Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Vajdasági...

Mi a véleményetek a Vajdasági magyarokról, mert hallottam már, hogy a Magyarországi magyar, lenézi a Vajdaságit?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

-.-

1. vajdasági, magyarországi kis betűvel! (ezt gondolom tanítják a vajdasági és a magyarországi általános iskolákban is.)

2. "a magyarországi magyar" - melyik, édes szívem? Van úgy 10 millió belőlük, nem hinném, hogy mindegyik lenézi a vajdaságiakat.

3. Miért kéne őket lenézni? Úgy 100 éve ők is magyarországiak voltak, csak hát ugye időközben átpakolták a határokat. Emiatt maximum sajnálom őket, de nem nézem le...

2013. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan megy a vita a " magyarországi " magyar, az " erdélyi " magyar és " vajdasági " magyar között.


Azért írtam idézőjelbe őket, mert ez a megkülönböztetés az oka minden ilyen jellegű témának.

Viszont ha logikusan feltesszük a kérdést “ Mi az alapja ennek a megkülönböztetésnek ? “ , illetve “ Milyen alapon ítélkezik bárki is a másik emberről annak függvényében, hogy milyen országban él ? “ , akkor rájövünk arra, hogy nagyon egyszerű gondolkozásra vall az, aki egy ilyen felfogást képvisel, hogy “ magyarországi magyar “ , “ erdélyi magyar “ és “ vajdasági magyar “.

Te attól nem vagy nagyobb magyar, hogy Magyarországon élsz, és más sem kevésbé magyar attól, hogy a Vajdaságban él.


Magyar, magyarabb, legmagyarabb. – Ez értelmileg egy ostoba ragozás.


Én erdélyi vagyok, itt is megy a perlekedés arról, hogy attól, mert határon túli magyarok vagyunk, még épp ugyanolyan magyarok vagyunk, mint azok, akik Magyarországon élnek. De ez a perlekedés nem volna szükségszerű akkor, ha nem kapnánk folyamatos becsmérléseket a magyarországiaktól arra nézve, hogy mi itt élünk és nem ott – mintha az adott országtól függne az, hogy az ember milyen nemzethez tartozik.


Válaszolva a kérdésre tehát az a véleményem erről, hogy értelmetlen vitázásoknak a forrása és rendkívül primitív felfogásnak tartom.

2013. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez furcsa, nekem pont az a tapasztalatom, hogy a magyarországi magyarok (én is az vagyok) általában szeretik a határon túli magyarokat és 'teljes értékű' magyarnak tekintjük őket. Ellenben a határon túliak azok, akik bár nem lenéznek minket, de talán kevésbé érzik úgy, hogy egy csapatban vagyunk.
2013. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

a kulhoni magyarok bizony csiki csukit jatszanak.

nekem nagyon magyarul beszelo szerbeknek tunnek NEHA

ez all az erdelyiekre is.nagyon erdek emberek es megbizhatatlan munkasok.

ez az en egyeni velemenyem,biztos van KIVETEL.

2014. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!