Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A barátnőmet 20 évnyi Boldogna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmet 20 évnyi Boldognak mondható házasság után elhagyta a férje egy másik nőért. Az egész teljesen váratlanul érte a barátnőmet, nem tér magához a döbbenetből, éjjel nappal sír. Mit mondhatnék neki, hogy meg vígasztaljam?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 06:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem nagyon lehet vigasztalni valakit ilyen helyzetben. Mert ez nagyon durva! Még rossz házasságban is 20 év nyomot hagy az emberben. Nem tehetsz mást minthogy mellette vagy ha szüksége van rád.
2009. okt. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

Akkor az a házasság csak neki volt boldog, a férjnek nem. Innen nem tudhatjuk, de általában asszony beleszokik a helyzetbe, már nem izgalmas, már házsártoskodik és észre sem veszi (nem is érdekli), hogy a férjnek ez nem olyan jó. Ez csak megszokás volt, ami viszont csak addig tarthat, míg nem jön valaki, aki érezteti a férfivel, hogy ő még bizony FÉRFI. Addig kellett volna megbecsülni, amíg ott volt. Akkor nem ment volna el.

No, ezek nem épp vígasztalásra valók, de attól még ez van.

2009. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

"általában asszony beleszokik a helyzetbe, már nem izgalmas, már házsártoskodik és észre sem veszi"

bezzeg a férj gondolom aztán mindent megtett, nemcsak lapított, mint szar a fűbe

2009. okt. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Kettőn áll a vásár, az alacsony %-os hozzászóló csak próbálta felvázolni a helyzetet, habár nem pontosan tette. Olyan sohasincs, hogy csak a férfi vagy csak a nő a hibás, valami elvezetett a kettejük kapcsolatában oda, hogy a férfinak mennie kellett. Innentől a nő dolga, hogy átgondolja, mi is lehetett az a dolog vagy dolgok, mik vezettek idáig. Ezt bizony sokan felejtik el, és előszeretettel hibáztatják az elhagyó felet.

A barátnőnek nem nagyon tudsz mit mondani, ha én lennék ilyen helyzetben, csak felmérgesítenél a közhelybe menő "majd kihevered", "jobbat érdemelsz", "egy szemét volt, én tudtam", és a "tartunk egy csajbulit" frázisokkal. Csak legyél ott vele, hallgasd meg, sírja ki magát a válladon. A szakítás utáni állapot szakaszokra van bontva.

Először jön a "Miért hagyott el?" szakasz

Aztán a "Rohadjon meg a gyáva féreg" szakasz

Utána az "Én hibám minden, ronda vagyok és ezért hagyott el" szakasz

Majd a "Hátha még rendbehozhatjuk, fel akarom hívni" szakasz

Végül a "Tehát ez és ez lehetett a gond, végülis jobb úgy ha szétmentünk" állapot.

Legyél vele az út teljes hosszában.

2009. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Ne adj neki tanácsokat,csak érezze,hogy melette vagy.Ilyenkor bármit mondasz nem biztos,hogy jot teszel vele.Ha már tul van az első megrázkodtatáson akkor probáld elhívni malahova.A lényeg,hogy ne ezen agyaljon egész nap.Sajnos ez nagyon nehéz időszak,de tul lesz rajta.
2009. okt. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem beszélgettek eleget, egy boldog házasság nem szűnik meg csakúgy, ott valami eltussolt probléma volt, a boldogság pedig csak látszat lehetett.
2009. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Mit mondhatnál egy olyan embernek, aki a saját lelki békéjét, életét egy elmozdítható dologra alapozta? Legfeljebb, hogy keresse meg önmagát, ahelyett, hogy sajnálja önmagát. Ráadásul olyasmi elvesztése okán, ami sosem lehet senkié: egy másik ember lelke (vagy ahogy tetszik: lénye, valója, stb).


Igen, azt is lehetne mondani, hogy a fazon # évig várta, hátha észreveszi őt és bizonyos igényeit, de ez nem sokat dobna a hangulatán. Vannak emberek, akik nagyon boldogok a másikkal, ugyanennyire függ is a hangulatuk tőle, stb, egyszóval nekik nagyon jó az a másik, és az efelett érzett nagy örömükben fel sem merül, hogy az a nagyszerű valaki, aki még a gondolatuk is ismeri/kikövetkezteti, valami hasonlót szeretne.

Mondhatnám úgy is, az ember vele egyenlő társat keres, nem alárendelt rajongót.

2009. okt. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az előttem szóló 1-2 hozzászólónak nincs igaza. Attól, hogy valaki hibázik egy kapcsolatban (ki nem?), még nem kell félre menni a másiknak. Ha a férj nem szól semmit, hogy neki ez meg az nem OK, akkor honnan kellene tudni? Meg is lehet beszélni a dolgokat. Teljesen váratlanul érte, mert valószínűleg a kommunikáció nem volt jó a kapcsolatban.


Szerintem azzal tudsz neki a legtöbbet segíteni, ha kirángatod ebből a közegből, elviszed pl. vásárolgatni, elmentek moziba, színházba stb, hogy ne a férjére gondoljon. Én nem hoznám fel neki az esetet, mert attól csak rosszabb.

2009. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Mondd neki azt, hogy a férjének kapuzárási pánikja volt, és hogy nem érdemli meg a feleségét. Meg sírja ki magát, ha az jólesik.
2009. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

08:34-es, nagyon szép, amit írtál. Nekem is segít, egy hónapja szakított velem a Párom, és épp ezt élem meg, hogy nincs a hatalmamban a döntése, a lelke, és békén kell hagyni.


A kérdezőnek. Szerintme nem reménytelen, hogy a férj visszatér, de ez jó alkalom az önreflexióra, és arra, hogy magával foglalkozzon az elhagyott feleség. Valósítsa meg mindazt, amit tervez egy ideje. Én pl. elkezdtem futni, tornázni (segít levezetni a feszültséget, és fogyok is, amit a Párom szeretett volna egy ideje), egészségesebben étkezni. Eddig 6 kiló. És rengeteg programot, barátot szervezek magam köré. És lett egy kismacskám.

2009. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!