Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éreztél már úgy, hogy mindent...

Éreztél már úgy, hogy mindent elcsesztél? Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

úgy érzem, mindenkit eltaszítok magamtól, de nem szándékosan, csak mindig így jön ki..

pl. a legjobb bnőmmel régen sülve-főve együtt voltunk, aztán hirtelen valami történt vele, talán rájött, hogy így sosem lesz népszerű és elkezdett barátkozni az osztályában a plázacicákkal és teljesen átvette a stílusukat. engem természetesen már nagy ívből leszart. én pedig ott rontottam el ezt az egészet, hogy meg se próbáltam vele megint kapcsolatot teremteni, mert nem mertem, féltem, mit gondol majd rólam, hogy hónapok óta nem is találkoztunk, sőt 1 év alatt kb. 3x vagy 4x találkoztunk össz-vissz. szóval féltem, hogy ennyi idő után mit fog gondolni, hogy na mi van, eddig felé se néztem, most meg egyik napról a másikra mennék vele sétálni vagy bármi. most meg már tényleg úgy érzem, késő, mert sosincs otthon, mindig valamelyik új barátnőjével megy vásárolgatni vagy nyaralni a családjával, ilyenek.

a másik pedig egy sráccal kapcsolatos, megismerkedtünk a neten, elkezdtünk beszélgetni, minden tök jól alakult, ugyanaz volt a véleményünk mindenről, aztán elmondta, hogy hány éves és mondtam neki valamit, amit nem sértésnek szántam, de ő annak vette és elmondott mindenféle retardált csitrinek, meg hogy többé ne is írjak neki, mert nem kíváncsi rám. és most olyan rosszul érzem magam miatta is, mert ha azt az egy mondatot nem küldtem volna el neki, még most is beszélgetnénk..

miért rontok el mindig mindent?



2013. júl. 15. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:

A barátnőd este nem a te hibád, mert az sem segített volna, ha kapcsolatba lépsz vele, mert ugyan úgy lesz*rt volna, mint ahogy most teszi.

Nem tudom mit mondtál a srácnak, de tényleg valami durvát, ha ennyire megharagudott rád.

Szerintem az ilyen sértések elkerülése érdekében annyit tehetnél, hogy a frissebb ismerőseiddel szemben nem kell olyan szókimondónak lenni, nem kell olyan dolgokat mondani, amit félre tudnak érteni, mert az rendszerint megtörténik, ha két ember nem ismeri a másikat eléggé.

Ha van még kérdésed nyugodtan írj privátot! :)

2013. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

“ Ilyenkor mit lehet tenni? “ – Ilyenkor rájössz arra mondjuk, hogy az életben mindig lesznek dolgok, amiket ellehet cseszni. Nem vagyunk gépek, de még a gépek is hibáznak. Akkor mi miért volnánk hibamentesek ?


Amúgy nem kell az életet ilyen borúsan szemlélni. Minden helyzetből kilehet mászni, minden hibát helyrelehet hozni, minden negatív tapasztalatból lehet tanulni. Rossz nélkül nincs jó és akarva-akaratlanul be kell csúszniuk adott hibáknak, különben nem gondolkoznánk, nem fejlődnénk, nem tanulnánk, stb.


A rosszból meríteni kell, nem pedig hagyni, hogy az lehúzzon téged.


Nem az az erős ember, aki sose bukik el, hanem aki mindig képes felállni utána. Erről szól az egész élet.

Elbaltáztad ? Hozd helyre.

Elrontottad ? Próbáld újra.

Elestél ? Kelj fel és annál nagyobb erővel indulj neki újra az utadnak.


Az utolsó leheletedig úgy kell élned, hogy semmi se tegyen véglegesen a padlóra.

2013. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Ez végül is sokat segített, bár a pasis ügyet már sosem tudom helyrehozni sajnos.
2013. júl. 15. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Hagyom ilyenkor dolgozni a szomorúságot. Ez a megnyugvás egyetlen útja. És az életé is: átélni, ami van. Ott lenni, igazán. Akkor is, ha kellemetlen, akkor is, ha rettenetes. Ebből a táptalajból mindig a nyugalom virágai nőnek.


A nyugvóponton tudomásul veszem a hibákat, és megbocsátok magamnak, mert nyilvánvalóan nem voltam tisztában vele, mekkora baklövésre készülök. Így vagyunk ezzel mind. Aztán újra a jövő lesz a lényeges, de továbbra is elsősorban azt élem meg, ami van, mert egyedül a jelen pillanat az élet ténylegesen létező, alakítható színtere. Múlt és jövő csak tudás és tervek, amivel most lehet kezdeni valamit. Dönteni most lehet. Vagy most. ;)

2013. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 15. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!