Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem magam szinte...

Miért érzem magam szinte hetente más embernek?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és folyton más benyomások érnek, amikből a kiutat látva mindig másnak érzem magam. Amikor nem volt barátnőm casanovának éreztem magam, miután lett, más dolgok kerültek az előtérbe, a pénzt is folyton másképp költöm, költjük, a kapcsolat is mindig más, a suli is mindig más, az elképzeléseim a jövőről.


Egyszer los angelesbe utaznék el szívesen, máskor a maldívokra, de van amikor arról ábrándozom, hogy bejárom székelyföld erdei fürdőit, vagy épp az osztrák hegyekbe mennék hegyet mászni, most az, hogy meg is veszem-e a beülőt és tényleg elindulunk megcsináljuk-e, vagy mondjuk inkább ráhasalok egy barcelonáig elstoppolásra (ismerős megcsinálta) vagy csak simán le horvátországba, vagy épp velence, vagy az életemet inkább japánban élném le, máskor inkább angliában vidéken.


Mindig más és más érzések kerítenek hatalmukba, amikből általában SEMMI sem lesz mert nem vagyok milliomos de mégis húznak valamilyen irányba, van amikor a tanulmányaim során a mikroelektronikába zuhanok bele, de van amikor épp a szaunaépítés érdekel, vagy mondjuk az, hogy a régi varrógépen varrhasson a barátnőm.


Van hogy jól érzem magam egy sportos nike utcai cipőtől, de van, hogy fél évre rá a merrel bakancsokra és az overlander, mountexes cuccokra esküdtem mert azok kényelmesek.


Néha egy bizonyos emberrel beszélnék szívesen, de néha egyszerűen idegesít, van amikor egy bizonyos közeggel szórakozok szívesen de vagy olyan is, hogy egyszerűen csak kimenekülök a városból és sétálnék, vagy valami.


Egyszer hipszter akarok lenni, máskor sznob újgazdagot játszó, máskor ez máskor az, nem tudom... ide-ode rángatnak az érzések, célok, egyben úgy érzem könnyű is elveszni ebben a kuszaságban.



Csak én érzem néha ezt? Hogy mindig másnak érzem magam? A fent leírtakból kifolyólag a célokra, ízlésre pillanatnyi benyomásra, hangulatra visszavetítve mindig más személyiség áll ott egy olyan előtt aki mondjuk beszél velem. Olykor egy kiegyensúlyozott pozitív figura, olykor pedig egy összetört depressziós magábaforduló valaki. Nem hiszem, hogy skizofrén lennék, de az tény, hogy mindig más foglalkoztat, más a reakcióm, stb. Gyerekkorom óta ilyen vagyok, mintha csak szörfölnék az életérzések között.


2013. okt. 28. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
valamiért,könnyen befolyásolható vagy ,saját magad által..nem tudsz kötődni,kimondottan...ez okozza ezt a pokolian erős hangulat változást,ami gondolom minden téren megnyilvánúl nálad.Bár az anyagi dolgok úgy látom nagyon vezetned téged.
2013. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak személyek, akiknek a személyisége hajlamosabb a gyakori változásokra, mint másoknak.


Mint minden tulajdonságnak, ennek is megvan a hátránya: ha soha nem érzed egyensúlyban az életed, ha nem tud kielégíteni semmi tartósabb ideig, ha folyamatosan belekezdesz mindenbe, de soha nem viszel végre semmit, stb. – ezek a dolgok nyilván negatív irányba viszik az életed. Miért ? Azért, mert mennyiségileg “ sok “ oldalad van, de minőségileg egyik oldalt sem használod ki megfelelően.

Nem azzal van a gond, hogy változnak a céljaid, a stílusod, az életszemléleted, stb. – ezekkel lehet élni és lehet boldognak lenni, de tudni kell előnyösen használni mindezt.


A pszichológia számos személyiségi zavarral kapcsolatos rendellenességet tart számon, viszont mindenki tudja, hogy csak egy hajszál választja el a beteg embert az egészséges embertől.

Ez a hajszál a te módszered, amellyel saját magadat irányítod. Ha jó módszert használsz, akkor az előnyödre tudod használni az összes tulajdonságodat, pozitívat és negatívat is egyben, viszont ha rossz módszert használsz, akkor a személyiséged hanyatlásnak indul ( vele együtt az életed is ).

Számos olyan kiemelkedő egyéniség volt az idők során, akinek valamilyen személyiséggel kapcsolatos nehézségei voltak vagy mentális problémákkal küszködtek- tulajdonképpen a világ tele van ilyen példákkal.


A lényeg az, hogy tudjál magaddal élni, tudjad a legjobbat kihozni magadból és tudjad úgy élni az életedet, hogy a végén érezzed azt, hogy érdemes volt élned.


+ Ezeket az önmarcangoló, önszabotáló gondolatokat és viselkedési reflexeket meg kell szüntetni, ha az életben nem tudsz felülkerekedni az önmagaddal való viaskodáson, akkor soha nem fogsz tudni igazán élni és mindig több okod lesz a bánatra, mint a derűre.

2013. okt. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!