Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy van bennem...

Lehetséges, hogy van bennem zsidó vérvonal?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy echte zsidó jegyeim vannak, ( orr, szem, száj, fül, haj ) még a vezetéknevem is kiköpött olyan, de a családban nincsen, nem volt elvileg zsidó. Nem vagyunk vallásosak.

Sokan megszólnak, hogy "te egyébként zsidó vagy?" "na! meg jött a zsidó lány!" Kezdem unni.

A családban mindig a pénz körül forog minden. Nagyanyám, nagyapám 70 éves létére is ad-vesz, gyüjtöget. Pedig nincsenek anyagilak rászorulva, még arra sem lehetne fogni, hogy hagyatéknak szánják. Mániákusan a pénz a központ és nem a szeretet. Elvileg dédnagyanyám is így viselkedett.

A szüleim sok figyelmet fordítottak a taníttatásra, ez vonatkozik zenei, közoktatásra és a sportra egyaránt.


Lehetséges, hogy a családunkban voltak zsidó felmenők és most rajtam ütött ki minden egyes külső jegy?

Nem sértésből írtam ki a kérdést, nincsen abszolút semmi bajom a zsidósággal. Bár aggasztó, hogy a külsőm miatt belémszugerálják ezt az egészet.


Nem küldök képet.


2013. szept. 26. 01:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon egyszerűen megtudhatod. Felrajzolsz egy családfát. Ha hirtelen eltűnt 44 körül sok rokon akkor azok vagytok csak ezt a család óvatosságból elrejtette, asszimilálódott.
2013. szept. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők keresztleveleinek is meg kell lennie valahol. Dédszülőknél legkésőbb kiderül, mert akkor nyilvéntartották.
2013. szept. 26. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
10 gyerekből 1-3-nak nem a férj az apja. Rosszul tudod felettem.
2013. szept. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Abszolút semmit nem tudok a felmenőimről. Ha nagyanyámat kérdezem, nem válaszol semmit. Rideg. Nem mondja meg, hogy milyenek voltak, hogyan éltek.. Nem tudom kikérdezni. Tereli a témát, vagy arra hivatkozik, hogy hagyjam, öreg már ő. Dédnagyapámról pédául még annyit sem tudok mint dédnagyanyámról. Még csak fénykép sincsen régi rokonokról, dédszülőkről, mint másoknak. Egy családban alap tárgy a fényképalbum. De semmi. Bevallom bosszant, hogy nem nyílik meg előttem.
2013. szept. 26. 01:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül,van olyan zsidó,akire ebből nem illik semmi sem.
2013. szept. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez arra utal (de nem bizonyítja), hogy azok vagytok. Az ö generációját vitték el, nem fog mesélni erről ha titkolni akarja. A szüleidet kérdezd a dédszüleidről.
2013. szept. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik közeli rokonom az Országos levéltárban megcsináltatta a családfát. Az 1600-as évekig tudták visszavezetni. Soha nem kérdeztem tőle, hogyan kell, de ezek szerint van legális lehetőség.

Talán ez segít, de a Googleban több találat is van:

[link]

2013. szept. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de nem azok miatt, amit leírtál, hanem mert nem tudsz semmit a felmenőidről, tehát kizárni semmit sem lehet.

Na de és akkor mi van??

2013. szept. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért tűnt el jó pár komment és miért vannak lepontozások. Ez a lepontozás mekkora idétlen dolog!


7# Köszönöm a linket valószínűleg belefogok a családfa kutatásába, bár valamiért attól rettegek hogy ott se találok semmit.


Azt tudom, hogy dédnagyanyámék megváltoztatták a nevüket régen, de nem azért mert zsidók lettek volna, hanem mert nagyon tehetősek voltak és más nevet akartak. Én ezt tudom, ezt mondták. De azt, hogy mi volt előtte a nevük, arról fogalmamsincs. És a szüleim se tudják, anyukám jóformán nem is ismerte a dédszülőket. Senkit nem tudok róla megkérdezni. Nagyanyámat végképp. Így hát remélem, hogy nem fogok elakadni ebben a családfakutatása közben.

2013. szept. 26. 14:05
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem fogsz. Ez nagyon hamar kiderül.
2013. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!