Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a cég kamu? Ismeri valaki?

Ez a cég kamu? Ismeri valaki?

Figyelt kérdés

Anyukám vett egy termékbemutatón 60 ezer Ft értékben porckopás megelőzésére és kezelésére szolgáló étrendkiegészítő kúrát. Ehhez ígértek még neki nagy porcelánbabát (nagyon szereti gyűjteni őket) és egyéb kisebb ajándékokat. A termékbemutatón elkértek tőle 10 ezer Ft-ot előlegként, és azt mondták, hogy a maradék 50 ezer Ft kifizetése után szállítják le a terméket, de a babát és az ajándékokat még aznap este. Mondanom sem kell, se aznap, se azóta nem jött senki, hiába vártuk őket.

Anyukám fel akarta hívni őket, de az a mobil, amelyet megadtak a szerződésen, nem élt. Ekkor a termékbemutatót tartó helyszínt kérdeztük meg, hogy mit tudnak a cégről, de ők is csak egy email címet tudtak nekünk megadni.

Anyukám erre írt egy emailt, hogy hogyan fizethetne, mert elvileg ezt akkor tisztázták volna, amikor kijönnek, de nem jöttek ki. Ekkor vissza is írtak, az aláírás egy hölgyé volt, a feladó pedig egy férfinév volt. Megadott egy telefonszámot, amely szintén nem él azóta! Egy ideig kicsengett, de nem vették fel, most pedig már ki is van kapcsolva. (Biztos látszott, hogy rengetegszer kerestük őket.) Ezenkívül megadott egy otp-s számlaszámot, amire anyukám újabb 20 ezer Ft-ot fizetett be, de a számlaszám egy újabb magánszemély nevén van (ez már a harmadik név), nem pedig az állítólagos cég nevén. Anyukám ekkor kezdett el nyugtalankodni.

Elképzelhető, hogy 30 ezer forintja végleg odaveszett? Ismeri valaki őket? Az adatok alapján a címük is százféle, de a neten sem találtam róluk semmit.


A cég neve elméletileg: Creativ Consulting Kft.

Székhelye: Berlin, Medicare GmBh.

Magyarországi levelezési címe siófoki.


2013. júl. 18. 17:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
azt nem értem ha alapból nem jelentkeztek a 10ezer forint után, mi a halálnak kellett még 20ezret befizetni?!
2013. júl. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Na ezt én sem tudom. Kértem anyut, hogy ne, de ő ekkor még megbízott bennük, mert a második telefon még kicsöngött (bár már nem vették fel).
2013. júl. 18. 17:21
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek nem szabad SOHA, de SOHA bedőlni!

A termékbemutatósok ott vágnak át ahol tudnak...

2013. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Még én is hiszem, hogy rendesek, mert nem tudom elképzelni, hogy ne lennének azok, a termékbemutató nagyon jó volt, és kifejezetten segítőkészek, rendesek voltak.
2013. júl. 18. 17:27
 5/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tévedés! Közben megkérdeztem anyut, azóta kijöttek, de csak a számlát hozták ki a befizetett 10 ezer Ft-ról.

A telefon viszont most nem él, és a számla magánszemély nevén van.

2013. júl. 18. 17:29
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, állandóan erről beszélnek a TV-ben, hogy hogyan vernek át a termékbemutatókon, az internet is tele van ilyen cikkekkel, én azt hittem, hogy már senki nem megy el ilyenekre. :-( Anyukád nem olvas újságot, nem néz híradót, mindenütt figyelmeztetnek a buktatókra.
2013. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a számlát kivitték, akkor talán még van remény, de mondd meg anyukádnak, hogy ne menjen többet termékbemutatóra, mert sok idős embert százezrekkel vertek már át és évek óta futnak a pénzük után.
2013. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Shai-Hulud ***** válasza:

"Még én is hiszem, hogy rendesek, mert nem tudom elképzelni, hogy ne lennének azok, a termékbemutató nagyon jó volt, és kifejezetten segítőkészek, rendesek voltak."


Hát igen. A szélhámosok éppen abból élnek, hogy megbízható, rendes, segítőkész emberek benyomását keltik. Ha nem tűnnének ilyennek, akkor senkit nem tudnának bepalizni.

Ezért is nehéz felderíteni a szélhámosságokat. Aki még bízik bennük, az nem jelenti fel őket, mert "olyan rendesek és segítőkészek", meg "nem tudom elképzelni, hogy ne lennének azok" (idézetek tőled), akik meg már csalódtak, azok azért nem jelentik fel, mert szégyellik, hogy rászedték őket.

Így látszólag csak egy-két károsult van, pedig valójában sokkal több - csak éppen hallgatnak, ezzel pedig további csalásokhoz adnak lehetőséget a szélhámosnak.


Az egyik leghíresebb szélhámos (Strassnoff Ignác, a szélhámoskirály) magyar volt.

[link]

2013. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy aki hülye, az megérdemli.
2013. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Feljelentés a fogyasztóvédelemnél. Most.

Mert a következő áldozatok vesztesége azoknak a lelkén fog száradni, akik ezt eddig még nem tették meg.

2013. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!