Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek? (kérdésed túl...

Mit tegyek? (kérdésed túl rövid, magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

Az osztályban engem mindenki bír, mindenkivel jóban vagyok. Viszont a legjobb barátnőmet nem kedvelik annyira. Van egy társaság, ahol egy csaj a legdominánsabb én velük is jóba vagyok, de ő és a barátnőm szívből rühellik egymást. Látom a barátnőmön, hogy neki az rosszul esik, hogy velük is ugyanúgy beszélek, velük is lógok, de nem akarom miatta elrontani a kapcsolataimat.. Mit tehetnék? Próbáltam őket kibékíteni, de reménytelen eset, és én is tudom jól, hogy itt a barátnőm volt a hibás (a csaj helyében szerintem én sem bocsájtanék meg neki). Nagyon szeretem őt, de nem tudom, hogyan lehetne úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Vagy nem tudok már mit tenni? Ez egy ördögi kör?


Ha valaki tapasztalt már hasonlót, és tudna tanácsot adni annak nagyon hálás lennék. Remélem értitek, hogy mit írtam le.


2013. máj. 27. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Pont benne vagyok egy ilyenben.

Én nem szakítottam meg senkivel a kapcsolatot, ugyanúgy vagyok mindenkivel, a haverom, akinek rosszul esett az "hogy cserbenhagytam őt", azt válaszoltam neki, hogy nem állíthat döntés elé, mert aki ilyen döntés elé állítja a másikat az nem igazi barát.

2013. máj. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alaque ***** válasza:
Körülöttem is van jó pár ilyen, tőlem túlnyomórészt független gubanc, de én nem aggódom rajta. Egyszer az egyik, egyszer a másik, harmadik, negyedik társaságban vagyok. Szerencsére az ellentétes "frontok" rendszerint egy-egy ember kérlelhetetlen büszkesége miatt alakulnak ki, ezért a baráti társaságom, vagyis jobban fogalmazva azon emberek társaságán belül, melyeket barátaimnak tartok, a legtöbben jól megvannak egymással, nincs különösebb széthúzás a renitensek miatt. Nem gondolom, hogy emiatt köpönyegforgató lenne bárki is a társaságból. Én személy szerint minden ilyen esetben közölni szoktam, hogy felőlem ölre is mehettek, én nem állok egyik oldalra sem, intézzétek el magatok közt. Szerintem ez korrekt, pláne, ha semmi közöm az ellenségeskedés kiváltó okához.
2013. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!