Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért zavarja az emberek...

Miért zavarja az emberek többségét az, hogy nemesi származású vagyok?

Figyelt kérdés
Én büszke vagyok rá, hogy több híres történelmi személy van az őseim között. Viszont ha valakinek családon kívül elmesélem ezt, egyből csúnyán néz rám. nem értem, hogy miért.

2013. nov. 8. 12:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy kissé túlzásba viszed a büszkeséget? Elképzelhető, hogy olyan stílusban beszélsz erről, hogy mások kérkedésnek veszik.
2013. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%

Hát ahogy a kérdésedből le tudom szűrni azért, mert rohadtul al vagy szállva ettől a ténytől, pedig egyáltalán nem a te érdemed amit az őseid elértek.

Büszkének lehet lenni (az én felmenőim közt is vannak nagy emberek), de a beképzeltség nem érdem.

2013. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
14%
talán azt hiszik felakarsz vágni ezzel,és akkor ez lerontja a Presztizs önképüket...magyar felfogás,ezzel nem tudsz mit tenni,talán csak annak mond,aki nem ilyen ridegen veszi.és nem származik majd problémád,egyébként.
2013. nov. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%
valószínűleg azért mert nem szimplán büszke vagy vele, hanem kérkedsz, és mások orra alá dörgölöd... pl most is..
2013. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

"pedig egyáltalán nem a te érdemed amit az őseid elértek. "


Ezzel értek egyet. Nehogy már kérkedj azzal, hogy egy távoli rokonod csinált valami klasszat. Már ha egyáltalán csinált.. Ismerjük, a történelmet a hatalmon lévők írják.

Elég illúzióromboló volt mikor megtudtam, hogy pl. a bárói cím egy semmi, pénzzel megvették és ezért kevesebb adót kellett fizetniük. Hát lol. Erre azért ne legyen nagyon büszke a 6 generációval későbbi ükük unoka..

2013. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elszállva ettől a ténytől. Nem tartanak beképzeltnek se az ismerőseim. Tudom, hogy az az őseim érdeme, nem az enyém. De ezért tanulok és dolgozom, hogy én is sok mindent meg tudjak valósítani az életben, ami már az én érdemem lesz.

Úgy szokott szóba kerülni a családom származása, hogy akik voltak nálunk, látták a sok régi bútort, porcelánt, kristálycsillárokat, könyveket. Ilyenkor mindig megkérdezik, hogy honnan vannak. És itt szoktam elmesélni. Valakinek tetszik, de a többségnek nem.

2013. nov. 8. 12:38
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Akkor meg lehet hogy irigyek, mert nem megdolgoztal azert a buyorert hanem csak ugy radmaradt.
2013. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
*t
2013. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Lehet.
2013. nov. 8. 12:52
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

gondolom, mert mindenkinek emlegeted.

Ha nem hoznád szóba, ugyan honnan tudnák?

2013. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!