Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az olaszokat miért szidja...

Az olaszokat miért szidja mindenki, hogy sokat sziesztáznak?

Figyelt kérdés
Ilyen időben mi mást lehetne csinálni?
2013. aug. 3. 12:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgoztam ott a szieszta ára a hosszabb munkaidő volt.Szép-szép,hogy 2-3 órára hazamentünk punnyadni,de azokat az órákat késő délután bepótoltuk.A munkával töltött időnk nem volt rövidebb.Mire megszoktam jöttem vissza Magyarországra.Nekem jobban bejön az átlagos munkarend,nagyon car volt több órás pihenő után újrakezdeni a munkát.
2013. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
85%

A 6-os számúnak üzenem ha már így a gazdasági helyzetről beszélünk; egész Európa válságban van! Az olaszokat kiengedték a túlzott deficit eljárás alól ahogy minket is, és ott a vállalatok illetve az emberek nincsenek eladósodva mint nálunk azért ez nem mindegy. A franciáknak is elvették a legjobb hitelminősítési besorolását, ráadásul ők még az eljárás alatt vannak, az ottani lakosság 94%-a kilépne az unióból. Csak példaként mondom.


Azért én megnéznélek téged egy madridi építkezésen ahogy 45 fokos melegben hordod a téglát...

2013. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én megértem az olaszokat, bár nem irigylem őket, mert rohadt egészségtelen az az életmód, amit ez a 45-50 fokos meleg diktál nekik. Remélem, nálunk soha nem lesz ilyen éghajlat.
2013. aug. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Azért van siesta - se spanyoloknál se olaszoknál mindenhol - mert július, augusztus és még szeptember eleje is forró szokott lenni. 35-45 fokos állandó melegben egyszerűen nem lehet megmaradni. A nap délután 1-4 között van zeniten és elviselhetetlen a közvetlen napfény, ilyenkor lehet kakává égni. Cserébe este 7-8-ig van munka. Átlag olasz és spanyol este 9-10 körül vacsizik.
2022. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!