Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » HA valaki süketen születik,...

HA valaki süketen születik, az milyen nyelven gondolkodik?

Figyelt kérdés
Ez engem régóta foglalkoztat.Tudtok rá választ? Írjatok,kíváncsi vagyok
2013. júl. 14. 18:28
 1/6 anonim válasza:
az anyanyelvén. de gondolom nem hallja, hanem látja a nyelvet amikor magában gondolkozik
2013. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ez tényleg zseniális kérdés! én is kíváncsi lennék rá!
2013. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Huuu ez tényleg érdekes. Hiszen ha látja is a nyelvet, nem tudja, hogy például az a-t hogy mondják.
2013. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gondolkodásnak nincs nyelve. Ha valamire gondolunk, azt utólag alakítjuk szavakká a fejünkben, mert hozzá vagyunk szokva ehhez, a beszéd miatt.
2013. júl. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés!! Szerintem képekben ,cselekvésekben és érzelmekben gondolkodhat. Mert mi arra gondolunk hogy : el kéne menni a boltba sörért, neki csak beugrik a kép a boltról és a polcon lévő sörről ahogy leveszi ,szavak nélkül.. Talán ez "tisztább" gondolkodás is lehet mert nincs nyelvi gátja. Az is lehet hogy ugye megtanulja a jelnyelvet és utána jelnyelvi kézmozdulatok is szerepelnek a gondolataiban. No meg olvasni is megtanulhatnak ,akkor meg a szavak képei is beugorhatnak.
2013. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Angolul tudóknak:

[link]

2013. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!