Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki leírná nekem értelmesen...

Bruno11 kérdése:

Valaki leírná nekem értelmesen részletesen miben másak a kábítószerek az alkoholnál?

Figyelt kérdés
Egyik baráton füvezik és egyre durvább szinten van és nem veszi észre magát. Hiába akarja megóvni az ember. Amikor mondom neki mindig az alkoholhoz hasonlítja, amin jót röhögtem, de nem érti meg, hogy ez egy kábítószer.

2013. aug. 7. 10:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Két hónapja próbálta ki. Úgy kezdte, hogy 1.csak kipróbálja, majd azt mondta 2.elfogadja de pénzt nem ad ki most meg már napi szinten szív és meg van zuhanva lelkileg.

Régen olyan volt, hogy egy csomószor nem jött hétvégén bulizni mert gyűjtötte a pénzt erre arra most meg mindennap be van kábítószerezve.

2013. aug. 7. 10:22
 2/11 anonim ***** válasza:
a fű és az alkohol közötti különbséget abban tudnám meghatározni hogy az egyik (a füves) békésen lelazul, a részeg meg...kifordul magából.
2013. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpe az alkohol is egy kábítószer a kábítószer definíciója szerint. Tehát ha ma találnák fel az alkoholt akkor nem engedélyeznék ez biztos. Vannak helyek ahol azonban az alkoholt törvényileg tiltják és más Magyarországon pl. kábítószernek minősülő anyagot viszont szabadon fogyaszthatnak.

Az alkohol hatása a gátlások felszabadításában jelentkezik. Tehát ha valakinek az alaptermészete nyugodt akkor részegen is hasonló lesz, viszont ha az alaptermészete erőszakos amit józanul elnyom akkor ez az énje fog előtörni. Az alkohol testi és lelki függőséget is okoz, míg a fű csak lelki függőséget.

2013. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom az alkohol drog, de nem kábítószer. Hanem bódítószer. De köszönöm ma válaszokat. :)
2013. aug. 7. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Kábítószer az a drog, amit az állam betilt. A füvet nem hasonlítanám az alkoholhoz, véleményem szerint az alkohol sokkal veszélyesebb. Pl. Egy füves nem fogja rettegésben tartani a családját.
2013. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy egy alkoholista rettegésben tarthatja a családját. Csak ő hozzám hasonlítja és én hétvégente megiszok 3sört vagy 5öt, és rám nincs rossz hatással meg én csak szombaton így sörözök. Ő meg minden nap betép. Ő is régen így volt de amióta füvet is szív, azóta mindennap füvezik én meg féltem, mert elég rossz a közérzete általában rossz a hangulata.
2013. aug. 7. 13:17
 7/11 A kérdező kommentje:
De a cigi és a kávé is drog és azoknak nincs tudatmódosító hatása.
2013. aug. 7. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért drog, mert függő leszel tőle, nem azért, mert tudatmódosító. Merülj már el a témában, mielőtt kioktatod a barátodat, vagy bárkit.


Egy dologban van igazad: bármi, amit napi szinten fogyasztanak, legyen az alkohol, vagy fű, az már veszélyes. Ha a haverod is csak hétvégi bulizáskor szívna el egy vicces cigit, miközben ti söröztök, akkor nem lenne gond, de ez a mindennapi fogyasztás, ez már baj.

2013. aug. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a valódi baja, hogy nincs élete. Nem próbált ki jobbat, ezért ez kell neki, hogy jó napja legyen. Mellesleg a napi fű elég durván megbízhatatlanná teszi a fogyasztóját: függetlenül attól, mennyire van (vagy nincs) betépve, két perccel azelőtti mondataid vesznek el az agyában örökre. Ami gáz, ha most hívtad, hogy inkább ő menjen az oviba a kicsiért...
2013. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 9. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!