Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki hülye az orvosihoz? Vagy csak szorgalom kell?

Figyelt kérdés

Elsőéves gyógypedagógus vagyok, de rá kellett ébrednem, hogy az orvosi sokkal jobb lett volna. Gimiben eszembe sem jutott, szóval nem érettségiztem sem bioszból, sem kémiából. Elég jó suliba jártam, szóval középiskolában nem voltam kiemelkedő tehetség, de értelmes, okos lánynak tartom magam. Ez van egyfelől. Másfelől viszont visszahúz a tudat, hogy milyen a családom (8 általános (se)). Túl nagy falatnak érzem az orvosit, pedig szerintem a legcsodálatosabb foglalkozás. Nem szeretnék ugrálni sem a szakok között, szóval befejezem a gyógypedagógiát, de addigra 23-24 leszek... Meg már van egy idegenvezetői szakmám is, arra is jó lenne picit több időt fordítani, mert szeretném csinálni a későbbiekben...


Bocsánat az elkalandozásért. Szerintetek?


2013. okt. 8. 07:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Párhuzamosan a kettő már nagyon sok lenne? Ha úgy érzed, hogy képes vagy rá, ne foglalkozz a családi háttereddel, hiszen pont az a cél, hogy te tovább vidd a családodat egy nagyon jó irányba. Az én családom is ilyen amúgy, már az nagy szó volt, hogy leérettségiztem, aztán amikor lediplomáztam, mindenki el volt ájulva, hogy ez hogy lehet, azóta a férjem is diplomás, úgyhogy a mi gyerekeinknél már elvárás lesz, hogy legalább egy diplomát szerezzenek.

Meg kell próbálnod, mert később nagyon bánni fogod, ráadásul nagyon fiatal vagy még, ha nem is menne az orvosi, még mindig van választási lehetőséged.

(amúgy a férjem 36 évesen szerezte meg a diplomáját)

Úgyhogy hajrá!

2013. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Az orvosi pálya tipikus női munka (a baleseti sebészettől eltekintve mondjuk), orvosként nem kell olyan értelmi szinten állni, mint mondjuk egy gépészmérnöknek. Ami újdonság a szakmában, meg rendhagyó (gyógyászati kezelésekről beszélünk) arra úgyis képzik őket, tehát ha már elvégezted, gondolkodni nem valami sokat kell. Az értelmesebbje (jellemzően 40 környéki férfiak) sorban hagyják ott a pályát, mennek külföldre, vagy céghez szakértőként.

Ja, mielőtt lesovinisztáznál: a fél családom orvos, ezek csak a 6-7 embertől hallott tények. És igen, van nagyon értelmes dokinéni, csak rá jut 5 másik nagyon értelmes dokibácsi, akiket szívesen átvenne külföldi cég, vagy ország.

2013. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ostoba, dilettáns hozzászólást már régen olvastam :D


"Az orvosi pálya tipikus női munka"

"orvosként nem kell olyan értelmi szinten állni, mint mondjuk egy gépészmérnöknek"

"tehát ha már elvégezted, gondolkodni nem valami sokat kell"


Neked kéne külföldre menned inkább és nem rontani tovább itt a hülyeségeiddel a levegőt.

2013. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi pálya nagyon nehéz, természetesen nem mindenki alkalmas rá.
2013. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Persze, majd utána megpróbálhatod, most nagyon sokat fogsz fejlődni a gyógypedagógián. És nagyon nagy szükség van sok jó gyógypedagógusra (munkanélküli idegenvezetőkből Dunát lehet rekeszteni, felejtős).

Gyógyítani és tanítani- a két legszebb hivatás- együtt.

2013. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az orvosi pálya tipikus női munka (a baleseti sebészettől eltekintve mondjuk), orvosként nem kell olyan értelmi szinten állni, mint mondjuk egy gépészmérnöknek"


Még jó, hogy a mérnökök a gépészmérnököket tekintik a mérnöktársadalom aljának. :) Egy mérnöknő.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak. Ha szorgalmas, eszes lány vagy, el tudnád végezni az orvosit. Viszont - ha jól gondolom - az anyagi körülményeid már korlátozottak. Az orvosi kar drága. Drágák a könyvek, drága a képzés. Mit teszel, ha nem sikerül egy tárgyad?

Hány finanszírozott féléved van még? Ki tudnád fizetni azokat a féléveket, melyeket már nem az állam finanszíroz?

2013. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik, főleg, hogy a nap 24 óra. Aki okosabb, az egy óra alatt megtanul 30 oldalt, aki meg kevésbé, az 5 oldalt. Szerinted ki végzi el az orvosit? Aki többet bír megjegyezni rövidebb idő alatt.

Ráadásul kell egy anyagi háttér is, 2. diploma és évekig tanulhatsz+szakosodás, gyakorlati idő.


A gyógypedagógus is nagyon megbecsült munka, ott is sokat kell tanulni és van felelősség is.

2013. okt. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Második diploma már fizetős mindenképp, az orvosi meg egy félévben majdnem 1 millió forint. Azért azt nem mindenki tudja kifizetni, szóval ez nem olyan egyszerű ám, hogy gondolok egyet, felvételizek és kész is, a többi majd megoldódik. Ráadásul érettségi kellene bioszból, vagy kémiából minimum. És jó érettségi, mivel a ponthatárok elég magasak.

Egyébként az orvosihoz nagyon sok szorgalom kell szerintem és még, ha ezzel rendelkezel, akkor is iszonyat nehéz. Gondolj bele, itt emberek élete múlik egy-egy döntésen... Biztos, hogy mindenki nem tudná elvégezni, vannak olyan emberek, akik egyszerűen nincsenek azon a szinten, hogy egy ilyen szakot meg tudjanak csinálni, vagyis a te szavaiddal élve, igen, hülyék hozzá. De itt mondjuk azokra gondolok elsősorban, akiket, ha nyilatkoznak a tv-ben feliratozni kell, mert különben nem érted mit mondanak, pedig egy nyelven beszéltek. Azért azt gondolom, hogy, aki viszonylag jól le tud érettségizni (értsd, nem úgy rugdalják át), az kellő szorgalom mellett meg tudja csinálni.

2013. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!