Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell a munkanélkülieket...

Miért kell a munkanélkülieket folyton csesztetni?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom itt a kérdéseket hogy, kitegyem a munkanélküli férjemet,vagy a gyerekemet,meg miért lakik egy 30 as otthon egyebek...

1 nem elég gond nekik hogy nem kellenek senkinek,nincsenek megbecsülve ergo senkinek érzik magukat

2 hogy nincs egy biztos pontjuk az életükben,és senki még csak meg sem próbálja őket megérteni!

3 hogy hiába güriznek és kopogtatnak,és tanulnak nem jutnak előrébb!!

4 hogy mindenről lemondanak,így is spórolva még a lét fenntartó dolgokról is...nekik nincs nyáron pihenés!!

5 hogy nem elég az anyagi nyomás a társadalom is nyomja őket a családról,"szerettei"-ről nem is beszélve és ezáltal a stressz még nagyobb,az elvárás még nagyobb és így még nehezebb a keresés az ország helyzetéről és hozzáállásáról már nem is beszélve...

Akit zavar a másik TEHETETLEN állapota az segítsen keresni kritika és megvetés helyett!!Miért kell emberek egymásba folyton belerúgnotok?? Könnyebb szórni az észt aki nem került kiszolgáltatott helyzetbe és ne mondja nekem senki a közhelyes mondatot hogy mindenhol van munka csak akarni kell... Lehet kritizálni,és igazságot szólni beszélek minden munkanélküli honfitársam nevében kortól ,nemtől függetlenül!



2013. aug. 12. 17:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
6 éve vagyok itthon. Nem találok munkát, mert beteg a gyermekem. Mikor éppen mégis sikerül elhelyezkedni, akkor 2-3 héten belül ágynak esik, és szaladhatok érte a suliba. Hamar munkahelyen kívül is találom magam. Eddig legalább kaptam a tartós betegségre a gyest, de már azt sem kapom, hála a mostani (áprilisi) törvénymódosításnak. Még kevesebből kell kijönni. Szerencsétlen férjem meg majd megszakad. Most nemrég is elhelyezkedtem. Álommeló volt, otthonápolás. Állandó éjjelre kellett menni egy idős, beteg nénihez. Igaz kevés pénzért (havi 50 ezer Ft-ot kaptam volna. Igaz nem sok, de a semminél mégis több.) 2 hét múlva meghalt a néni. Jó, az eszemmel tudom, hogy beteg is volt, meg 97 éves, végül is elég sokáig élt, de akkor is fájt. Akkor magamba roskadtam. Csak én lehetek ennyire szerencsétlen. Végre normálisan segíteni tudtam volna a férjemnek anyagi téren, a felelősség óriási rajta, mert csak ő dolgozik egyfolytában. Erre ez lesz. Van egy ismerősöm. ő azt hiszi, örömből rúgatom ki mindig magam. Olyan tippeket ad, amik hasznavehetetlenek. Egyszer-kétszer még be is ugrottam neki, de már csak legyintek. Nem pazarlom az időmet marhaságra. Ő meg nézzen csak nyugodtan hülyének, ha az jó neki. Mást nem tudok, aki lenézne.
2013. aug. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy megosztottad a történetedet,ezzel is kicsit támogatva a többi munkakeresőt,jó az az érzés is hogy tudod nem vagy egyedül!Kívánom hogy akik velem együtt éreznek veled, azokkal tudj egy mély barátságot is kötni akár,és tanácsokat adjatok egymásnak és kívánom hogy mihamarabb kikecmeregj ebből az állapotból (mert ez csak egy állapot)és hasznosnak,erősnek érezd magad (nem mintha most nem volnál az) remélem jobban lesz a gyermeked vagy stagnál az állapota és megoldódik minden,ne veszítsd el a hitedet,álmaidat,nézz előre fel a fejjel ,tarts ki é ragadj meg továbbra is mindent minden tiszteletem a tiéd,tiétek!egy együtt érző:)
2013. aug. 12. 19:32
 13/17 A kérdező kommentje:
sajnos távolság miatt nem tudok segíteni (bár ha közelembe vagytok még úgyis lehet) de szavakkal,bátorítással,tanácsokkal,tapasztalattal vagy ha bármi egyébbel tudok segíteni írjatok rám nyugodtan!
2013. aug. 12. 19:40
 14/17 anonim ***** válasza:
61%

18:06, nagyon szép lózungok, csak tudod még Budapesten sincs mindenkinek elég munka, nemhogy vidéken vagy kis falvakban, max. feketemeló vagy napszámosmunka, de arra meg érdekesmódon fújjogtok hogy adócsaló, feketemelós, fújmonnyonle, köpköpköp, fikafikafika.

Ahol nincs munkahely, ott mégis mit melózzon? MLM-átverés? :DDDDDDDDD

2013. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs két egyforma ember; a munkanélkülieknek is több "fajtája" van. Teljesen meg tudom érteni, ha néhányan ki vannak akadva munkanélküli családtagjaikra, ismerőseikre.


Nekem például a szüleim válásának egyik oka éppen apám munkanélkülisége volt. Mindketten általános iskolába jártunk a testvéremmel, édesanyám nappal dolgozott, este iskolába járt, hogy talán később jobb fizetéshez juthasson. Mellette vitte a háztartást is. Apám két egész évig otthon volt, nem csinált semmit, egész nap a neten lógott (ami akkor még elég drága volt), dolgozni nem ment el, hiába volt szakmája amivel elhelyezkedhetett volna, mert nem kapott volna annyi pénzt érte amit a büszkesége elvárt volna. Inkább otthon tunyult és még azt a keveset is, ami bevétele volt a családnak a saját szépségének ápolására költötte. Teljesen megértem édesanyámat, amiért betelt nála a pohár (persze nem ez volt az egyedüli válóok).


Emellett én is ismerek sok olyan embert, aki aktívan keres munkát, mégis hosszú ideig nem tud elhelyezkedni. Barátnőm, testvérem is egy éve hogy munkát keres, de sehol sem alkalmazzák őket, mert nincs elég tapasztalatuk/szaktudásuk. Őket nem is piszkáljuk, mert tudjuk hogy próbálkoznak, csak hát nem jön össze nekik.

2013. aug. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
tegnap 19:15-ös vagyok. Köszönöm az együttérzést, és a biztatást. Próbálom magam attól függetlenül hasznossá tenni. Kislányommal most jöttünk ki a kórházból pár napja, mert ebben a nagy melegben rosszul lett, és be kellett feküdnie. Így most még várok, amíg megerősödik ismét, és megint megyek munka után.Remélem összejön. Csak az a baj, hogy lassan már az összes munkáltató megismer, és tudják, hogy beteg a gyermek. De nem adom fel. Azt nem szabad. Egyszer majd csak összejön. Ha más nem, akkor megint egy ilyen néniápolás, csak nem legyen olyan hamar vége.
2013. aug. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
38%

Na látom a cáfolat és az ellenérvelés luxus, helyette lepontozgatnak :D :D :D :D :D Ettől tuti zöld lesz majd az ég :D A hősök, LOL :DDD


A kaméleon esete a csuklósbusszal - nem kell megérteniük egymást,de a csuklósbusz az erősebb...

2013. aug. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!