Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok. Szüleim mégse...

18 éves vagyok. Szüleim mégse engedik meg hogy barátom nálunk aludjon vagy én nála, pedig 2éve vagyunk együtt. Ahogy ezt sem, úgy mást se nagyon akarnak megengedni, pl. eljárni hétvégente szórakozni. (lent)?

Figyelt kérdés
Igazából egy normális buliban sem voltam még. Ezen a hétvégén is el akartam menni egyik barátnőmmel, és nem mehettem, mivel barátom nem tudott volna velem jönni mert beteg. És nem tűnik fel nekik hogy alig vannak barátaim és alig hívnak el magukkal bulizni egy kicsit, legalább egyetlen egyszer mikor eszébe jutok valakinek hogy én is létezek, legalább akkor hadd mehessek. Fogalmam sincs hogy beszéljem meg velük mert már rengetegszer mondtam hogy nem vagyok 7éves akinek fogni kell a kezét. Vagy normál is ez? Szerintem nem! Hogy értessem meg velük? Nem akarom hogy ez a szakasz kimaradjon az életemből, nem akkor akarom bepótolni mikor már gyerek lóg az oldalamon.Mit csinálnátok a helyemben ? segítsetek

2013. szept. 29. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt mondhatják hogy a barátod nem aludhat nálatok, mert az ő házuk. De ha már elmúltál 18 akkor te miért ne aludhatnál a barátodnál? Mit csinálnak ha te kijelented hogy márpedig ott fogsz aludni? Bezárnak a szobádba?
2013. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy betöltötted a bűvös 18-at, a szüleidnek semmit nem változtál. Ahogyan neveltek odáig, úgy fognak ezek után is nevelni. Mivel neked ilyen korlátozó szülők jutottak, vagy szép lassan kivívod a függetlenségedet, vagy a magad lábára állsz. Az utóbbi persze egyenlő a szülőkkel való viszony elromlásával valószínűleg.
2013. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ilyeneket nem jelentek ki mégis csak a szüleim .. nem a képükbe akarom vágni a dolgot, abból semmi jó nem származik csak rontanék a saját helyzetemen. én nem összeveszni akarok velük.
2013. szept. 29. 19:08
 4/4 anonim ***** válasza:

ne aggódj, nem maradsz le semmiről, max egy kicsit kitolódik a bulizós korszakod. nem muszáj 20 évesen szülni, szóval még legalább 10 jó éved van arra, h rá is unj a nagy partykra, pasizásra, barátnőzésre.

szép lassan vívd ki az önállóságot. ha még nem érettségiztél le, gondolom a szüleid azért fognak, h a tanulásra figyelj. nyugi, onnantól, h a kezedben a papír, kicsit felszabadulsz. nálam is hasonlóan volt ez anno. igaz, én alhattam a barátomnál komolyabb engedélyek nélkül is a te korodban, de volt amiben anyum nem volt engedékeny.

2013. szept. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!