Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nyugatiak tényleg azt...

A nyugatiak tényleg azt hiszik, hogy Magyarországon nyomor van?

Figyelt kérdés

Néhànyszor beszéltem angolokkal és amerikaiakkal a neten,és voltak jópáran akik azt gondolták,hogy itt konkrétan nyomor van,és a lányokat eladják,vagy az utcára kényszerítik..Meg hogy ez nem egy szabad orszàG,hanem diktatúra van.

Tudom hogy nem valami fényes a helyzet Magyarországon,és ettôl keletre sem,de azt senki nem mondhatja hogy olyan az országunk mint amit fent írtam.



2013. aug. 27. 11:45
1 2
 1/11 tehervonat válasza:
57%
Miért, nincs?
2013. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában a lánykereskedés téma "kelet-európai" problémaként merül fel (valóban sok magyar lány van aki kiment régebben vagy akár most is külföldre "táncolni" és hát ha számított is arra hogy prosti lesz, a körülményekre nem). Amúgy nálunk legális a prostitúció, míg az USA nagyrészében nem, kb. két államot kivéve, talán innen gondolják.


Nyomor: relatív kérdés, felteszem a sok magyar kivándorló (pl. Anglia népszerű célország) elmesélte, hogy idehaza akár a frankó szakmájával, magas végzettségével, akárhány nyelvvizsgájával sem tud elhelyezkedni normális fizetésért, nem becsülik meg a munkáját, aztán a körülmények így sötétebbként jöhettek le. Plusz azon kívül, hogy valóban alacsonyabb az életszínvonal itt, egybemossák megint csak "Kelet-Európával", és bezony tőlünk keletebbre tényleg vannak vészesebb helyek.

Esetleg láttak pár videót cigánytelepekről, mélyszegénységről, és hát, ha ezek alapján ítéli meg az ember az országot... :( (kb. mint ahogy Afrikából is csak a sárkunyhókat meg a vézna, legyek által beköpött, beteg gyerekeket mutogatnak a tévében - oké, ott tényleg vészes a helyzet, de nem abszolút mindenhol akkora a nyomor, mint a média mutatja.)


Diktatúra: A média még idehaza is erősen szeret torzítani, hát még külföldre mekkora csúsztatásokkal, stb jutnak el a hírek. Pl. a médiatörvény bevezetése után jött külföldről a hiszti, hogy úristen, itt mekkora cenzúra lehet, kb. úgy képzelhették el talán, hogy hú, most aztán kommunista/náci szintű cenzúra, meg fejbe lövetik vagy börtönbe cibálják aki rosszat szól a tévében. Aztán ha el is oszlatták volna az ilyen híreket, hát, a szenzációhajhász "botrány!" témák jobban megragadnak, mint a cáfolat, szerintem.

2013. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tényleg rengeteg balhé van a média miatt.Mondjuk tényleg minden cenzúràzva van,és ez csak jelképes szólàsszabadsàg.De ez mégsem függ össze a nyomorral.

Egyébként én is gondoltam arra hogy a cigànyok miatt van ex,mert több külföldi fórumon is olvastam olyanokat hogy a magyarok koszosak és meglopjàk az embert..biztos rossz helyre jöttek ezek a fòrumozók.

2013. aug. 27. 12:07
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mondjuk tényleg minden cenzúràzva van,és ez csak jelképes szólàsszabadsàg."


Ez szerintem külföldre is áll. Mindenhol a politikai/gazdasági elit szócsöve a média, nem csak nálunk.

2013. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az igaz..Amerikában meg fôleg,mondjuk ott más dolgok is vannak,amirôl nem akarják hogy tudjon a lakosság.
2013. aug. 27. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:
Most voltam kint Németországban, és az ottaniak hasra vágták magukat, hogy ismerem a New Yorker-t és a McDonalds-t. Mert nem hitték volna, hogy nálunk is van ilyen.
2013. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az szép :D még Németorszàgban is azt hiszik hogy nincs itt semmi?

Amúgy még mindig jobb annál amit néhány amerikai gondol rólunk,például: Mo. Afrikában van / nomád életmódot élünk stb...

2013. aug. 27. 12:41
 8/11 anonim ***** válasza:

haha, barátnőmnek Franciaországban megmutatták, hogy működik a hajszárító :) Azt hitték, még nem látott olyat.

Szerintem is nekik ez "kelet" meg "Balkán" és nem választják szét az országokat. Mint ahogy mi is mondjuk, hogy amerikaiak, aztán egy egész kontinensről van szó.

A lányok eladásáról meg most olvastam egy cikket, igaz, Magyarországon, 2013-ban van ilyen. A buta szülők azt hiszik, férjhez megy jómódba Hollandiába. Aztán állhat kint a kirakatban...vagy simán elcsalják őket.

2013. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alaque ***** válasza:
91%

Ki is ütném a divatból, ha valaki el akarná nekem magyarázni, hogy hogyan működik a hajszárító...


Vagy rátennék még egy lapáttal, és beülnék popcornnal a mikrosütő elé, és keresném a távirányítót, mert úgy hallottam, hogy itt Európában nem kell átsétálni az egész szobán, hogy bekapcsolhassuk a tévét.

2013. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is most jártam Németországban, a cserepartnerem sógornője magyar, szóval nem tapasztaltam, hogy hülyeségeket gondolnak rólunk.
2013. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!