Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt hallottam, többektől is,...

Józsika3477 kérdése:

Azt hallottam, többektől is, hogy az Ősrobbanás elméletét egy katolikus pap alkotta meg, és úgy gondolta, hogy az Isten így teremtette meg a világot. Ha ez tényleg igaz, akkor azt nem értem, hogy az ateisták szerint miért nem kreacionizmus?

Figyelt kérdés

2012. okt. 19. 15:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy hatalmas marhaság.

Bármire lehet mondani, hogy isten csinálta, attól az még nem kreacionizmus.

2012. okt. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Ozmium42 ***** válasza:
55%
Az az Ősrrobbanás elmélet nem ugyanaz az ősrobbanás elmélet. Az ateisták módosítottak rajta..
2012. okt. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor mi az, hogy kreacionizmus, ha nem az, hogy "Isten csinálta" ?
2012. okt. 19. 16:25
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem egy katolikus pap állt elő vele, de ha úgy is lenne az, hogy ki mit lát mögé még nem jelenti azt, hogy az az elmélet része. Például ha felfedezte volna, hogy forr a víz és leírná, hogy hogyan majd felkiáltana, hogy ezt Isten csinálta abból csak az isten csinálta rész lenne kreacionizmus és azt elhagyva már kapunk is egy stramm kis elméletet.
2012. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mást is felfedeztek hívők, ami a tudomány része: pl. Darwin az evolúciót vagy Galilei a bolygók mozdásának magyarázatát.

Nem attól lesz tudomány vagy kreacionizmus, hogy ki fedezte fel, hanem attól, hogy ellenőrizhető, bizonyítható-e.

Tényleg csak az "isten teremtette meg" farkincát kell levágni róla.

2012. okt. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Igen, a hír igaz! :D

[link]


"Ha ez tényleg igaz, akkor azt nem értem, hogy az ateisták szerint miért nem kreacionizmus?"

Miért lenne kreacionizmus? Ha ezzel egy ateista jött volna elő, az min válltoztatna? Katolikus pap lévén nyilván isten kezét látta a dolgok mögött, és ez valóban egy kreacionista gondolat, de attől maga az elmélet nem lesz kreacionista, mivel a model működik isteni beavatkozás nélkül is. Mai tudásunk szerint az ősrobbanás elmélete a világ keletkezésének igazságát írja le. PONT.


Amúgy ebben az esetben nagyon segített, hogy az ateista szemlélet szerint statikusnak vélt univerzumban tapasztalható jelenségeket pont azzal lehetett magyarázni, amit a biblia is állít: a világ valamikor keletkezett, és időben visszafelé nem végtelen. Emiatt nem is nagyon tetszett a kor néhány kozmológusának, de a tények a papot igazolták.


De fontos tudnod, hogy a világ felfedezett igazságai függetelnek az őket felfedezőtől! Van olyan elmélet, ami igaz, és van olyan ami nem. Nincs kreacionista igazság és ateista igazság...

2012. okt. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Az eredeti Ősrobbanás elméletet Georges Lemaitré belga katolikus pap és fizikus alkotta meg, 1927-ben. Elég sok kritika érte, elsősorban ateisták részéről, mert az "új elmélet" szerint, addigi használt modellel szemben, az Univerzumnak van számmal kifejezhető kora, az anyag nem öröktől fogva létező.

Ma sem általánosan elfogadott, főleg, mert a Vatikán 1950

körül elfogadta és a világ teremtésének leírásaként prezentálja a mai napig. Másrészt:

Az Ősrobbanás elmélet mitológiai alapjai:

[link]

2012. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#5:

Az, hogy egy tudós éppenséggel hívő is, még nem teszi elméletét kreacionizmussá. Darwin kifejezetten kihagyta elm életéből Istent, emiatt komoly kritikák is érték Richard Owen és Lord Kelvin részéről. Amúgy arra én is kíváncsi vagyok, mitől kreacionizmus a kreacionizmus?

2012. okt. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ellenőrizhetetlen dolgokat állít.

Pontosabban csak egyetlen állítása van: hogy isten teremtett mindent.

Ezen kívül az össze többi kijelentése csak az evolúciót tagadja, de azt is légből kapott "érvekkel" - tehát nem tudományos módszerekkel.

Ezekért áltudomány.

2012. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9: Okfejtésedben belső inkoherencia van. Rámutatnék. Szerinted ez a kijelentés:

"Isten van az evolúció mögött" kreacionizmus?

2012. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!