Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt hallottam hogy Isten a...

Azt hallottam hogy Isten a zsidók találták ki. Szerintetek ez igaz?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 10:26
 1/5 anonim válasza:
az igaz, hogy a kereszténység a zsidó vallásból ered.
2013. jún. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem is ők, valaki biztos.
2013. jún. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem. Már csak azért sem mert ha valaki aki ilyen kételkedő, képes lenne nyitottan elolvasni a Bibliát, ráébredne, hogy nincs az az ember aki képes lett volna megírni. Ráadásul nem is egy ember írta a benne szereplő könyveket és mégis egybefügg az egész. Ha ezt nem egy felsőbb elme adta át az íróknak, akit mi Istennek hívunk, akkor mégis mivel magyarázzátok a Biblia létét. Arról nem is beszélve, hogy ezeket az iratokat évezredeken át elakarták pusztítani a különböző pogány kultúrák és mégis ma egy egész könyvben összefoglalva tarthatjuk a kezünkben ami a régi időkről szól és a mai élethez ad tanácsot, ahogy régen is mert ez nem emberek szava, hanem azé, aki minket teremtett és ismer minden előforduló problémát és a Biblián keresztül ad választ.


Akinek ez nem elfogadható az ne foglalkozzon vele. Nem az én bajom. :)

2013. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az EGYETLEN istent igen, az igaz.

De kulonbozo balvanyok meg napisten, meg kutyaisten stb. mar voltak korabban is.

2013. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Már ne haragudjatok, de az eredeti biblia az ortodoxoknál van és azt kell mondjam hogy az ortodoxok az eredeti keresztények.És amúgy igen Istent zsidók találták ki!
2013. júl. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!