Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 15 évesnek...

Szerintetek egy 15 évesnek van annyi kreativitása és élettapasztalata hogy egy jó történetet kitaláljon?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok ami megállná a helyét akár regényként. Én most vagyok 15 és már nagyon régóta foglalkoztat az írás. Most kitaláltam és kidolgoztam egy történetet egy teljesen újszerű alapszituációval és egyéni karakterekkel, karakterfejlődéssel mind pozitív és negatív értelemben (nem sablon hős és gonosztevő). Meg egy különálló univerzummal. Szerintem bár a nagy legendákat (PL: gyűrűk ura, star wars) nem üti meg de a mai átlag felett van mind karakterek és cselekmény szintjén. Viszont azt is elismerem hogy van egy kevés egóm szóval nem vagyok biztos benne hogy másnak hogy tetszene. Szerintetek van esély rá hogy ennyi élettapasztalattal elfogadható sztorit találjak ki vagy még várjak vele? Esetleg nem tudtok javasolni valamit hogy kideríthessem? Azt ne írjátok hogy kérdezzem meg az ismerősöket mert ők hiába bűn rossz csak jóindulatból megdicsérnék. Internetre sem akarom felrakni, mert nem kevés munkámba telt hogy ellopják. (jó, élveztem de akkor is!)
2013. nov. 5. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem az alapsztorit kitalálhatod, meg is írhatod, de szerintem ahogy idősödsz, komolyodsz, nyilvánvalóan változtatni akarsz majd dolgokon. szerintem az alapsémát vázold fel magadnak, a főbb karaktereket, a történetet, de ne írd meg, mert ha később nem tetszik, akkor egy kész regényt már nehéz átírni, viszont egy vázlatot annál könnyebb. egy félig-meddig "szakmabeli" 16/f
2013. nov. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet, de ez nagyon ritka. Ha nem mered senkinek sem megmutatni, akkor mit akarsz csinálni vele? :D
2013. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. én amatőrfilmes vagyok, a télen-tavasszal kitaláltam egy jó alapsztorit, de már nem igazán tetszik, és sok munkám van benne (megírtam a jeleneteket, a párbeszédet), és nagyon sajnálom, hogy egyrészt nem lett belőle semmi, és hogy már nem is nagyon lehet, mert nem tetszik annyira az ötlet. amúgy kíváncsi lennék, hogy mégis mit találtál ki, ha gondolod, privátban írd le nagyjából :D
2013. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megírthatnád priviben az alapsztorit, őszintén megmondom, hogy szerintem jó-e. Nyugi, nem fogom ellopni, van saját történetem. :)
2013. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is kivàncsi vagyok rá.
2013. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem simán megtudnád írni. Egyik ismerősöm lánya 13éves és a könyvét hamarosan kiadják. Hajrá! :)
2013. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
El tudom képzelni, milyen igényes mű lehet, amit egy 13 éves kislány ír... Nagyon gyerek még. Tehát nem lehet annyira fantasztikus, hacsak nem valami zseni.
2013. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!