Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy valakinek...

Lehetséges az, hogy valakinek soha semmi nem akar összejönni?

Figyelt kérdés
Valahogy mindig a vesztes csapatban voltam és vagyok is szinte minden téren. Nem tudom, hogy mit tegyek. Nem jött össze semmi. Tudom bénán hangzik az egész, de ez van. Mit tehetnék?

2013. okt. 21. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy mindig a vesztes csapatban vagy ?


Élvezem, amikor valaki az élete kérdéseit akarja megvitatni, de két sornál többet nem fárad írni, mert itt mindenki orákulum és kitalálja, hogy épp kinek mi a története.


Tehát konkrétabban: mi történt ? Melyek a fontosabb részletek ? Mi az életed összefoglalója nagy vonalakban ?

2013. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszer majd bejön. Lehet csak a csapatod rossz.

Én nagy lúzer voltam de kikerültem a szülővárosomból és azóta szinte minden sikerül. Nem vesz annyi negatív ember körbe. Egyszer ha bejön valami onnastól kezdve megtörik a pekh széria figyeld meg.

Én ennyit tudok javasolni.

2013. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyjából annyi, hogy inkább visszahúzódó ember vagyok, egyáltalán nem erőszakos, így aztán nem sok helyen vesznek észre. Ez kihat a másik nemmel való kapcsolataimra is. Inkább áldozat típus vagyok. Félénk és visszahúzódó, gyáva és ezen nem tudok változtatni, hiába próbáltam. Vannak, akik azt mondják, hogy rendes ember vagyok. Semmiben nem vagyok különleges, vagy akármiben kiemelkedően jó. Nem vagyok kimondottan jóképű, nincs jó szövegem. Nincs bennem semmi olyan, amitől érdekes vagy szerethető ember lennék. Mindig inkább az elnyomottak között voltam az iskolában is. Szóval ennyi, tudom másnak is sok a gondja, de ez az enyém, szóval ez nem lenne vigasz.
2013. okt. 21. 22:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd, a visszahúzódó emberek sokszor mondják, hogy azért nem sikeresek, mert nem erőszakosak. Ez hülyeség. Attól még, hogy valaki nem erőszakos, lehet boldog. Persze ha lusta vagy, tehát teszel erőfeszítést, hogy mások társaságát megtaláld vagy tegyél valamit magadért, akkor nyilván nem is fognak ezek maguktól az öledbe hullani, de akkor megintcsak nem a visszahúzódóságod az ok. Ahhoz, hogy valaki szerethető legyen, nincs szükség jó szövegre vagy valamilyen különleges képességre. Ne mondd azt magadnak, hogy te úgysem vagy jó semmire, inkább meg se próbálsz semmit. Ez megint egy nagy hülyeség. Ne legyél lusta, kezdj el valamit - bármit - rendszeresen (naponta vagy legalább hetente) csinálni. A rendszeresség segít lustaság ellen. Ha ebbe belejössz, valószínűleg már képes leszel többre is. Csak kezdj hozzá, és légy kitartó. Menni fog!
2013. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez a baj: a hozzállásod. Most is itt pityeregsz, ahelyett, hogy változtatnál. Kezdj el önbizalmat, egót növelni. Ha rámhallgatsz, menj gyúrni! Feltornázza az egód, elkezdesz majd hiúbb lenni önmagadra, jobban oda fogsz figyelni az öltözködésedre, a külsődre. Ha majd jönnek a visszajelzések, még jobban ki fogsz nyílni a világ felé. Nagyobb önbizalommal vagányabb és nagyszájúbb is leszel, ami pedig mégjobban bevonzza majd a másik nemet. Ez egy öngerjesztő folyamat, csak ki kell mozdulni a kényelmes kis fotelből és neki kell állni.
2013. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szüleiddel milyen a kapcsolatod?

Csak érdekel, mert van egy elméletem, hogy a szülők tudják elcseszni a gyerekük mentalitását és ezzel együtt az életét nagyrészt. :)

2013. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatunk, de apám verbálisan eléggé agresszív, nem lehet semmi olyat mondani neki, amit nem akar hallani, mert azonnal a plafonon van, néha már-már önkívületi állapotban. Anyám meg minden áron irányítani akar, nem bírja elviselni, ha egy döntést egyedül hozok meg. Testvérem pedig alaposan megnyomorította az életem korábban, mindig kötekedett valamivel, állandóan azt kereste és keresi is, hogy mivel tudna keresztbe tenni. Ezek biztos nem hatottak pozitívan a személyiségemre.
2013. okt. 22. 08:14
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Nekem az a véleményem, hogy a szülőket egy adott idő után kihagyhatjuk a dologból.

Milyen a “ tökéletes neveltetés “ elsősorban ? Nem érdemes ebbe belemenni, mert mindenki hoz bizonyos hibákat otthonról.

A szülők nem tökéletesek, hanem a többi emberhez hasonlóan nekik is vannak tévedéseik, felesleges mindig azon rágódni, hogy hol hibáztak a szülők és miért lettünk olyanok, amilyenek lettünk.


Persze nem árt ha tisztában vagyunk azzal, hogy adott tulajdonságaink miért fejlődtek ki és minek a hatására, a szüleinknek mekkora szerepe volt benne, stb. , de nem lehet egy életen át ezen lovagolni. Ők is valamikor gyerekek voltak, őket is felnevelték a szüleik, akik hasonlóképpen hibáztak sokszor, de ettől még a szüleink felnövekedtek és érvényesültek az életben.


Végeláthatatlan vitákat lehetne fűzni arról, hogy ki a hibás adott jellem kialakulásáért, de egy ilyen vita értelmetlen. Van a szülőnek is része a dologban, de van a gyereknek is. Viszont ha felelősség szempontjából nézzük a dolgot, akkor mindenképpen a gyerek, a kamasz felelőssége az, hogy talpra álljon és kezébe vegye a saját életét.


Az, hogy valaki milyen traumákat élt meg otthon vagy milyen sebeket hordoz magában, senkit nem érdekel. A világ nem a te személyes pszichiátered, hogy ápolgassa a lelked.

Ha érvényesülni akarsz, akkor erősnek kell lenned, bíznod kell magadban, célokat kell kitűznöd magad elé, kitartóan kell dolgoznod, stb.


És fogadd meg az #5-ös válaszoló tanácsát. Nem kell mindent túlbonyolítani. Néha tényleg csak bele kell vágni a dolgokba és engedni, hogy az idő alakítsa a többit.

2013. okt. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!