Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit költ egy hónapban...

Mennyit költ egy hónapban ételre 2 fő kb? normál testsúly

Figyelt kérdés
2013. szept. 25. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

tapasztalatom szerint havi 8-7 ezertől meg lehet oldani, ha az ember okosan rakja összea menüt, fagyaszt, és megfelelő helyen vásárol, otthon főz.


Ha kész kaját eszel, akkor persze több, ha nincs időd utánnamenni a piacon, stb. akkor is többet fizetsz.

A határ persze a csilagos ég.

2013. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Kizárt dolog ,hogy havi 7-8 ezerből kijön két embernek a kaja egy hónapban.Mit esztek Ti?Fényt?

Szerintem legalább 80 ezer kell.

2013. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a 8 ezer nagyon kevés, még egy emberre is. Napi 260 Ft-ból reggelit se eszel, nem ám egész nap ketten.

Szerintem ha nagyon jól csinálod, és ott spórolsz ahol lehet két embernek egy hónapban 40 ezer simán elfogy. Ez volt szerintem a minimum kiadás. Napi 1300 Ft is kevés.

Pl nézd csak az alapvető élelmiszereket.

2013. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet azt oldani, így éltem így az egyetem évei alatt (tavaji évvel bezárlólag), egy fő, heti ezer forint... Nem volt könnyű, de megoldottam.


Zabkása (vízzel), levesek, házi sütésű kenyér, idénygyümölcs, hajába sült krumpli, tészták... Több emberre főzni olcsóbb.

2013. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyjából 30 ezer kettőnkre a havi étkezés. Miután befizettük a számlákat, 40.000 marad. Vannak hónapok amikor ez szinte csak kajára megy el. Máskor még kb 10.000-ret ebből tisztálkodási szerekre költünk, lecserélünk néhány kisebb apróságot a lakásba (pl legutóbb a konyhai csaptelepet).

Ha épp több marad, akkor veszünk egy csomó olyasmit (pl húsokat), amiket lefagyasztok, és a nehezebb hónapokban, amikor kevesebb pénz marad, ezekből főzök.

2013. szept. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni,hogy 30 ezerből hogyan lehet kijönni,az napi 1000 forint,fejenként 500 forint.

Szerintem két főre naponta legalább 3 ezer forint kell,azaz havonta 90 ezer.

2013. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
úgy jövünk ki havi 25-30-ból, hogy nem igazán van hús az asztalon, ha van az is csak csirkefarhát, és krumpli krumplival, rizs, levesek.pl csirkefarhátból tudsz csinálni: kisütöd, kirántod, levest, pörköltet, toroskáposztát.Ja és én falun lakom, ahol 3 szoros ára van mindennek! ha van 3 tojásom, egy tojásból galuskát készítek, kettőt ráütök, máris kész a tojásos nokedli.tészta és tejföl...nagyon sok mindent ki lehet hozni olcsón, ha más nincs, marad a zsíros vagy vajas kenyér paradicsommal, ami most van a piacon is jó olcsón...lecsó volt a szezon az idén, tarhonyával-rizzsel, virslivel stb
2013. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Havi 30 ezer már bőven elég, ebben már a jégkrém, nasi is benne van. Mindig azt vesszük, ami éppen akciós, zöldséget piacról vagy zöldségestől. Többször eszünk csirkemájat, levest pulykaszárnyból, főzelékeket, babot, tésztákat. Pl.: 3 csirkecombból főzök húslevest (3-4 napra elég) és a benne főtt csirkecombot a levesből kiszedve, bacon-be tekerve megsütöm. Olcsó még: fasírt paradicsomos káposztával, lencseleves káposztás tésztával, rakott tészták. A kenyeret, kiflit otthon sütöm, néha lángost, fánkot kalácsot is. Sokkal olcsóbb, mint megvenni.
2013. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mirk ***** válasza:
Szerintem havi 40 elég, ott lesz már hús is hetente többször meg nasi is.
2013. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat falun lakok én is de nem vagyok egy nagy ínyenc hogy drága kajákat vegyek :)
2013. szept. 25. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!