Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 1 millió forintot kereső...

Egy 1 millió forintot kereső embernek olyan kiadni 20. 000 forintot, mint egy 100 ezer forintot keresőnek 2000-et?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
kb
2013. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem.


Bár nem keresek 1 milliót,"csak" kicsit kevesebb mint a felét,de ebből bőven lehet tartalékolni,így 20ezret kiadni igazából semmi.

Amig 70ezrt kerestem-mert volt ilyen is-addig 500 forintot is megnéztem,mert ha hülyeségre költöm,akkor hóvégén nincs mit enni.

2013. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

utolsó bocs de én fordítva látom még magamon is.

azon ismerőseim, akiknek van a farzsebben , azok néha ezt a 20 ezret úgy adják ki, mintha az utolsó pénzük lenne...

2013. okt. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én inkább úgy mondanám ,hogy más perspektívából látod a dolgokat természetesen drágább minőségibb dolgokat keresel és veszel igénybe de ugyanakkor akiket én ismerek (bár ennyit keresnék) borzasztó szigorú pénzügyi fegyelmük van, szóval nem igaz az állítás szerintem.
2013. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos termékek ára a 20.000 forinthoz képest kevésbé eltérő, viszont a 2.000-hez képest már "kézzel fogható" különbség. Mondok példát: Ha a budget tejet veszem, akkor 190 forint, ha viszont a riska akármilyen tescoban árusított "jobb(?)" tejet, akkor 220. A különbség nagy, ha csak 2000 forint van nálam, és szeretnék még kenyeret (200 forintos spar, vagy 400 forintos teljes kiőrlésű), egy péksütit hazafelére (nem egy 20 forintos kiflit, vagy a 79 forintos sajtos rudat, hanem a 140 forintos köleses szilvásat inkább), és egy rudit tartalékba, ha elfogyott a süti. a budget rudi 40 forint körül van, a pöttyös meg 100 körül (asszem). Nah most akkor nagyjából elmondható, hogy ha minden csak majdnem dupla annyiba kerül, ha "márkás", vagy "jobb?" (ezt mindenki magának döntse el, nem erről szól a kérdés) terméket veszem, bizony 2.000 forintnál a felét vissza kéne tennem, ha nem az olcsót veszem meg. De ha 20.000 forintom van, akkor a legdrágábbakból sem jönne ki a 2.000 forintos "bevásárlásom" több mint 5.000 forinból! :)


Persze ha hűtőt akar venni valaki, az más tészta, de azt, amit ki tudsz fizetni 2.000 ből, de 20.000 van a zsebedben, bizony másképp látod a dolgokat. Főleg, ha tudod, hogy hó végén ismét jön a számládra annyi, hogy ne izgulj az 1200 forintos unikum (3 cent) miatt. :)

2013. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"utolsó bocs de én fordítva látom még magamon is.

azon ismerőseim, akiknek van a farzsebben , azok néha ezt a 20 ezret úgy adják ki, mintha az utolsó pénzük lenne..."


Pedig így van, 100 ezres fizetésből 2 ezret kiadni nehezebb, mint 1 millióból 20 ezret, ugyanis egy 100 ezres fizetés esetén a fizetésed nagyobb részét teszik ki az alapszükségletek, mint 1 millióból, tehát kisebb az a rész, amit szabadabban elkölthetsz, ezért nem lehet így összevetni.


Másrészt az, hogy ennek ellenére a jól kereső emberek többsége jobban vigyáz a pénzére, az talán megmagyarázza azt is, miért keresnek jobban...

2013. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát,én ismerek olyan embert,aki több millát keres egy hónapban, de az olcsóbbik rudit veszi meg, mert a pöttyös az drága.. na,akkor?:)
2013. okt. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem erre akartam utalni, a számolgatós résszel, hogy ki milyen személyiség... :) A kérdés szerintem arra vonatkozott, hogy miként áll hozzá a gazdag, a pénz költéséhez. Nem feltétlen azért veszik meg az "olcsóbbat", mert spórol 100 forinton, (ha igen, akkor spúr gazdag, mert aki 1 millát keres, és 100 forinton lovagol, az sz.rrágó), hanem mert "jó az is, minek költsek drágábbra?".

Én is ismerek ilyet, de az ok más és más minden embernél. Akinek van 20k-ja, és mellé havi 1 millás fizuja, az másképp látja a számokat szerintem... :) (persze nem vitázni akartam ezzel a hsz-emmel)

2013. okt. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!