Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet rávenni az egyik...

Hogyan lehet rávenni az egyik távolabbi szomszédomat, hogy végre megjavítsa a nagykapuját a sorozatos kutyaharapások miatt?

Figyelt kérdés

Ma este oda voltam sétáltatni a kutyámat(Ónémet juhász).A hazafelé úton az egyik ház melletti nagykapu közül(jól írom közül!)kibújt egy puli és megharapta a kutyámat.A dolog érdekessége az,hogy ugyanez a kutya kb 2 hónapja engem harapott meg.A nagykapu két szárnya egymáshoz képest 45 fokban áll,magyarul az egyik oszlopa kifelé van dőlve és az alján van egy nagy lyuk.Ott bújt ki a puli.

A korábbi harapáskor és a mostaninál is szóltam,hogy javítsák meg a kaput.Eddig semmi nyomát nem látom.Hogyan tudnám meggyorsítani a menetét? Kihez forduljak,vagy jelentsem fel őket?


2013. aug. 23. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Nem fog történni semmi. Nálunk is vannak ilyen házak, van olyan is, ahol 5 puli jön ki a kerítés mögül, de nem tudnak tenni az emberek semmit. Meg kell dobni kővel, vagy le kell fújni, azt jól van. Bár én nem a kutyát bántanám, hanem a gazdáját rúgnám pcsán.
2013. aug. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Amado atya ***** válasza:
Én már az első alkalom után kettécsaptam volna a szóban forgó kutya fejét a nagy fejszével.
2013. aug. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Fel kell jelenteni ha nem hallgat a szép szóra.

Mellesleg vehetsz paprika sprayt és kutyariasztót is.

2013. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Csak kéne valamit tennem,mert amikor engem harapott meg az a kis szutyok,a sebem több,mint 1 hónap alatt gyógyult meg.
2013. aug. 25. 09:44
 5/7 A kérdező kommentje:
#1 A gazdának mindkét alkalommal mondtam a jó hosszú "sípolást",de mint ha a falnak beszélnék.Egy következménye van a dolognak,hogy tegnap munkából hazafelé jövet a kapu alján lévő lyukhoz egy almásláda volt téve-nem sok híja volt,hogy elboruljak a biciklimmel a röhögés miatt XD
2013. aug. 25. 09:52
 6/7 A kérdező kommentje:
#2,#3 Gondolkoztam a feljelentésen én is,de megpróbálom ésszel megoldani.Paprikaspray-t nem szeretnék használni,mert akkor az én kutyám is megőrül.Viszont van egy másik kutyariasztó módszer,az pedig a mocskos nagy hasítófejsze.kb 1,5 m hosszú nyéllel,25 centis élével és 8 kilós súlyával eléggé tekintélyt parancsoló.Egy másik kutyát a talpával már fejbecsaptam.A kutya azóta a környékre sem jön,pedig a portája csak 4 házra van tőlem.Egyszer egy betörőt zavartam el vele(felakadt a koma a kerítésen,az én haragom meg lesúlytott a fejsze alakjában-odazengettem neki).
2013. aug. 25. 10:07
 7/7 A kérdező kommentje:
A nagy fejszét meg nem viszem magammal,főleg kutyázásnál nem,mert a kutyámat is elég nehéz tartani.Úgy nézek ki a fejszével,mint Jason,a Péntek 13 gyilkosa,csak maszk nélkül.Legközelebb az utca elején lekapom a szájkosarat és a kutyám lerendezi.
2013. aug. 25. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!