Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maradhat-e az édesanyja...

Maradhat-e az édesanyja vezetéknevén a baba?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm a saját vezetéknevét adta a gyermekének, amikor megszületett. Viszont csak nem rég vált el és úgy tudom, ha a baba a válást követő 300 napon belül születik automatikusan a férj nevét kapja.


Szabályos ez?

Mi fog történni? Marad az édesanya vezetéknevén vagy átírják a volt férjére?



2013. febr. 17. 09:01
 1/10 anonim válasza:
100%

Ha az anyukája nevét kapta, akkor az is fog maradni.

Úgy anyakönyvezték el.

2013. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kapja a férj nevet, ha házasságkötéskor arról nyilatkoztak.
2013. febr. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos. mert a törvény azt mondja ki hogy a gyermek azt a nevet kapja amit megadtak a felek a házaságkor (akkor kérdezik, hogy mi legyen a közös gyermek neve).

Ha elválnak és a gyermek már ezután fogant akkor tehet az újapa apaságit ahol megadhatják, hogy mi lesz a baba neve. Ekkor lehet az újapáé vagy a feleségé.

DE ha ilyet nem tesznek nincs apasági, akkor autómatikusan a régi férj lesz az apa és azt a nevet kapja amit házasságkor megadták, még akkor is ha 100 éve elváltak. Azt eltudom képzelni, hogy van oilyan lehetöség ahol anyuka bemegy és a szülés elött kijelenti hogy nincs apa és az ö nevét kapja.

Vagy hazudik és azt mondja, hogy hajadon és akkor ugye autómatikusan az ö nevére kerül a baba ha nincsen apasági nyilatkozat.

De ö nem hajadon hivatalosan hanem elvált, így ez egy hazugság,és elváltként ha nincs egyéb papír a régi apuka nevére kerül autómatikusan a születéskor.

2013. febr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát csak akkor kaphatja az anyja vezetéknevét a baba, ha az anya megtéveszti a hatóságokat? Ezt nem büntetik?
2013. febr. 17. 09:23
 5/10 Jégtánc ***** válasza:
Ha kiderül tuti nem örülnek neki.Itt viszont az anyakönyvi hivatal is ludas,mert nem néztek utána eléggé.
2013. febr. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én senkit nem tévesztettem meg, a hatóságokat meg végképp nem és a gyerekem az én vezetéknevemet viseli.
2013. febr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

9.30-as válaszoló

A gyermeked születése előtt mennyi idővel váltál el?

2013. febr. 17. 09:31
 8/10 Jégtánc ***** válasza:
Válás után szültem,automatikusan a volt férjem nevét kapta,utána tudtuk elindítani az apaság vélelmének megdöntése iránti pert,és most 1 év után került le a nevéről a gyermek.
2013. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek mit lehet, akkor kezdeni, ha kiderül, hogy ez a hölgy tényleg képes volt megtéveszteni a hatóságokat és azt hazudta, hogy hajadon?
2013. febr. 17. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Ptk szerint ugye a fogantatás a születéstől visszafelé számított 300.nap, ami megdönthető vélelem. Ekkor a tv.vélelmezi, hogy az apa az anya férje. (ismerősöd ebben a helyzetben van, hogy ha akkor még az ő nevét kapHATJA) Ha élettárs, bejegyzett élettárs van, akkor csak az apasági nyilatkozat után kapja az apa vezetéknevét. Sokan adnak meg hamis apa-nevet, mert nem akarják, hogy az apának köze legyen hozzá, vagy tudjon róla (mikor született a lányom, a mellettem lévő nő ezt csinálta).


Az egyik ismerősömet akkor elhagyta az apa, mikor 5 hetes terhes volt, nem akarta elismerni, hogy övé a gyerkőc, így a lány a saját nevére íratta, majd lett apasági, és kötelezte a bíróság a gyerektartás fizetésére az apát.

Az a baj ezzel, hogy itt pl. az apa fizette volna az abortuszt, de az ismerősöm meg akarta tartani. Utána a pasi a nevére vette, vonják a fizetéséből (el sem akart menni dolgozni, hogy ne kelljen fizetni, de belátta, hogy nincs értelme csak ezért éhen halni) a gyerektartást, és nem látogatja a gyereket.

2013. febr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!