Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyáltalán kell szalagavatóra...

Egyáltalán kell szalagavatóra ajándékot vinni?

Figyelt kérdés
Barátnőm fia hívott meg és nem tudom, mi a módi. Pénzt ne is írjatok, mert én senkinek nem ajándékozok pénzt.

2013. szept. 19. 11:17
 1/10 klopusz ***** válasza:

Szia!


Szerintem nem. Virágot ballagásra szoktak, tárgyi ajándékot is ballagásra vagy érettségire.

Szerintem egy ilyen meghívás gesztus feléd. Jelenj meg, érezd jól magad, esetleg gratulálj, hogy "fel van szalagozva", és ennyi.

2013. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell, de szerintem mindenki örül az ajándékoknak, ami aztán emlékezteti őt majd élete egyik (fontos) eseményére.

Vehetsz csak egy üdvözlőlapot, valami jópofa bejegyzéssel,

vagy alkoholos italt, ha már elmúlt 18. Vagy ha még nem, akkor is, azzal a felkiáltással, hogy majd érettségi után megisszátok együtt.

Vagy bármi más apró ajándékot.

Ha ez élete első igazi öltönye, vehetnél neki egy kézelőgombot.

2013. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Persze én azt feltételezem, hogy férfi vagy, Kérdező.

Hiszen anyuci barátnője mit keresne a fiú szalagavatóján. :D

2013. szept. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyesmi vicces kellene neki, mint ezek:


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás, nem is hallottam még róla. Mindenesetre nekem tavaly volt a szalagavatóm, és megőrültem volna, ha valaki a kezembe nyom még valami ajándékot is... Elég fejvesztettség van, folyton öltözködsz, készülsz, táncolsz, stb, mégis hova tedd a virágot/csokit/akármit? Szerintem ballagásra illik ajándékozni.
2013. szept. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előtte vagy utána kell átadni az ilyet. :)
2013. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De inkább előtte.

És akkor ott az a boldog tudat, hogy gondoltak rám.

2013. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem szükséges az ajándék. Én a helyedben ilyen ajándékjegye vinnék, két darabot, hogy egy haverját vagy a barátnőjét is el tudja vinni. Ezt 3 hónapig fel tudja használni:

[link]

Ha jól emlékszem, 2000 Ft körül van egy jegy a 3D filmekre.

2013. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8. vagyok. Tehát 3D mozifilmre szóló ajándékjegyet vinnék.
2013. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, legalábbis én tavaly végeztem, senki sem kapott semmit az ismerőseim közül. Amúgy is, szalagavató után a legtöbb helyen van afterparty, megy bulizni az összes diák, ajándékozni akkor illene szerintem, ha lenne valami közös vacsora/ünnepség, de így nem.
2013. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!