Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez miért van? (kérdésed...

Ez miért van? (kérdésed rövid, a magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés

Helló mindenki!


Nagyon gyakran látok olyan szöveget/mondatot, hogy úgy írják az emberek a légyszit hogy LÉCCI. 13 éves vagyok 3-as voltam nyelvtanból, de ilyen alapvetó írás mód meg maradt.


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 13. 13:06
 1/5 orbit-titkosnév válasza:
Szia. Ugye van az a nyelvtanban, hogy pl. a "színpad" szót nem tudod kiejteni, úgy hogy színpad, hanem ugy ejted, hogy szímpad. És a légyszinél is ez van, a gy-t c(cc)-nek ejtjük, igaz ez nem jó kifogás, de ez az alapja. És lusták leírni, hogy légyszi, és ejtés szerint mondják, hogy lécci. Ennyi!
2013. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 orbit-titkosnév válasza:

Amúgy ez engem is nagyon zavar!

13/F

2013. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gömbicica ***** válasza:

szia. Ha a 3-as magyarral bántja a szemedet a LÉCCI az már jó jel.

ugyan igy baxa a szememet az 1edül =(egyedül)

+néz = (megnéz)

ez valami buta divat.

Ha az ember sokat olvas, gyarapszik a szókincse, és magától beivódik az ember emlékezetébe a helyesirás.

Persze nem mindegy hogy mit olvas az ember szókincs tekintetében.

Vannak ocsmány olvasnivalók, és vannak épitőjellegüek.

Kinek-kinek vérmérséklete szerint.


Igyekezz, hogy a közepest feltornázd jelesre!!!

üdv. :-)

2013. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld!

Utolsó: igyekszem feltornázni.

2013. júl. 13. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Én speciel kitudom ejteni azt hogy színpad, nincs szükségem a szó átalakítására, és ez így van még egy pár szóval, amiket a szóelemzés elve alapján máshogy kéne ejtenem, mint ahogy írom. De ez nem kifogás. Az írott és a beszélt nyelv nem egyezik, nem helyes, ha fonetikusan írsz le minden szót.

Illene megtanulni kortól függetlenül nyelvünk helyes használatát. Lehetetlen komolyan venni egy olyan embert, aki egy 5 szavas mondatban 3-4 hibát vét.

Attól meg hülyét kapok, ha valaki az angol, vagy más eredetű szavakat fonetikusan írja le...


15/f

2013. júl. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!