Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az osztálytársaim piszkálnak,...

Az osztálytársaim piszkálnak, mert nem vagyok az a menő csaj, dobálnak, köpő csöveznek engem, ledobálják a cuccaim a padról, amikor páros feladat van nem akarnak mellé ülni, csúfolnak mit tegyek? Már tegnap is amikor jöttem haza a buszon sírtam?

Figyelt kérdés

jó tanuló vagyok, vannak céljaim

nálunk sok a gazdag pláza cica és a fiúk is ugyan ilyenek. Csőnadrág térdig felhúzva, utána alsó gatya, rószaszín izom póló, rózsafüzér stb, a lányok is ilyenek csak ő náluk mell, has ki, tanga ki

nekem ez nem szimpi, én hosszú pulcsit veszek, hogy nehogy felfázzak stb

amikor páros feladat van egy jó és egy rossz van egy párban

nos persze ők nagyon rossz tanulók ezért mindig vki ilyet kapok, ők meg piszkálnak, nem ülnek mellé, csúfolnak


2013. szept. 14. 08:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a beírásokat, bocs, ha ismételek valakit.


Az ilyen szituk nem minden esetben oldhatóak meg, főleg kamaszként nehéz. De többnyire megoldható a köv. módon:


Először is, BELÜL, LELKILEG változtass, pl próbáld tudomásul venni, hogy ők ilyen szinten vannak. Nem kell elfogadni, csak tudomásul venni, h sok színű a világ. Ahogy mondani szokták:

"isten állatkertje nem ismer határokat" :))

Fogd fel kissé humorosan. ;)


A másik része: amikor pl leköpnek, éreztesd velük, hogy gyerekesek. Hiszen ALAP NÉLKÜL TESZIK. (Ha lenne rá alapjuk, akkor megérdemelnéd, és nem gyerekes tett lenne, az esetek többségében.)

Hogyan éreztesd? Pl az elsőnek általam említett belső munkád aktuális eredményével, tehát hogy kezded tudomásul venni, h hülyék is léteznek a világban, kifejezed vagy az aktuális közönyödet, vagy aktuális jó kedvedet, de NE erőltetetten, hanem tényleg úgy, ahogy benned van. OLYKOR szóban is megjegyezheted ironikusan, hogy "nocsak, milyen okos 8 éves gyerekeket látok :)". (Feltételezem, minimum 12 évesek vagytok.)

2013. okt. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, amikor csak tudod, higgadt, bölcs nyugalommal reagálj, akár a "vissza"beszólásokra.

Pl.: "Te hűűűlyee vaaagy? 15 évesek vagyunk, nem 8!! Számolni see túúúúc?"


Erre is reagálj komolyan, és higgadtan, pl "én buta vagyok, csak 8-ig tudok számolni, úgy vettem észre, 8 évesek szintjén vagytok. :) De biztos tévedek, hiszen ti okos 8 évesek vagytok."


Erre pl ők: "Jó hogy tévedsz ,hülye! Mindig hülyeésgeket beszélsz, vazz!"


Erre mondjuk reagálhatod, hogy "ja tényleg, bakker, most esett le, tévedtem! Csak 7 éves szintjén állsz. :)"

Akár terelheted figyelmüket, egymásra:

"...de a haverjaid már 8 évesek. :)"

;)


Persze pl idegenekkel szemben nehezebb, pl utcán. Főleg, ha embertömegek fogtak össze ellened. De egy sulis osztályban nem vész, akkor se, ha az egész iskolában elterjesztenék, h "rád lehet szállni", hiszen szorosan együtt szinte csak az osztálytársaiddal vagy, ha meg mégis az egész suli rád szállna, az olyan túlzás és feltűnő, h ez esetben szólj egy tanárnak.


A lényeg: mindig átgondoltan, megfontoltan cselekedj, a rögtönzéseid mögött is legyen egy pillanatnyi átgondoltság, ÉS FOGADD EL EZEK UTÁN A DÖNTÉSED. Pl hiába éreztetik veled, hogy "na mi van, ki a 8 éves? árulkodsz a tanárnak? intézzük el egymást közt, pisis!" Erre TE ÉREZD AZT, HOGY HELYESEN JÁRTÁL EL, mert.... és tudd, miért! Pl mert ez esetben már bőven túl erő vett körül téged.


Ha pl olykor nem csak ironizálsz, viccelődsz, hogy "jé, 8 évesek", higgadtan akár ki is fejtheted meglátásod, DE TÖMÖREN, LÉNYEGILEG, H CSATTANJON! Pl.:

"köcce, a túlerő untat, bazz! Jaja, szóltam a tanárnak - MOST MÁR! :) És ha ez továbbfolyik, megint szólok, MOST MÁR. :) Ennyi, öreg. :)"

2013. okt. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
szia! a lényeg hogy tanulj olyan jól hogy a segítségedre szoruljanak, hidd el jönnek még rájuk szar idők;) illetve picit változtass a külsődön, tényleg legyél trendibb divatosabb és ne sajnáld rá a pénzt(ha megteheted) se semmit,hisz az csak az ego-d növeli! légy okos és menő egyben!:D
2013. okt. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mi újság kérdező?

Szerintem nem kell változtatnod az öltözködéseden, mármint a pulcsival semmi baj, az cuki is lehet, de a lényeg hogy az igényességre törekedj. Az osztálytársak viselkedése karma... Nem véletlenül érzed így magad. Biztos hogy el fog múlni. Amúgy azt is megtehetnéd, hogy kiszemelsz valakit, akiről úgy gondolod hogy szimpi. 1-2 ember biztos hogy van egy osztályban akivel tudsz kommunikálni! Ha senki sem szimpi neked, akkor lehet hogy pont azért viselkednek így veled mert magad különbnek tartod és ők ezt érzik rajtad. Szóval remélem kiszemelsz egy-két embert akivel tudsz beszélni. Olyan emberre gondolj akivel kapcsolatban volt pozitív élményed, és ne csak 1-2 szer próbálkozz. Ha valaki nem nyitott akkor másik emberre gondolj. Evvel biztos hogy semmit se veszítesz, csak nyerhetsz.

2013. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Hát, most már jobb a helyzet, mert nagyon sok a tanulni való, de ha dolgozat van, akkor megtalálnak. Egyik nap is töriből volt doga, és mondták h mellém ülnek, mondtam nekik, hogy engem nem érdekel de én tuti nem segítek. A hülyéknek 1-es lett, nekem 4-es és ez kárpótol:)

2013. okt. 30. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!