Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik a boldogság?

Létezik a boldogság?

Figyelt kérdés
Felnőni nagyon nehéz..Felnőni az élethez és élni azt az életet amit nem biztos, hogy magad választottál. Vannak céljaid, álmaid, de ezek nem minden esetben válnak valóra. Elveszítetted önmagad..A céljaidat és az álmaidat is...Egy piciny porszemnek érzed magad, amit csak fújdogál a szél minduntalan. Rád taposnak, elsöpörnek és csak bolyongsz ide-oda...Vannak akik könnyebben megkapnak dolgokat, mások nehezebben. Igazságos ez? A sok szenvedés, a küzdés, hogy jobb életed legyen?

2013. szept. 16. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze! Mi másért érdemes küzdeni és szenvedni, ha nem a jobb életért?
2013. szept. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mindennek van jó és rossz oldala.

kezdjük a nem biztos,hogy te választottad dologgal.

ennek fiatalként örülhetsz,nem kell terhelned magad nagyobb felelősséggel mert a szüleid segítenek terelgetni.


elveszíted önmagad.

én fiatalként egy megveszekedett őrült vadállat voltam,verekedtem,bunkó kötözködő voltam,ha egy lánnyal sikerült zöldágra vergődnöm az komolyan mondom egy csoda volt.

szóval ezért az énemért nem kár,hogy oda lett.

helyette lett egy küzdősportoló,aki tudja,hogy hol élje ki a meglévő hajlamait és lett egy türelmesebb ember,aki fél szavakból is megérti mára a nőket épp ezért meg is kapja őket nagyobb nehézségek nélkül.

szóval ne félj a fejlődéstől.

2013. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mirk ***** válasza:
100%

Miért hiszed azt, hogy nagynak kell lenned? Miért hiszed azt, hogy a boldogság dolgok megkapásának függvénye? Miért hiszed azt, hogy a te jelentéktelen terveid szerint alakul a világmindenség?

Egy dolog van a világban ami állandó és ez a változás. Egy életutat nem megtervezni kell, hanem bejárni, végigcsinálni. Közben ide-oda fúj a szél igen, de miért baj ez? Ha rád taposnak felállsz, ha elsöpörnek mész másfelé. Nem kell szenvedned, a szenvedés is relatív, ahogy a gazdagság.

Úgy gondolod dolgokat kell megszerezned ahhoz, hogy boldog légy. Nem jöttél még rá, hogy ha megszerzel valamit már nem is érdekel? Hogy mindig lesz még egy dolog, még valami ami nagyobb az előzőnél, ami miatt örökké boldogtalan leszel?

Azt mondom neked, ne küzdj mindig többért és jobbért. Jöjj rá, hogy már így is sok mindened van.

Ha abbahagyod a küzdelmet rájössz, hogy nem szenvedsz már tovább.

Legfőképp pedig, ne beszélj jövő időben az életedről.

/Jobb életem lesz/Majd ha ez sikerül akkor/Ha nekem is annyi pénzem lesz/

A múlt és a jövő nem léteznek. Csak a jelen. Ha nem élsz most, mikor fogsz élni?

Egyetlen célod legyen: a boldogság. Egy út vezet hozzá: a szeretet.

2013. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
.
2018. júl. 26. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Azóta változott valami az életszemléleteddel?
2018. júl. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. júl. 27. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 , Valtozott persze, sok dolog. A szemelyisegem is rengetegett fejlodott, de van meg hova fejlodni. Talan a boldogsaghoz kozelebb jarok mar, de nem keresem. :)
2018. júl. 27. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!