Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tört ki a polgárháború...

Miért tört ki a polgárháború Szíriában?

Figyelt kérdés
Ma olvastam egy cikket, de már napok óta hallom a tv-ben, rádióban. De ennek ellenére sehol nem hallottam azt hogy miért is háborúznak. Valami benzin árának a növekedését hallottam ha ez még tovább folytatódik.

2013. szept. 4. 20:03
 1/4 anonim válasza:
Mert tobb mint 10 éve ugyan az az elnok nyomja a kemény diktatúrát, és fellázadtak eloszor csendes tuntetst akartak 2011-ben az arab tavasz, de Assad ekezdet gyilkolni a saját népet és odaig fajult hogy tobb mint 100 000 embert halt meg, 2000 000 kikoltoztek, mindenfele ideggázt vetnek be, amerika pedig igeri hogy segit , de nem segit, ezt mar tobbszsor megigerte az oroszok pedig a legfobb fegyver tanogatoja assadnak , igy a 2 nagyhatalom is egymas ellen van, a franciak es az angolok es usa pedig assad ellen, igy attol is felenek hogy vh kovetkezik be, de amilyen lassuk is ahogy semmit se tesznek nem tortenik semmi, csak olik egymast amibe mar az alakida es mindenféle kulso pártok beleavatkoztak. az ensz nem tud bejutni, es lassan senki se mert asszad nem engedi be oket, a draga baratom pedig valahol ott harcol, aki kidobott, es azt mondta nem szeret,de már lassan fogalmam sincs mi van.szoval ez háború és szerelem
2013. szept. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, amit leírtál az egyrészt 1-es helyesírásból, másrészt értelmetlen és nem is igaz.

Az ENSZ erőket beengedték többek közt.


Kérdező, a benzin ára egyébként is folyamatosan nő, aminek az oka hosszú távon az hogy nem rendelkezünk végtelen olaj készletekkel, azaz fogyóban van.

2013. szept. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak azért fűztem hozzá, mert a szíriai háborúhoz fűzték hozzá.
2013. szept. 5. 11:42
 4/4 _Jessy_ ***** válasza:

Elsőnek csak annyit, hogy valóban vetettek be ideggázt.

1. Hogy ki tette, arra mindezidáig nincs egyértelmű bizonyíték! Ennek ellenére az USA mindenáron le akarja rohhani az országot. Bezzeg ha nem lenne a körbyéken olaj! Lesz.nák, mint az afrikai háborúkat, éhezőket, stb.

2. Nem állok az oroszok mellé ebben az ügyben, mert megérik ők is a pénzüket. Valószínűleg nem az a fő céljuk nekik sem, hogy segítsenek bármelyik félnek.

3. Az hogy a drága barátod ott harcol, hogy jön ide? Hidd el, nem az Assad küldte őt oda....


Kérdező:

[link]

2013. szept. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!