Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Maximalizmus, önbizalomhiány,...

Maximalizmus, önbizalomhiány, és megfelelési kényszerem van egyszerre. Hogyan küzdhetem le?

Figyelt kérdés
Már hónapok óta tart, és most a napokban vettem észre hogy ezek lehetnek az okai. Egyikre sem van igazán okom, hiszen vannak barátaim, szeretem a családom, jól öltözködök, a külsőmmel sincs semmi baj. Bármiben (legyen az sport, iskola stb) sikert érek el, nem tudok neki örülni, úgy fogom fel, hogy ez a normális.. Ám ha valami nem jön össze, úgy érzem kudarcot vallottam, és hetekig, hónapokig képes vagyok rajta rágódni, hogy ronthattam el? Folyton a tökéletességre törekszem, mindenkinek meg akarok felelni, és örökké elégedetlen vagyok.. Ha társaságban vagyok, és beszélgetünk (főleg lányok társaságában fordul elő) nem arra figyelek, hogy miről szól a beszélgetés, hanem arra gondolok hogy ki mit gondol rólam közben, hogy nézek ki, és ha sokan rám néznek, akkor azonnal elvörösödök. És ekkor még rosszabb a helyzet, ilyenkor mindenki mondja hogy milyen vörös lettem. Az utóbbi pár hétben pedig a kedvem is tök rossz. Mi a véleményetek? Hogyan küzdhetném le ezeket? 16/F

2013. júl. 15. 23:25
 1/2 anonim válasza:

Ha az eredményeid természetesek, akkor ugyanúgy tegyél a sikerekért, de vedd könnyedén. Tudd mire vagy képes, ha nem sikerűl az esetleg azért van mert nem készültél fel eléggé. De ez meg azért van mert vagy fárad voltál, haverokkal, családdal voltál, nem volt kedved, de ez természetes. Senki sincs mindig toppon. Mikor mihez van kedved.


Hogy nem a beszélgetésre figyelsz, arra utal hogy jobban érdekel mi van veled mint másokkal. Erről próbálj leszokni. Szard már le hogy nézel ki, és hogy ki mit gondol rólad, semmivel se lesz jobb ha ezen gondolkodsz.


Légy boldog hogy ilyen életed van. Csak lazán:)

2013. júl. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azta, mintha magamról olvasnék :) Nekem is volt egy mély szakasz az életembe. Én viszont nem adtam be a törülközőt és nem merültem önsajnálatba. Kerestem valami olyat amiben örömömet leltem. Olyankor minden gondom elszállt. Hidd el nálad sokkal rosszabb sorsú fiatalok is vannak. (itt a kirekesztségre, magányra, családi gondokra gondolok) Jutott nekem mindegyikből bőven. Például a közvetlen környezetedben is lehetnek ilyen személyek csak mondjuk te nem tudsz róluk. :) Amúgy én is a mintadiákok közé tartozom ami miatt ki is rekesztenek rendesen. Mert manapság a hülye gyerek a menő. És itt jött képbe nekem az anime. És igen, mostmár nyíltan felmerem vállalni, hogy más vagyok mint a többiek. :P Régen és is paráztam azon, hogy mit gondolnak rólam.

Ha beszélgetni szeretnél írj, mivel lenne még mondanivalóm bőven. 14/L

Most nézem eléggé elszaladtam a kérdéstől, szóval csak annyit mondok, hogy ne foglalkozz velük.

2013. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!