Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen pszichés bajjal küzd...

Milyen pszichés bajjal küzd az aki hangokat hall a fejében?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy aki hangokat hall a fejében milyen személyiségzavarban szenvedhet (vagy egyáltalán személyiségzavar az?). Nekem az is jó ha több lehetséges pszichés betegséget is felsoroltok.

2013. aug. 10. 16:46
 1/7 homo ludensz ***** válasza:
85%
Lehet skizofrénia esetleg,de az annyira összetett betegség hogy csak kizárásos alapon tudja a diagnózist felállítani egy szakember. Minél előbb elkezdik a kezelést annál valószínűbb a gyógyulás.
2013. aug. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Justicar ***** válasza:
69%

Nem kell ahhoz pszichés baj.

Nemrég 50+ órán át voltam ébren, és emiatt feküdtem le, mert kezdtem olyanokat hallani, amik nem is léteztek.

Fura volt, az fix. :'D

2013. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tinnitus is lehet (ha folyton cseng, búg vagy zúg a füle, akkor is ha nincs hanginger), ezt elég sokminden kiválthatja, de nem pszichés.

Ha hallucinációra gondolsz, azt előidézheti extrém ingermegvonás, alvásmegvonás, pszichotróp szerek, gyógyszerek, egyszerűen elalvás előtt is előfordulhat (hypnagogia annak az állapotnak a neve) vagy alvásos paralizisnél, lehet demencia, parkinson-kór tünete, vagy delirium tremens velejárója, és skizofrénia is.

Személyiségzavarokra nem igazán jellemző.

2013. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem kifejezetten a pszichés dolgok érdekelnek ezzel kapcsolatban, mert ez lenne a következő könyvem témája. Örülnék pár tippnek ezzel a kapcsolatban. :)
2013. aug. 11. 01:42
 5/7 homo ludensz ***** válasza:
72%
Könyved írásához hogy hihetőnek tűnjön nem elég az hogy itt érdeklődsz. A pszichológusok is megtanulják könyvből pld.a pánikbetegség tüneteit de aki nem élte át az csak érti de nem érezte soha. Kívülállóként szemléli vagy köteteket írhat róla akkor sem kerül beljebb.Pozitív példa: a minap volt egy főiskolás lány a tv. ben aki az utcán élőkről írt szakdolit,ellőtte leköltözött a térre egy fél évre és velük élt. Úgy tűnt hogy amit mond vagy ír róluk az hiteles.Sok sikert a könyvedhez.
2013. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy könyv íráshoz nem elég annyi, hogy csak olvasok róla, ezért is akarok előtte jól utána nézni, csak tippeket szerettem volna ahhoz hogy milyen pszichés betegségre a legjellemzőbb a hangok hallása.

A példa tetszik, de nem szívesen vállalnék be egy pszichés bajt hogy megtapasztaljam. :) Nekem épp elég hogy hipochonder vagyok, valószínűleg még ez is sok. :)

2013. aug. 13. 13:03
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
Gondoltam hogy nem fogsz befeküdni egy erre szakosodott klinikára és én sem jókedvemből tettem. 2000 környékén 3 hétre igénybe vettem a szolgáltatásukat és az ott kezeltek akikkel találkoztam korra,nemre és foglalkozásra nézve mind különböztek.Befogadtak és ment a mesélése az életüknek mert egymás felé megnyílnak és nincsenek leszedálva meg nem is sírnak szüntelen.Nekem lett ott néhány barátom egy darabig tartottuk is a kapcsolatot és olyan világ tárult fel akkor nekem hogy visszagondolva a fél könyvtáram sem pótolná ha újraolvasnám.
2013. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!