Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek segíthetek neki...

Szerintetek segíthetek neki valahogy vagy veszett fejsze nyele?

Figyelt kérdés

A szomszédban van egy lány, 14 éves. A korkülönbségből adódóan nem vagyunk barátnők, de jóban vagyunk.

Az anyja meg az apja nagyon konzervatívak, merevek és nem engedik lánynak lenni (két öccse van, és az anyja sem nőies). Iszonyúan szőrös, sűrű fekete a szőre (genetika, az anyja is ilyen), és nem engedik neki leszedni, mert minek. Körmét nem lakkozhatja, a füle nincs kilyukasztva és semmilyen ékszert sem hordhat, ahogy csinos ruhákat sem. Smink teljesen tabu, és ezalatt nem a vakolatot értem, hanem a szimpla szempillaspirált. A szülei szó szerint képtelenek felfogni, hogy nem gyerek, a szülinapjára játékot vettek neki, meg mesélte, hogy a kezét is fogni akarják az úton, stb. Amikor megjött neki, fogalma sem volt, mit és hogyan, én és az anyum magyaráztuk el neki (dezordort is mi vettünk meg betétet), aztán anyukám átment a szomszédhoz, hogy kicsit beszéljen vele erről, de a szomszéd pasas leordította a fejét, hogy miért beszél a mensrtuációról az ő kis(!)lányának. A nagymama egyszer leült neki ezeket elmondani, de az apja őt is elhajtotta. Ez beteg, én mondom...

Szegény szomszédlánynak nincsenek barátai nagyon, mert mindenki kiközösíti, teljesen önbizalomhiányos, depressziós, stb. Nagyon sajnálom. Segíthetek neki valahogy, vagy semmi értelme?



#kamaszkor #Beteges dolog
2013. júl. 24. 06:40
1 2
 1/13 poet1 ***** válasza:
Azt mondanám, beszélj egy phsziáterrel ha van ilyen ismerősöd hogy mit tehetsz. Titokban meg kellene szervezni hogy a lány is találkozzon vele sztem ez lenne az első dolog. Másrészt konkrétum kellene arról vmi dokumentum például hogy a lány el van hanyagolva vagy nem gondoskodnak megfelelően róla mert a törvény szerint ez büntetendő, aztán lehet feljelentést tenni a gyermekvédelmiseknek
2013. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
egy 14 eves az igenis gyerek. akar menstrual, akar nem. raer meg sminkelni meg oltozkodni, kesobb ugyse lesz ekkora befolyasuk folotte.
2013. júl. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. Igaz, hogy már nem kisgyerek, de még nem is felnött.


2. Miért az apjával akartok beszélni ilyenekröl, sokkal inkább az anyával kellene.


3. A szörtelenítést meg tudja csinálni engedély nélkül is, és utána a szülök nem tudnak semmit csinálni, "visszatenni" nem lehet.


4. A smink meg a füllyukasztás nem annyira gond, 14 évesen még nem kell sminkelni, fülbevaló meg van olyan is, amihez nem kell lyuk.


5. A menstruációrol viszont tényleg rendesen kellene vele beszélni, mert fontos, hogy az alapvetö higiéniát megismerje, meg ne tartsa az egészet valami borzasztó dolognak.


6. Amit tenni tudtok: az anyával beszélni, a nagymamával beszélni, a kislánnyal beszélni, a tanáraival beszélni.

2013. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
ja lol el tudom kepzelni ezzel feljelenteni a GYERMEKvedelmiseknel hogy nem sminkelhet meg szortelenithet a lany :D szoval annyira gyerek hogy a gyerekvedelmis foglalkozzon vele, de sminkelni meg nem? hogy is van ez?:D
2013. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 poet1 ***** válasza:
Inkább az intim segités hiányára gondoltam
2013. júl. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom, hogy kur..anak kell nevelni meg pasizni, kidobni a mellet, de azért jusson eszetekbe, hogy kamaszkorban alakul ki a személyiség, akkor kezdődik el a nővé érés. Senki emberfia nem viselte szívesen, ha elnyomják. Mert ezt a lányt elnyomják és kisgyerekként kezelik. Nekem ne mondja senki, hogy normális, hogy az anyja hello kittys bugyit vesz neki, az apja meg csakis fiúruhákat tűr meg rajta, ill. hogy playmobilt kap a 14. szülinapjára. És ezért kirekesztik a társai.

Anyuka teljesen aláveti magát az apának, a lány meg nem mer egyedül cselekedni, úgym. kinevelték belőle a saját akaratot.

2013. júl. 24. 08:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Mindig meg tudok lepődni, milyen gyökér emberek vannak. Nagyon sajnálom a kislányt. Rendes tőled, hogy segíteni szeretnél neki, de ilyen szülők mellett nem tudom, mit lehet tenni. :(
2013. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyet tehetsz vele, hogy barátkozol vele. Bár azt írtad, te idősebb vagy mint ő. De azért néha beszélgethettek.

Attól semmi baja nem lesz, hogy nem sminkelhet, nem lakkozhatja a körmét, nem hord miniszoknyákat, és ékszereket.

Majd fog lázadni, ha kicsit felnőttebb lesz. A menstruáció, playmobil az már egy másik kérdés, az apa egy kicsit hülye. :)

De ettől még simán lehet belőle egészséges felnőtt.

2013. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Ezen az egészen kiakadtam.Valamint a második válaszolón.Hát ember,normális vagy te?

Nem kisgyerek,hanem már igenis KAMASZ.Bár nem mindenki rendelkezik ekkorra már olyan fokú érettséggel,hogy barátja legyen,stb.,de ilyenkor kezdik a legtöbben kipróbálgatni a dolgokat.Van aki még előbb is.

És ez nem normális.Nagyon nem.A szülők hatalmas barmok,és ne mondja nekem senki,hogy normális ez a fajta nevelésmód.Gyakorlatilag lelkileg megnyomorítják azt a gyereket,milyen felnőtt lesz belőle?A szülei sem élnek örökké,mi lesz ha már nem lesznek?Mihez kezd a lány?

Amúgy meg sosem értettem,miért kell a menstruációt és a szexet ennyire tabuként kezelni néhol.Bár az utóbbit jobban megértem,hisz annak tétje van,mégsem támogatom,hogy még beszélni se lehessen róla,vagy tanácsot kérni.

Az a szerencsétlen lány belül nő,és attól még hogy homokba dugják a fejüket a kedves szülők,attól még nem áll el varázsszóra a havi vérzése...

Én nem tudom,mit tennék,de ez az egész eléggé vérlázító.Remélem kiagyaltok valamit. :)

2013. júl. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

utolso te hany eves vagy? en 27 vagyok es bizony mondom neked, az a 14 eves gyerek meg. legalabbis annak kene lennie. a menstruacioban mondjuk segiteniuk kellett volna ez igaz. de hogy sminkeles meg szortelenites? hat miert nem megy el venni maganak szorteleitot es kesz? ja hogy nincs penze mert nem dolgozhat meg, mivel GYEREK? hoppa.


amugy ha annyira akarna elvehetne otthon apa borotvajat es kesz. nem kell minden 14 evesnek ugy kinezni mint a 20 evesek meg azt csinalni. lesz meg ra ideje boven, gondolom nem fogjak orokke fogni a kezet. lehetetlen is lenne.


mi lenne vele ha a szuleivel tortenne valami? menne az arvahazba lol. mivel GYEREK.

2013. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!