Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az igaz, hogy leginkább az...

Az igaz, hogy leginkább az osztrákok törődnek a Magyarországtól a trianoni, illetve a Saint German-i béke által elcsatolt területekkel?

Figyelt kérdés
Mivel saját parlamentjük,talán még kormányuk is van. Ezutóbbi igaz vagy nem?

2013. júl. 4. 10:19
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ők utálnak minket a legkevésbé, lehetséges.
2013. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.


Az osztrákokhoz csatolt magyarok "jártak csak jól", ha jól fogalmaztam meg, a többiek nem!


Jól ismert a tót, oláh, szerb (ukrán) banda, hogy milyenek.

2013. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Szerintem ők utálnak minket a legkevésbé"


Volt egy kutatás Ausztriában ahol azt kérdezték, hogy a szomszéd népek közül melyiket kedvelik a legjobban. Ott a magyarok végeztek az élen és asszem a szlovákok voltak az utolsó helyen.

2013. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem , hogy az osztrákok mi a fenének törődnének a mi elcsatolt területeinkkel ....


Érdekes kérdés....

Amikor az 1970 - es években Ausztriában kitették a magyar nyelvű helységnévtáblákat , akkor az osztrák parasztok leverték ezeket a táblákat.

Ma nagyon törődnek a kisebbségekkel ( ez a divat ), a magyarokkal is , csak az a bibi , hogy mára a magyar kisebbség 90%- ban beolvadt az osztrák népességbe , pár öreg néni maradt mutatóba , aki még beszél magyarul.


Szerintem a kisebbségvédelem egy jó nagy kamu , a szavak szintjén létezik , a valóságban a valódi erőt jelentő kisebbségeket az országok igyekeznek a többségi nemzetbe beolvasztani , de legalábbis a fejlődésüket akadályozni.

De ez egy szubjektív vélemény.

2013. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Meg talán Szerbia. Gazdaságilag egyáltalán nem,de mégiscsak a Vajdaságnak autonómiája van és maga intézi a gazdaságügyeket.
2013. júl. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!