Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A Nőnap képmutató ünnep....

A Nőnap képmutató ünnep. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy éreztem, hogy a nőnapban van valami fekete humor. A nők átlagosan rosszabbul keresnek, mint a férfiak, vezetői pozícióba is jelentősen ritkábban kerülnek, férfi túlsúlyban lévő szakmákban 3x olyan jól kell teljesíteniük, mint férfi kollegáiknak, hogy egyáltalán komolyan vegyék őket. Sokkal nagyon elvárások vannak velük szemben.

Erre itt van a nőnap, ami számomra azt jelenti, hogy 364 nap a férfiaké, egy a nőké, tessék itt egy szál virág, ez a "megbecsülés" jele.

Különben sem értek egyet azzal, hogy a neme miatt kell tisztelni valakit. Ez színtiszta szexizmus.



2013. márc. 8. 14:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%

Egyetértek!

Ráadásul csak elvétve van olyan nő, akinek a párja a mai napra legalább átvenné tőle az otthoni, munka utáni robotot = bevásárlás, főzés, mosogatás, mosás, gyerekfürdetés stb.

2013. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem értek egyet.
2013. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem értek egyet. Nincs kedvem regényt írni, ez nagy téma. Legyen elég annyi, hogy ha megakarod tudni ki uralkodik, nézd meg kit nem lehet kritizálni. A nőket márpedig ma nem lehet kritizálni, mert akkor örökre elásod magad.
2013. márc. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek, de az indoklásod akkora baromság amit még nem olvastam.
2013. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem amikor kialakult a nőnap, senki nem gondolt erre.. Egyszerűen csak megünnepelték a nőket és ennyi. Minek kell minden ünnepet túldramatizálni? Ennyi erővel ne ünnepeljünk semmit se, mert a szomszéd Pista bácsinak nem tetszik a karácsony, a feleségének meg a húsvét és még sorolhatnám. Ha nem tetszik te ne ünnepeld és a történetnek vége.
2013. márc. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
a nőnap baromság. N
2013. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Amiket leírtál, azok nagy része tény, például az alacsonyabb fizetés vagy a vezetői pozíciók nembeli megosztása.

Bár én nem ezért érezném képmutatónak a nőnapot. Igazából az, hogy lányként jöttem a világra, mivel nem választás kérdése volt, ezért tulajdonképpen feleslegesnek tartom külön megünnepelni, össznépi szinten.

2013. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

Sajnálod tőlünk ezt az egy napot?

Milyen férfias lett volna boldog Nőnapot kivánni?

Gondolom, Anyádnak, Párodnak sem vettél egy szál virágot sem...

Képmutató? Igen! Akik nem tisztelik a nőket, Anyjukat, aki világra hozta őket. Feleségüket, párjukat, aki esetleg megszülte közös gyermeküket.

Nem, nem értek egyet.

2013. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak!

Amikor a férjem letett az asztalra x összeget azzal, hogy ő megy pecázni meg akárhova, én vegyek virágot az anyjának nőnapra. "Meg ha akarsz, vegyél magadnak is". És ezzel távozott!

Akkor mit mondjak?

Azért mondom, nem a virág a lényeg, nem a felköszöntés a lényeg, nem a megemlékezés a lényeg. A lényeg az, hogy nemcsak ezen az egy napon, de az év összes többi napján hogyan viszonyul a férj, a férfi a felesége, egyáltalán a nők felé.

Lehet lepontozni, semmit nem fog változtatni azon, hogy a férfiak jelentős részének a nőnap csak nyűg a nyakukon.

2013. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Tökéletesen egyetértek! De az év 364 napján mosok, takarítok, főzök rá. Legyen már egy nap az enyém. :)

Mert magáról nem jut eszébe..Mondja a média: Nőnap van.

Na, talán ettől feleszmél.

Igaz, a mindennapokban is kéne. Az én férjem nem horgászni megy. Vadászni..

2013. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!