9 szpeti1991 ***** válasza:
49%

Hogy tiltaná már a katolikus egyház a hamvasztást! Még csak nem is ellenzi. Azt tartja szem előtt, hogy lehetőleg gyászmisés temetés legyen, de a hamvasztással semmi gond nincsen. (A mi plébániánkon speciel urnatemető működik.)


Olyanról sem hallottam, hogy a természetben elszórt hamvakat ellenezné a Katolikus Egyház, de ez lehet a tájékozatlanságom is. Mindenesetre egy pap valószínűleg meg tudja mondani - ha ő sem tud róla, hogy határozottan elleneznék, akkor valószínűleg nem ellenzik.

2013. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mondjuk elvben amúgy azt eltudnám képzelni, hogy van olyan vallás, ahol azt gondolják, hogy kellenek a csontok a feltámadáshoz.
2013. jún. 10. 15:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap beszélt nálunk erről a pap. Nem tiltja, de nem tartja helyesnek. A szertartáskönyvben sincs pl. a szóróparcellás "temetéshez" megfelelő szöveg, bár nem ezt kérdezed. A természetben elszórást sem tartja helyesnek, szertartás pedig nincs is rá, a hozzátartozók pedig jó, ha egy konkrét helyhez tudják kötni a megemlékezést.


Valamint! Az Egyház szerint az irgalmasság egyik testi cselekedete a halottak eltemetése. Tehát emberhez méltóbbnak tartja a temetést mint a szétszórást.


A hamvak különböző lelki indokokkal otthonunkban tartása pedig végképp nem katolikus gyakorlat.

2013. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szpeti1991 ***** válasza:
Az lehet, hogy a szórást nem helyteleníti, ez esetben tévedtem. Viszont a hamvasztásról biztosan nincs negatív véleménnyel.
2013. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!