Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel vigasztaljam meg a...

Mivel vigasztaljam meg a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Ugye most nemrég hirdették ki a ponthatárokat, a barátnőm a Corvinusra jelentkezett, csak egy szakra és egyetlen egy sulit jelölt meg. Barátnőm nagyon várta ezt a napot hétfő óta idegeskedett gyakorlatilag ma aludni sem tudott az éjjel folyton forgolódott az ágyban arra keltem fel én is.

Mai napra meg holnapra szabadságot vettem ki, mert ha sikerült volna akkor elmentünk volna bulizni a barátaihoz mi is.

De nem sikerült neki, részünkről le is fújtuk a bulit. A barátnőm fél 9 óta megállás nélkül sír az ágyban. fél 10 kor hajlandó volt lemenni a konyhába, azt hittem hogy kajálni akar, mert mondta hogy egyedül szeretne lenni és nem menjek le. Az apja nagyon leordította a fejét hogy miért nem tudott rendesen tanulni és miért nem sikerült az érettségije sem jól. Apja nagyon csalódott benne nekem is mondta hogy ezt nem tudja felfogni hogyan lehet a lánya egy ilyen buta liba. Az anyukája dolgozik mivel ügyeletes, a barátnőm nem bírt vele beszélni telefonon annyira zokogott így én beszéltem vele és most helyette is vigasztalom.

A barátnőm feljött végre de bezárkózott a fürdőszobába és nem hajlandó ajtót nyitni. Már az apja is lenyugodott szerencsére és ő is próbál tőle bocsánatot kérni meg vigasztalja is meg minden most magukra hagytam egy picit hogy tudjanak beszélni az ajtón keresztül, ezért is írok ide. persze észrevettem hogy eltűnt a hűtőből a pezsgő amit ugye erre tartogattunk és félek hogy bánatában iszik oda bent.

Nagyon kiborult szegény és ötletem sincs hogy mivel vigasztaljam meg. én is izgultam helyette mert tudtam hogy milyen fontos neki a felvétel és 44 ponton bukott mg szegény.

Valakinek ötlet?


2013. júl. 24. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért 44 ponttal nagyon messze volt...


Én 2007-ben 2 (kettő) ponton maradtam le.


most meg szimplán azért mert a ko:cso:g egyetem nem indította el a szakot.


És bevallom senki nem tud(na) vigasztalni...... Majd feldolgozza....

2013. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát itt nem tudsz segíteni, mert a fő oka a fájdalmának az, hogy nagyon elkalkulálta a saját tudását. Az, hogy valaki 44 ponttal, azaz majdnem 20%-kal kevesebbet teljesít az elvártnál, nem most kellene kiderüljön. (Bocs, ha nem jót írok, nem tudom a mostani pontrendszert, nekünk még 120 volt a maximum.:))

Valószínűleg már olyan gimnáziumba sem tudott bekerülni, ahol oylan követelmény van, ahol egyáltalán felkészítik egy erős felvételire...

És ő most szembesült evvel szegény. 5-6 éve téves álmokban ringatja magát.

Majd 1-2 nap múlva nekiállhattok reálisabb életterveket szőni neki. Hova felvételizett?

2013. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést nem 44 pont hanem csak 4 pont volt a különbség. Picit elírtam mert már én is kapkodok. Az idegességtől meg a sok kávétól.
2013. júl. 24. 22:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Jah, 4... Igazából 4 és 44 nem sok különbség mert mindkettő nem nyert kategória...

Én amikor a 2 ponttal lemaradtam nagyon bosszús voltam, de végül úgy fogtam fel, hogy az élet akarta így valamiért.

Azóta visszatekintve sokkal de sokkal jobban jártam így.


Neki is eljön az idő amikor az idő múlásával összességében értékeli a dolgot, és lehet végül neki is pozitívba csap át.

Kapott egy évet az élettől használja fel okosan. Csináljon OKJ-t nyelvvizsgát, egy jobb érettségit, és alázzon mindenkit jövőre. Vagy jelentkezzen keresztfélévre.

2013. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, sajnos magától kell hogy megvigasztalódjon.

Mondjuk felkészült valamilyen szinten arra az esetre hogy ha nem vennék fel akkor megy OKJ-s képzésre, Csak most azon izgulunk hogy bekerüljön oda is mert a logisztika elég népszerű én egyik ismerősöm is odament és már akkor mondták hogy nagyon kevés a hely. A másik ilyen suli meg vagy 1 órányira van innen, szóval még azon idegeskedhetünk, de először nyugodjon meg aztán eldöntjük mi legyen.

Most szerencsére jobb a helyzet valamivel már nem sír de teljesen lehangolt, meg is értem mert nagyon várta már ezt a napot most ment lezuhanyozni szerencsére a pezsgőből sem ivott sokat így nem is rúgott be az apja is kész van idegileg de előbb kibékültek hálistennek így legalább az ő vitájukat sem kell hallgassam.

2013. júl. 24. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, akkor sztornó!!!

az sem jogos, amit az apja mond neki!

Mondjuk az mindenképpen bántalmazás.


Másodiknak, harmadiknak nem írt be semmit?

Csak egy helyre felvételizett?

Lesznek a nyáron pótfelvételik, meg egy évig mást is csinálhat.

Hét végére feldolgozza az infót, és akkor majd elkészítitek az új tervet.

2013. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Máshová nem jelentkezett, de mondta hogy most semmi nem érdekli így ezzel nem is zaklatom. Már a barátaival is beszéltem erről hogy voltak kis gondok, de szerencsére rendeződtek viszont nagyon kivan bukva. Megkértem hogy ne hívják ma már fel meg semmi majd holnap ha olyan állapotba lesz akkor úgy is szólok majd nekik hogy mikor jöjjenek vigasztalni. Szerencsére most lefeküdt aludni én meg a másik szobába vagyok hogy ne zavarjam.

Majd valamit kitalálunk hogyan töltse ezt az egy évet, igazából a matekjával bukott nagyon sokat, de tudok egy tanárt aki feltudja készíteni őt 1 javítóérettségire, ha a pótfelvételi nem jön össze vagy nem akarja és a tanfolyam sem akkor lehet ez lesz a cél, de ez még a jövőzenéje, szerintem a hétvégénél hamarabb úgysem tudom meg mit akar.

2013. júl. 24. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!