Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki egyértelmű...

Van itt valaki, aki egyértelműen tudja, igaznak gondolja, hogy nagy változások előtt állunk?

Figyelt kérdés
Direkt nem az ezotériához írtam, mert nem értek egyet mindennel, ami ebbe a fogalomba tartozik. Részleteket nem írok, mert ha valaki érti, akkor ennyiből is érti. Ti találtatok már olyan barátot, akivel erről tudtok beszélgetni érdemben? Hol ismertétek meg?
2013. júl. 19. 10:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen, én találtam olyan barátot, akinek elég nagy tudása van a témában, de már ezer éve nem láttam és ki tudja, fogom e még egyáltalán látni és ha igen, akkor nem-e 4-5 év múlva?:D Ő nagyon pesszimista, úgy látja, ebben a világban már minden csak romlik, minden egyre rosszabb a gazdasági helyzettől kezdve az emberek lelki állapotáig. A változás meg bármit jelenthet, lehet katasztrófa is, mivel az ember agyonszennyezte a környezetét, de lehet olyasmi is, mint a 2.VH, csak annál is rosszabb. Én is bízom benne, hogy lesz valami nagy változás, bár szerintem nem lesz.
2013. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Nem megy semmi egyik percről a másikra, de én már észrevettem apró erre utaló jeleket. A barátaimmal rendszeresen "megváltjuk a világot", így gyakran szoktunk ilyenekről beszélgetni, és érdekes eredmények születnek ilyenkor... Én hiszem, hogy a változás pozitív irányú...
2013. júl. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, de azt hiszem úgy hívják amire gondolok, hogy elvontabb ennél.
2013. júl. 19. 10:47
 4/22 A kérdező kommentje:
Második, a baráti köröd eleve ilyen, vagy kerestél hasonlóan vélekedőket? Ha utóbbi, hol találtál rájuk?
2013. júl. 19. 10:48
 5/22 anonim ***** válasza:

Igen, úgy gondolom, bár nem a hatásvadász cikkek olvasása miatt, hanem inkább azért, mert véleményem szerint sok dolog összegyűlt a jelenben: a gazdasági helyzet, a bolygó szennyezése, az atomfegyverekkel rendelkező államok hatalma, az egyre nagyobb teret kapó szelektív népirtásról szóló hírek, stb. Egyszóval nem a maja naptár és egyéb jóslások sokasága aggaszt, hanem annál inkább az egyértelműen létező dolgok, amelyek nem hit kérdése, hiszen csak a vak nem látja, hogy léteznek és fenyegetést jelentenek számunkra.


Persze, ez is egy bináris választás: van aki soha nem hiszi, hogy történik valami, és van aki mindig azt hiszi, hogy történik valami. Én sem azt a fajta megszállottságot képviselem, miszerint ítéletnapok elé nézünk és titkos szervezetek ólálkodnak körülöttünk, de ettől függetlenül nem zárok ki semmit, bármi lehetséges. A hisztit és a pánikot nem szeretem, de az együgyűséget sem. A mai világban már nyitott szemmel kell járni mindenre nézve és nagyon figyelmesnek kell lenni, mert az tény, hogy árnyékok világát éljük.

2013. júl. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem a világ végére gondolok én sem.

2013. júl. 19. 10:57
 7/22 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Tulajdonképpen iskolatársak voltunk, és valahogy egymásra találtunk. Mi négyen voltunk ilyen "filozofálgatós" emberek, egyikünk tényleg komolyabban is foglalkozik ilyen dolgokkal. Rájöttünk, hogy élvezzük egymás társaságát, hogy végre nem hétköznapi "érdekfeszítő" témákról kell beszélgetni, hanem jelentősebb magasságokba emelkedhetünk. Szerintem az ilyen emberek valahogy vonzzák egymást, nem kell őket módszeresen keresni.

2013. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Igen. Az én életem tavaly nyár végén kezdett teljesen kifordulni magából. Elkezdtem változni ennek hatására. Csak úgy felületesen beszélgettem ilyesmiről az egyik ismerősömmel, és mivel neki is volt ilyen megtapasztalása, azóta a legjobb barátnők lettünk, rendszeresen megbeszéljük a változásokat. Sok minden helyreállt, visszarendeződött decemberre az életemben, addig viszont én teljesen megváltoztam gondolkodásban. De nincs vége a változásnak, ezt tudom és érzem, meg tapasztalom is.
2013. júl. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Eddig is változott minden,folyamatosan változnak a dolgok.Nem értem miért hiszi mindenki hogy majd pont az ő életében fog valami drasztikusan megváltozni.Nincs olyan hogy pozitív,vagy negatív irányba való változás,csak az ember önzősége miatt találta ki ezt,mert mindig csak azt nézzük hogy nekünk milyen hasznunk lesz ebből...A Földnek az lenne jó,ha elkotródna innen az emberiség,mert szépen lassan tönkretesszük a bolygót.Mi meg azzal vagyunk elfoglalva hogy "jajj ma csak 258037 tonna fát tudtunk kivágni,most mi lesz??!!!" Hatalmas változás kéne ide,amekkora soha nem lesz, kivéve ha saját magunkat pusztítjuk ki,de arra még várni kell. 3. világháborút úgy képzelem el,hogy a Föld két feléről küldenek 2 atombombát a másik félre, és el van intézve az élet pár milliárd évre megint.
2013. júl. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, nem erre gondoltam, teljesen másra. Lehet, hogy ez a menetrend volt eddig napirenden amit leírsz, de nem volt semmi eredménye. Mindig ugyanoda vezetett. Remélem nem lesz igazad, mert akkor megint beszállhatnak a Föld új lakói ugyanabba a mókuskerékbe.
2013. júl. 19. 11:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!