Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem tűnik képmutató és...

Csak nekem tűnik képmutató és bárgyú dolognak a Ho'oponopono?

Figyelt kérdés

Még a neve is ez a hopononoponopon akármi is furcsa. Azt vallják, hogy mindenre ez a "bocsáss meg" meg "köszönöm" mennyire jó. Nekem agymosottságnak és bárgyúnak tűnik, de kíváncsian várom a mellette szóló érveket.


(Sajnos linket nem enged, kérem használjátok a gúgl-t)


2013. aug. 23. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
szerintem is nagy hülyeség
2013. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem képmutató és bárgyú, hanem inkább olyan mintha beletörődne az adott ember, hogy a másik eltapossa és inkább a pacifizmus irányát veszi ezzel a sajnálom, bocsáss meg kérlek, köszönöm hogy szeretlek..., akár úgy is hogy önmagát megalázza a másik ember előtt.


Volt ebből már probléma Magyarországon, Kecskeméten, volt 3 ember akik szerették volna feldobni az emberek hangulatát és szeretetet közvetíteni, és ölelést akartak adni...és a megrögzött, idióta tv-n nevelkedő társadalom, egyből furcsának meg hibbantnak nézte őket, sőt még rendőrt is hívtak rájuk...szánalom a mostani társadalom.


A mai világban pl nem mehetsz oda segíteni egy anyukának ha elesik, vagy bárkivel történik valami, mert egyből előítélet születik

idézek: (hogy bisztos megakarta...izélni...)

Kiveszett ebből a társadalomból a nyugalom, a szeretet és az odaadás és a stírőlés mentes beszélgetés.


A Hoponopo nem lenne rossz, csak olyan mintha önmagadat lenéznéd és a másiknak adnál folyton igazat, és úgy tennél mint ha nem is történt volna semmi.


Igaz hogy megállítja a további rossz és negatív gondolatok születését, de ugyanakkor, túl elfogadóvá és sebezhetővé teszi az emberi elmét, vagyis azt, hogy a másik bármit tesz, úgy is megbocsájtok neki...


Nálam a Hoponopo fél megoldásnak tűnik.


Ajánlanák nektek filmet: Az Igenember (elég elgondolkodtató, hogy mindenre igent mersz e mondani!)

2014. jún. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hajrá, megismerni, gyakorolni, nem az internetről, nem Joe Vitale könyvéből, mert az marketing. 11 éve van magyar nyelvű könyvtára, webodala, hiteles forrásból sok-sok ingyenes tanító anyaga, évente több tréning és műhely. Egy út, ami a lelki fejlődés és emelkedés lehetősége. Anélkül nyiltakozni róla, hogy kipróbálná valaki, nos, no komment...
2022. aug. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!