Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A vezetékneven miatt már...

A vezetékneven miatt már többen cigány származásúnak hittek/gondoltak, pedig egyáltalán nem vagyok az, és nem is nézek ki úgy. (? )

Figyelt kérdés
Csorba a vezetéknevem, és tudom, hogy vannak cigány viselői is ennek a családnévnek, de az biztos, hogy nekem nincsenek ilyen származású őseim, rokonaim. Nagyon zavaró tud lenni, hogy alaptalanul elítélnek csupán a nevem miatt, amikor nem is nézek ki "közülük valónak", és a viselkedésem sem olyan.
2013. szept. 20. 12:22
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Orvosilag bizonyítottan Asperger-szindrómám van.


Még az is "rátesz egy lapáttal" az egészre, hogy himlőhelyes az arcom, és az egyik himlőnyom ott van, ahol az indiaiaknál a harmadik szemet jelzik (ha jól tudom). És nem vagyok szőke hajú, kék szemű (sajnos), de az biztos, hogy cigány sem. Apai ágon vöröses hajúak voltak az őseim, anyai ágról sötétebbek, de ők sem cigányok.

2013. szept. 20. 13:01
 22/36 anonim ***** válasza:

A Csorba nem cigány név. Légy büszke a nevedre.


Csorba család:

(Borsai, nagymagyari és vizközi.) Régi pozsonymegyei család, melyből Tamás (meghalt 1492.) Mátyás király udvarnoka és kincstárnoka volt 1485.; testvérének Andrásnak (1490-1512) fia Ferenc 1526. János király komornoka, meghalt 1528.

2013. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

22. vagyok. Innen idéztem:

[link]

2013. szept. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat! :)
2013. szept. 20. 13:25
 25/36 anonim ***** válasza:
74%

Igazából kérdést nem tettél fel, csak írtad később, hogy mi erről a véleményünk. Elmesélnék valamit.

Nekem cigány vezetéknevem van. Nem írom le, lényegtelen. A családunkban senki sem cigány, sem anyai, sem apai ágon, és nem is tud senki róla, hogy lett volna az őseink között, és soha senki nem élt és viselkedett cigányként. Továbbá sem nekem, sem családom bármely tagjának soha nem volt semmi előítéletünk a roma származásúakkal szemben.

Ennek ellenére én, óvodás koromtól, egészen a középiskola végéig folyamatos negatív diszkriminációknak voltam kitéve. Folyamatos megaláztatások, köpködések, verések, ilyen-olyan beszólogatások, stb, jellemezték a mindennapjaimat. Mivel én mindig is egy békés, nyugodt ember voltam, aki megveti az erőszakot, ezeket is békésen tűrtem, és nem vettem fel a kesztyűt az engem bántókkal, aminek az lett az eredménye, hogy számukra teljesen megszokottá vált, hogy én vagyok a céltábla, már a nevemet sem használták, egész egyszerűen úgy szólítottak, hogy cigány. Aztán felnőttem, és ezeknek vége lett.

Egyszer egy pszichológus ismerősömnek részletesen elmeséltem ezeket az éveket. Ő csak annyit mondott, hogy az a csoda, hogy nem roppantam össze, és nem lett belőlem egy agresszív pszichopata.

Ezeket csak azért meséltem el neked, mert amíg azt gondolod, hogy néhányan talán cigány származásúnak gondolnak, hisznek téged, addig valaki másnak majdnem tönkretették az életét.

Örülj neki, hogy nem mentél át olyanokon, mint én, kb 15 éven keresztül, és ne foglalkozz vele, hogy ki, mit gondol esetleg rólad!

2013. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Sajnálom a veled történteket.

Velem is rengeteg rossz dolog történt, bár nem ilyen "név-szempontból", hanem az idegi betegségem (illetve, visszahúzódó természetem, és hosszú hajam) miatt. Engem is bántottak az osztálytársaim, ütöttek-rúgtak, csúfoltak majdnem minden nap(főként még hetedik-nyolcadikban, és középiskola első osztályában). Hónapokat töltöttem bent pszichiátrián, ahol teletömtek gyógyszerekkel, néha napi 10-12 szemet is be kellett szednem, és naponta jártam vérvételre is gyakran. Bántott a többi beteg is, intenzíven. Fojtogattak, megtömtek taknyos zsebkendőkkel, stb... 4 éven át tartott ez a pszichiátriás időszakom, majd nagy nehezen, sikerült abbahagynom a gyógyszer-szedést. Nem tudtak rájönni az orvosok, hogy mi a bajom. A szedés abbahagyása után volt 1-2, viszonylag jobb évem, majd azután egyre rosszabbodott az állapotom. Most már ott tartok, hogy minden napon szenvedés. Nemrég, a nyáron derítette ki egy debreceni orvos a valódi betegségemet. (99%-ra biztos benne.) Sajnos, nem gyógyítható, legfeljebb szinten tartható, de könnyen lehet, hogy elkéstem vele.

2013. szept. 20. 15:26
 27/36 anonim ***** válasza:

#25 vagyok. Örülök, hogy leírtad ezeket, és örülök, hogy talán az én mondataim hatására. Legalább kijött belőled, most biztos könnyebb.

Viszont nekem úgy tűnik, hogy igazából nem is a neved a problémád, hanem pont ezek, amiket leírtál. Legalábbis az egészségi állapotod mellett eltörpül az a probléma, amivel indítottál.

Kívánom neked, hogy légy mindig jó kezekben, olyan emberek, és orvosok vegyenek körül, akik tudják, mire van szükséged!

2013. szept. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 20. 15:51
 29/36 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a Nyócker animációban szereplő Csorba család után piszkálnak ezzel, bár ők se voltak romák.
2013. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Én Balogh vezetéknevű családot ismerek, akiknek semmi köze a cigányokhoz. Engem egyébként azért cigányoztak meg zsidóztak egyszer a jobbikosok, mert meglátták,hogy a Gyurcsány-blogra írogatok.

Egyébként nekem volt Horváth nevű dédnagyim, és állítólag kereol bőrű volt, a fia - a nagyapám, életemben vagy kétszer láttam- is elég barna volt. De arcra már nem tudom visszaidézni. Anyu sötétbarna hajú, sötétbarna szemű, jobban barnul, de nincs cigányos arca. Amikor temettük nagyapát, ott voltak az unokatesói , akiket én nem ismertem, de nem néztek ki cigánynak.

2013. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!