Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lázadozik a sok magyar...

Miért lázadozik a sok magyar a szegénység miatt, amikor Magyarországon egyértelműen jobb a helyzet, mint Ukrajnában és Romániában?

Figyelt kérdés

Ezekben az országokban hihetetlen nagy a bűnözés, a leszakadás és a nyomor. Sokan a hegyekben élnek és szenvednek, sokat lehet erről olvasni Böjte Csaba atya írásaiban.

Sokan meg a Balatonra járkálnak és még lángost is esznek, ráadásul tejföllel és sajttal! Akkor hol van itt szegénység?



2013. aug. 15. 19:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk nem Románia meg Ukrajna a mérce, hanem Ausztria.
2013. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, az hogy máshol szegényebbek az emberek, attól még mi nem leszünk gazdagabbak. Ha te elkapsz valami betegséget, ami hetekig az ágyhoz köt, vigasztal a tudat, hogy vannak rákos betegek, meg AIDS-esek is, akiknek rosszabb, mint neked?

Másrészt meg, mi magyarok már elértünk egy bizonyos szintet. És ahhoz a szinthez képest az utóbbi 20 évben visszaesés történt.

2013. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hol vannak az Ukránok az Afrikai szegényektől, na ők aztán szegéynek.
2013. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem Ukrajnához mérik az életszínvonalat.

Szerintem az ukránok sem olyan boldogok attól, hogy még mindig jobban állnak, mint például a grúzok vagy az örmények.

2013. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan járnak a Balatonra? Ez engem rohadtul nem érdekel. Én már lassan két évtizede nem voltam a Balatonon. Maximum átutazóban... Pedig 50 km-re lakom tőle.


Egyébként meg pont leszrom, hogy mi megy a románoknál és az ukránoknál. Főleg úgy, hogy ez alatt a 20 év alatt majdnem utol tudtuk volna érni Ausztriát, ha mindent úgy csinálunk, ahogy kell.

2013. aug. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
az embereknek pont az nem tetszik hogy pár éve alatt kb olyan szintre jutottunk mint a romszik mert azt már nem lehet mondani hogy annyival rosszabbul élnek. És sajnos nagyon úgy néz ki hogy az ukránok szintjére jutunk.
2013. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem az abszolút életszínvonal számít.


Az emberek az életszínvonaluk emelkedését pozitív dologként élik meg, a csökkenését viszont negatívként. (És szerintem ez teljesen érthető is.)


Ukrajnában, Romániában kisebb-nagyobb hullámzásokkal, visszaesésekkel folyamatosan növekszik az életszínvonal. Az emberek ennek megfelelően általában pozitívan ítélik meg a kilátásaikat, úgy érzik, hogy gyarapodnak, hogy jobban élnek, mint azelőtt.


Itt Magyarországon viszont (nem utolsósorban néhány kormányunk balf...lépései miatt) meglehetősen hullámzik az életszínvonal. Fellendülések után visszaesések jönnek, és ez nem jó, ez az emberekben azt az érzést generálja, hogy mindig visszaesünk, hogy nem haladunk előre, hogy másoknak milyen jó, bezzeg nálunk nem javul semmi.


Sokkal jobb lenne egy kiegyensúlyozottabb, egyenletesebb növekedés, mint ez a hullámzás. Akkor lehetne tervezni, számítani, és az emberek látnának perspektívát, látnák az értelmét a munkájuknak.


És nem éreznék úgy, hogy nekik már csak a szegénység jut.

2013. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Én azért járok a Balatonra nyaralgatni mert már nincs pénzem külföldön nyaralni (régen még volt).
2013. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Rendben van.

Amúgy a kérdést poénból írtam aki annak a gyökérnek a hatására, amelyik 2-vel előttem megkérdezte, hogy miért nincs még több megszorítás.

Érdekes, hogy ennyire komolyan veszitek. Azt hittem, hogy a sajt meg a tejföl majd jól hazavág titeket, de nem hittem volna, hogy ilyen alap nálatok sajnálni a lángosokról a feltétet. :D

2013. aug. 15. 19:38
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Egyre sokasodnak a megszorítások.

Ilyen olyan adók és itt a legmagasabb az ÁFA.

Nyáron nem voltam nyaralni és a környezetembe se mentek sehova.

Ruhát nem veszünk,csak ha már muszáj.

A régit varrogatjuk.

A boltban a legolcsóbb dolgokat vesszük stb..

A hónap végére már alig marad lóvé.

Ez enged nem vigasztal hogy máshol még szegényebbek.


"Sokan meg a Balatonra járkálnak és még lángost is esznek, ráadásul tejföllel és sajttal! Akkor hol van itt szegénység?"

VÁÓ! Ez nagy luxus! Lángos tejföllel és sajttal...

Mennyibe kerül? 800Ft/Db

Ezt irigyeled?

És akik Görögországba járnak nyaralni és ájfónnal menőznek és lenézik a tőlük szegényebbeket?

Na én azokat szánom,mert lehet hogy gazdagok de a lelkükben szegények!

2013. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!